• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Ale wiesz, że sucha pastela to jest pigment? Tylko z lepiszczem :p Więc jak ją zetrzesz to dostajesz pigment. ;) A jak grubo sobie zetrzesz taką frakcję dostajesz.
Używam i pasteli i pigmentów, różnicy nie widzę :p No ale nie kupuję "modelarskich" :D Zapewne tu leży "magia" ;)
Rzecz w tym, że pasteli nie zetrzesz tak drobno, bo już ma na ziarnach pyłu owo lepiszcze. Ale oczywiście mówimy o suchej metodzie.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
No i model chyba już skończony. Dostał swoją podstawkę. Może jeszcze trochę za bardzo kabina pobrudzona ale to już oczyszczone i jak będzie dobre światło to jutro zrobię nowe fotki.

IMG_3623.jpg
IMG_3624.jpg
IMG_3625.jpg
IMG_3626.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Jedynie trochę razi duża wolna przestrzeń pomiędzy kabiną, a kiprem.
No niestety, też mi się to nie podoba. To jest oryginalny model Kibri i nie wiem dlaczego tak zrobili. Może powinna być tu kabina sypialna albo dłuższy kiper. No ale to budowa z oryginalnych części. W następnych może coś pokombinuję i pozmieniam... Będę próbował.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
U mnie długi weekend trochę modelarsko. Jest zajawka na kolejną wywrotkę.

Dawca podwozia - Kibri:

Steyr Roco-Kibri 001.jpg



Po częściowym pocięciu Kibri oraz Roco taka przymiarka:

Steyr Roco-Kibri 002.JPG



Kiper też będzie od Kibri:

Steyr Roco-Kibri 003.JPG



Taka tam przymiarka na sucho - jak to będzie wyglądać:

Steyr Roco-Kibri 004.jpg



No i posklejane podwozie:

Steyr Roco-Kibri 005.jpg

Steyr Roco-Kibri 006.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Zapomniałem dodać, że wywrotka jest fikcyjna, wzorowana na zdjęciach z netu.
Dziś się pomalowało podkładem.

Steyr Roco-Kibri 007.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dziś poszły pierwsze kolorki...

Steyr Roco-Kibri 008.jpg




Muszę teraz pomyśleć nad kabiną, bo albo zostanie oryginalna czerwona z napisami i logiem Steyra, albo pomaluję ją i będzie bez napisów. No chyba, że uda mi się zdobyć kalki... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki