• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
ale czy ta zabudowa „ epokowo” pasuje do tego podwozia?
Tak Heniu. Był taki Star i w książce pt. "Polskie konstrukcje motoryzacyjne" jest jego krótki opis i rysunek. Co prawda jest podane jako prototyp, ale wyprodukowano ten samochód i jest kilka fotek z ulic.
A rysunek z książki jest taki:
IMG_3630.jpeg

Maciek, czy dźwig się obraca?, pytam w kontekście tego czy nie będzie Ci tył "zrzucał " koła zapasowego.
Nie, żuraw nie obraca się. Nie ma zrobionego mechanizmu obrotowego, a mnie nie chce się tego przerabiać, tym bardziej, że ramię jest nieruchome.


W międzyczasie powstaje skrzyniowy Star 28:

Star 28.jpeg
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.765 67 1
25 bardzo dobrze wygląda z tym żurawiem . 28 ciekawie się zapowiada , tym bardziej że widziałem już ten model w wersji skrzyniowej . Ciekawy jestem czy ktoś gruźlika zrobi z gruszką .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
polecam klej Magik introligatorski
Znam i często stosuję. Tu już ten klej trzyma koło zapasowe w ramie, bo niestety koło skutecznie zakrywa śrubę mocującą skrzynię do ramy.
Pomysł fajny. Myślałem też o wzmocnieniu takiego połączenia wbitą szpilką od spodu mocowania zapasu w oponę, np taką z igły iniekcyjnej średnicy 0,5 mm.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
377 1 0
Znam i często stosuję. Tu już ten klej trzyma koło zapasowe w ramie, bo niestety koło skutecznie zakrywa śrubę mocującą skrzynię do ramy.
Pomysł fajny. Myślałem też o wzmocnieniu takiego połączenia wbitą szpilką od spodu mocowania zapasu w oponę, np taką z igły iniekcyjnej średnicy 0,5 mm.
Jeżeli model nie będzie za koło przenoszony to sam klej powinien wytrzymać, on jest dość mocny i przy wstrząsach raczej nie puści.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Dzięki @marbes, (y) tak zrobiłem i się klei.
Teraz podpora. Praktycznie bez przeróbek pasuje do zderzaka. Ponieważ powierzchnia łączenia jest mała, to wymyśliłem wzmocnienie. Nawierciłem otwory średnicy 0,5mm i włożyłem tam kawałek igły iniekcyjnej (nie miałem pod ręką drutu 0,5). Po nawierceniu otworów w zderzaku idealnie się trzyma.

Star żuraw 012 podpora.jpeg

Star żuraw 011 podpora.jpeg



I taka przymiarka na sucho.

Star żuraw 013 przymiarka.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Tak Heniu, ostatnio troszkę spokojniej u mnie to i udało się wygospodarować troszkę czasu na modelarstwo.

Mało brakowało i pewenie Star pewnie byłby już skończony, gdyby nie Maciek - kolega @gryngol . W swoim modelu zrobił olinowanie żurawia z linek i teraz jak patrzę na te druty to mnie szlag trafia. :confused: No i koniec prac się odsunął. Wywaliłem druty

Star żuraw 014 liny.jpeg



i pomęczyłem się nad założeniem linek. Trochę wiercenia było, trochę klejenia i tak zaczyna to wyglądać

Star żuraw 015 liny.jpeg



Kolor podpory też mi nie pasował, bo był inny niż kabina. No to zmieniłem pod kolor zderzaka.

Star żuraw 016 podpora.jpeg


No i znów przymiarka…

star-zuraw-017-przymiarka.jpg


Teraz zostanie mi olinowanie haka, no i błotniki.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
No teraz to olinowanie jest nieporównywalnie lepsze.(y)I jak każda taka ingerencja wymaga poświęcenia dużo czasu i pracy.
A, tak na marginesie taka ciekawostka jak D.A. traktuje prenumeratorów. Bo Ty już masz model już prawie gotowy po przeróbkach, a ja „już” wczoraj otrzymałem wiadomość o nadaniu przesyłki do mnie:(
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Dzięki koledzy za motywujące wpisy. (y)

Ostatnio znów mam totalny brak czasu. Weekend wyjazdowy… No ale próbuję coś podziałać i wyszarpuję czas na modelowanie.
Błotniki robię z polistyrenu (hips).

Star żuraw 018 błotniki.jpeg



No i teraz przymiarka z położeniem błotnika na kole.

Star żuraw 020 przymiarka.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki