• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Co do sklejenia pamiętaj że herpa tylko to sprzedaje, a robi to kto inny.
Wiem, ale skoro firmuje to Herpa to Herpa bierze odpowiedzialność za wykonawcę. Jak kupujesz nowy samochód to nie interesuje Cię kto jest producentem podzespołów, jak się coś psuje to jedziesz do sprzedawcy z reklamacją...
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Bardzo obiecująco się zapowiada ten model . Mało mamy kamazów w skali .
To prawda Bartku. Niewiele ich w naszej skali, ale baza już jest, także Herpa mogłaby pomyśleć o zrobieniu cywilnych wersji. Co więcej, Trilexy też są herpowskie... Pozostanie lekko zmienić podwozie (bo trzeba usunąć przedni most i wał napędowy z przedniej osi, dorobić zabudowy typu wywrotka itp. i mamy świetne modele cywilnych pojazdów z czasów PRL-u.
 

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.179 14 0
Powiem, że Herpa pokleiła ten model masakrycznie. Nie wiem co przyświecało twórcom, bo modele ciężarówek, dostawczaków, czy też osobówek są składane i można je praktycznie bez strat rozebrać. Tu niestety nie ma takiej możliwości. :confused: Zatem na początek poszedł w ruch nożyk modelarski... Niestety, na początek ułamały się światła przednie :mad::cenzura:, a potem, pomimo licznych prób, skończyło się na czeskiej żyletce i piłowaniu.
Co do klejenia, to my walczymy właśnie z Renault 4 od Herpy, które też okazało się sklejone nie wiadomo po co! :mad: Ania cudem je rozebrała bez strat! :)
Kamaz prezentuje o niebo lepiej na nowych kołach, kabina po malowaniu wygląda super (y)
Czy te Trilexy Herpowe można gdzieś nabyć?
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Maćku a czy będziesz przerabiać kształt błotników (tylna część jest w innym wyobleniu niż miały stare Kamazy z lat 80-tych - choć to pewnie wiesz). Model piękny a będzie pewnie nawet jeszcze ładniejszy.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Maćku a czy będziesz przerabiać kształt błotników (tylna część jest w innym wyobleniu niż miały stare Kamazy z lat 80-tych - choć to pewnie wiesz).
Chyba na to się nie zdecyduję, bo trzeba by przerobić cały błotnik, tak żeby zmieściło się koło. Zobaczę co się w ogóle da z tym zrobić. Myślę, że jak zostanie to i tak będzie ciekawy model zbliżony do Kamazów z PRL-owskich ulic. Usunę tylko wał idący do przedniej osi i może jeszcze zeszlifuję imitację przedniego mostu (choć jest on niewielki i praktycznie nie będzie widoczny, jak model będzie stał w gablotce.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.519 68 0
Kawał fajnej roboty odwalasz z tym Kamazem, te trileksy które pokazujesz herpa stosowała w swoich Bussingach, one mają dwie zalety i jedną wadę
właśnie w kontekście Kamaza, zalety;
kształt gwiazdy po spatynowaniu może dosyć dobrze udawać te rosyjskie
bieżnik praktycznie identyczny z tym stosowanym w oponach z Kamaza
Wada; założę się że jak weźmiesz suwmiarkę to średnica będzie większa niż , 12,4 mm (a tyle powinno być), spójrz na fotkę na której porównujesz z terenowym modelem,
nie ma różnicy w średnicy z tymi terenowymi 'Balonami", więc może spróbuj tylko opony z jakiejś cywilnej herpy przełożyć, i nie będziesz
musiał nic szlifować.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Kawał fajnej roboty odwalasz z tym Kamazem, te trileksy które pokazujesz herpa stosowała w swoich Bussingach, one mają dwie zalety i jedną wadę
właśnie w kontekście Kamaza, zalety;
kształt gwiazdy po spatynowaniu może dosyć dobrze udawać te rosyjskie
bieżnik praktycznie identyczny z tym stosowanym w oponach z Kamaza
Wada; założę się że jak weźmiesz suwmiarkę to średnica będzie większa niż , 12,4 mm (a tyle powinno być), spójrz na fotkę na której porównujesz z terenowym modelem,
nie ma różnicy w średnicy z tymi terenowymi 'Balonami", więc może spróbuj tylko opony z jakiejś cywilnej herpy przełożyć, i nie będziesz
musiał nic szlifować.
Masz rację, są trochę za duże te Trilexy, ale jak już napisałem:
i z zapożyczonymi trilexami...
to są tylko na chwilkę wzięte do zdjęć. Teraz czekam na zamówione u kolegi @Adam66 koła i wtedy dopiero będę kleił i zastanawiał się czy da się w miarę prosty sposób dostosować kształt błotnika. No i wtedy trzeba będzie ustalić ostateczną wysokość posadowienia kabiny.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.330 108 2
Trilexy z Herpy tak naprawdę były do ich starych ciężarówek które też tylko pakowali w swoje opakowania. Kiedyś już o tym pisałęm te modele Herpy są delikatnie przeskalowane minimalnie za duże a co za tym idzie koła też są ciut za duże.
Maćku czekam na dalszy postęp prac, zapowiada się kapitalny model.
 

Załączniki

  • 86,5 KB Wyświetleń: 28
  • 72,1 KB Wyświetleń: 27

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
Bardzo fajna robótka - będę kibicował licząc na sowity opis prac :). Zwrócę jeszcze uwagę na koła, radzieckie trilexy były "pięcioramienne". Nie wiem czy wynikało to ze specyficznej socjalistycznej oszczędności czy z nawiązania do komunistycznego symbolu - gwiazdy...

Kamaz-trilex.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Zwrócę jeszcze uwagę na koła, radzieckie trilexy były "pięcioramienne".
Wiem i jak już napisałem na wstępie te użyte przeze mnie koła na felgach Trilex są zapożyczone od innego modelu. Jak tylko kupię odpowiednie, pięcioramienne trilexy to pokażę jak to wygląda... ;)

Nudzę się i wk...wia mnie ta sytuacja i ta panika związana z wirusem, i z dziwnymi wiadomościami pokazywanymi przez media...
Spróbowałem po raz pierwszy pobawić się w zrobienie ładunku na naczepę, stosując jako podstawę do uzyskania kształtu i obniżenia masy - styrodur. Reszta to nożyk modelarski i moja wyobraźnia. Na razie okazuje się, że ścinki styroduru są wszędzie. :devil::mad:Coś w stylu "fruwających" i czepiających się wszystkiego kulek, przy cięciu styropianu. :podstepny::cenzura:
Zobaczymy jak mi to wyjdzie, a na chwilę obecną mam coś takiego.

Ładunek Pociąg drogowy 01.jpg
Ładunek Pociąg drogowy 02.jpg


Teraz muszę nasypać na to jakiś piasek i chyba będzie szansa na uzyskanie sukcesu... ;)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Fajna ale trochę za wysoka, po posypaniu będzie na równi z burtami .
Teraz kwestia co przewidzisz, zboże może być pełna ale płasko bo to jest prawie lejące się, węgiel z 3/4 lekki czubek, a piach to ledwo pół i takie pagórki się robią .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Fajna ale trochę za wysoka, po posypaniu będzie na równi z burtami .
Teraz kwestia co przewidzisz, zboże może być pełna ale płasko bo to jest prawie lejące się, węgiel z 3/4 lekki czubek, a piach to ledwo pół i takie pagórki się robią .
Tego jeszcze nie wiem co będzie wiezione. Muszę pooglądać jakieś zdjęcia co oni tam na antypodach wożą takimi wannami. Jeśli będzie żwir, to trzeba będzie rzeczywiście obniżyć. Dzięki za podpowiedzi. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki