• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#42
Jednoosiowa naczepa prześliczna! Wygląda jak żywa. Druga też by była fajna tylko efekt psują koła :( Wymień na jakieś ładne i będziesz miał swój kawałek PRL-u na półce :D
Na razie to pomalowałem tylko te oryginalne, ale w przyszłości jak zdobędę jakieś pasujące to na pewno wymienię. Te niestety nie podobają się nie tylko mnie.
 

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#43
Niczego sobie, zyskały na wyglądzie.
A producentem ich chyba jest Hruska (też Permot, ale już nie DDR). Jakoś za "nowy" jest ten plastik.

P.S. Orlicany są piękne. Dobra modelarska robota.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#48
Mam taką ramkę i postanowiłem zrobić niskopodwoziówkę. Ponieważ nie mam innych części to mocowanie dla kół wymyśliłem z cienkiej rurki. Podłoga zrobiona z polistyrenu. Potem malowanie podwozia i faktura desek na podłogę.

Niskopodwoziówka 003.jpg
Niskopodwoziówka 004.jpg
Niskopodwoziówka 005.jpg
Niskopodwoziówka 006.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#51
Deski były malowane? Wyglądają bardzo dobrze.
Deski, to mój pomysł. Obróbka desek w programie graficznym i wydruk na folii samoprzylepnej. Po wydruku oczywiście lakier, bo drukarka atramentowa. Najtrudniej było dobrać kolor czerwony, żeby pasował do koloru naczepy. Wszystko przyklejone do polistyrenu i wygląda teraz tak:

Niskopodwoziówka 007.jpg
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#56
Hej Mafo ! A cz nie prosciej i skuteczniej bylo wyciecie desek z kawaleczka forniru ? .Praca super, a cala reszta o deskowaniu to tak na marginesie;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#57
Hej Mafo ! A cz nie prosciej i skuteczniej bylo wyciecie desek z kawaleczka forniru ? .Praca super, a cala reszta o desowaniu to tak na marginesie;)
Powiem szczerze, że o fornirze nie pomyślałem. Ale pomysł ciekawy. Musiałby być bardzo cienki, bo tu jest tylko 1mm głębokości, a na czymś przecież takie deseczki trzeba by przykleić. Dzięki za poradę.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#58
Powiem szczerze, że o fornirze nie pomyślałem. Ale pomysł ciekawy. Musiałby być bardzo cienki, bo tu jest tylko 1mm głębokości, a na czymś przecież takie deseczki trzeba by przykleić. Dzięki za poradę.
Fornir bywa czasami o wymiarach ponizej 1mm , mysle ze mozesz kiedys poeksperymentowac , efekty mogo byc zaskakujace:)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#60
Maciek jak dobrze pamietam na jednym z moich Krazow, którego u mnie kupiłes był zamontowany na skrzyni właśnie taki cienki fornir.
Tak, właśnie go oglądam. Fajnie to wygląda. Muszę skombinować trochę takiego cienkiego forniru i poeksperymentować.
Dzięki za porady. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki