• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.918 386 20
Dawno się tu nic nie działo. Czas ucieka i już pół roku minęło od ostatniej przeróbki... :eek:o_O
Ale ostatnio próbuję znów coś podłubać. Idzie to ciężko, bo jak zwykle brak czasu i nawał pracy :confused:, ale…
Postanowiłem zrobić sobie koparkę kołową Waryński K-406. Do przeróbki poszła koparka z modelu gazetkowego DeA, która była na Starze 660. Trochę to trwało, ale taka krótka relacja z przeróbki.

Podwozie jest żywiczne kupione na OLX. Powiem, że odcinanie podpór to masakra, bo wydruk przyszedł w pełni utwardzony.:mad:

Koparka Waryński K406 002.jpeg



Po pomalowaniu przymiarka z kołami.

Koparka Waryński K406 004.jpeg



Na początek rozkleiłem ramię, usunąłem imitacje przewodów hydraulicznych i elementów do ruchu łyżki, przeszlifowałem łączenia i poszpachlowałem. Dorobiłem przewody z drutu, i uruchomiłem łyżkę.

koparka-warynski-k406-008.jpg
koparka-warynski-k406-009.jpg
koparka-warynski-k406-010.jpg
koparka-warynski-k406-011.jpg



Teraz dobranie koloru do pozostałej części koparki, malowanie, dorobienie brakującej kierownicy i zaczynam składać.

koparka-warynski-k406-013.jpg
koparka-warynski-k406-014.jpg
koparka-warynski-k406-015.jpg
koparka-warynski-k406-016.jpg
koparka-warynski-k406-017.jpg



oraz węże giętkie.

koparka-warynski-k406-018.jpg
koparka-warynski-k406-019.jpg
koparka-warynski-k406-020.jpg



I gotowy model jeszcze w warsztacie.

koparka-warynski-k406-021.jpg
koparka-warynski-k406-022.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.918 386 20
Sporo pracy włożyłeś w ten model.
To prawda. Trochę mnie ten model zmęczył. Ale mam kolejną lekcję, żeby do jasnych kolorów lakieru kłaść podkład biały. Szary jest trudny do pokrycia, bo na rogach prześwitywał przez ten pomarańczowy i trzeba było dać kilka warstw pomarańczowego, a i tak nie jest idealnie. :(
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
@mafo ja tu wiele razy na forum pisałem, że biały podklad należy stosować pod jasne kolory. Np. pod żółty, który nabiera jeszcze swoistej 'jasności'.

Jeszcze innym zagadnieniem jest samo 'wychodzenie" kolorów: żółtego, pomarańczowego, czerwonego spod innych jasnych kolorów (np. białego) kładzionych bez podkładu. Tak, że osobiście polecam sosowanie podkładów (biały, szary, czerwony, czarny) stosownie pod kolor.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki