• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Natomiast swego czasu dostępne były zestawy kierowców bodajże z Preisera ale cena była co najmniej 10 razy większa.
Maćku drogi,
Z prawdą jest jak z lekarstwem. Bywa gorzka, ale zwykle przynosi ulgę. Napiszę po przyjacielsku.
Poświęciłeś kilka roboczogodzin na tę kabinę. A w niej siedzi ciastolinowy ludek z czarnymi oczami jak bałwanek. Twoje dodatki są z innej ligi niż koleś w zielonym wdzianku. Porównaj go ze znakiem Mercedesa na masce...
Szkoda Twojej roboty na tego babola. Jak słowo daję, wypruj go i oddaj komuś kogo nie lubisz. Lepiej wydać na zestaw Preisera, pomalować kierowców kolorami podstawowymi, pociągnąć delikatnie washem i samemu sobie urwać d..pę:cool:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
praca twórcy, wydruk formy matki itd
Maćku, nie musisz mi mówić o składowych, bo w moim przypadku, a raczej w Twoim to akurat nie ma znaczenia. I tak robię dla siebie więc koszt druku i formy i tak ponoszę, a jeśli odleję dla kolegów z forum, i przyjdzie mi za to wołać pieniądze, to tylko po to by zwrócił się koszt żywicy. O ile przy samochodzie czy wagonie roboty trochę jest, zwłaszcza przy opracowaniu modelu matki, a potem złożeniu do kupy i pomalowaniu, o tyle przy ludzikach niemalowanych pracy prawie nie ma. Zarówno zomowców jak i kierowców niemalowanych - jeśli się udadzą, będę chciał "rozdać" za przysłowiowe złotówki, by było na żywicę, każdy pomaluje sobie sam. Obecnie zbieram grupę modeli do wysłania do druku, by nie płacić za wysyłki każdej jednej bzdety. Wtedy też hurtowo zrobię formy, i hurtowo będę odlewał w żywicy - po kilka sztuk do gara. I wtedy być może zamienisz swoją gumową lalę, na coś innego.
Na marginesie - negocjuję z bankiem leasing drukarki 3d drukującej o grubości warstwy 0,01mm. Trochę to kosztuje, zważywszy, że chcę drukować modele :) na tym sprzęcie to rzęsy tym skurczybykom bym wydrukował... jakoś jednak biznes plan ich nie przekonuje... pozostanie mi wysyłać i czekać na wydruki u innych osób.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Szkoda Twojej roboty na tego babola. Jak słowo daję, wypruj go i oddaj komuś kogo nie lubisz. Lepiej wydać na zestaw Preisera, pomalować kierowców kolorami podstawowymi, pociągnąć delikatnie washem i samemu sobie urwać d..pę:cool:
Masz rację Adamie. Problem w tym, że te rozsądne figurki kierowców np. z Preisera są już niedostępne i trzeba sobie jakoś radzić. ;)
Maćku, nie musisz mi mówić o składowych, bo w moim przypadku, a raczej w Twoim to akurat nie ma znaczenia. I tak robię dla siebie więc koszt druku i formy i tak ponoszę, a jeśli odleję dla kolegów z forum, i przyjdzie mi za to wołać pieniądze, to tylko po to by zwrócił się koszt żywicy.
OK. Rozumiem i doceniam. Ja jestem chętny na zakup figurek kierowców, bo mam ochotę dodać paru do swoich modeli. Malowanie takich figurek to dla mnie nie problem także proste odlewy z chęcią zakupię. :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dzięki za uznanie. Opony są oryginalne Kibri od tego modelu. Są jedynie pomalowane matowym czarnym. Niestety, bieżnik mają jedynie na boku i to jest ból, bo sama opona wykonana jest bardzo dobrze.
Nie pozostaje nic innego jak wziąć rylec i wydrapać wzór :) a tak serio to zawsze można albo wyrzeźbić oponę i wydrukować, albo zrobić bieżnik np z blaszki trawionej i nawinąć. Widziałem gdzieś w sieci taki model - matkę.
Mozna też kupić opony herpy albo busha. Wyglądają dużo lepiej niż łyse kibri.

Na marginesie - super to wygląda. Mat dodaje realizmu. Ciekawi mnie czy nawleczesz pomalowane opony na felgi.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki