• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
W tym temacie będę pokazywał moje próby sklejania modeli.

Ostatnio właśnie naszło mnie i zacząłem sklejanie naczepy Orliczan. Produkt SDV Model. Wykonanie tragiczne, dużo nadlewek, niedokładnie spasowane części. Pierwsze wieczory to próba spasowania części.

IMG_4635.jpg
IMG_4636.jpg
IMG_4637.jpg
IMG_4638.jpg

Pomalowałem felgi na kolor stalowy, ale niestety nie podobały mi się i przemalowałem. Podwozie wstępnie dostało kolor czarny satynowy. Po pierwszych przymiarkach wygląda tak:
IMG_4639.jpg
IMG_4640.jpg

IMG_4641.jpg

Mafo

Zespół forum
Tak, trochę to trwało. Trzy wieczory i wreszcie jest co pokazać. ;)
Dziś próbowałem malarstwa, ale albo ja nie potrafię, albo ten aerograf... Buda ma położony biały podkład i schnie. Natomiast jeszcze dłubię przy podwoziu, bo nie dość, że brak takich drobiazgów jak np błotnik, to jeszcze to podwozie jest trochę za duże do tej budy. Zwęziłem trochę podwozie i wygląda lepiej. Błotniki robię z polistyrenu. Teraz schną po pomalowaniu.

IMG_4643.jpg
IMG_4644.jpg
IMG_4645.jpg
IMG_4646.jpg

Brodagaz

Znany użytkownik
Maciek podziwiam Cię że, zabrałeś się za taką pracę, ale teraz rozumiem że masz mniej czasu na forum, bo cały cenny czas pochłania sklejanie tego cuda modelarskiego.:ROFL:

Mafo

Zespół forum
Oj "cudo" to jest naprawdę. Ale już wychodzę na prostą. Błotniki wklejone, trochę czasu zabrały mi światła, no i pierwsza warstwa aluminium.

IMG_4648.jpg
IMG_4649.jpg
IMG_4650.jpg
IMG_4651.jpg

Mafo

Zespół forum
NO to druga warstwa aluminium położona. Za jakąś godzinkę zdejmę taśmę maskującą to zrobię kolejne fotki.

IMG_4652.jpg
IMG_4653.jpg

Mafo

Zespół forum
Taśma zdjęta, tylna belka podszlifowana i jeszcze tylne światła. Trochę zdjęcia przekłamują, ale góra jest pomarańczowa, a dół czerwony. Ale to wina aparatu.

IMG_4655.jpg
IMG_4656.jpg
IMG_4667.jpg
IMG_4668.jpg
IMG_4669.jpg

M

Maverick

Gość
No faktycznie fajnie wyszlo choc coś mi te jej swiatla jakoś "nie leżą", tak jakby za bardzo wystawaly? :niepewny: Może to tylko moje zludzenie.

Mafo

Zespół forum
Światła są niestety do poprawy. Najbardziej pasowałyby tu blaszki fototrawione Haulera. Jak mi się uda dostać takie, to zmienię. W ogóle to one są chyba trochę za duże (mają 2mm średnicy), ale powiem szczerze, że zrobienie z polistyrenu kółka mniejszego to już duże wyzwanie. Prawidłowo powinny mieć nieco ponad jeden milimetr średnicy. Ale na razie muszą takie być.

Mafo

Zespół forum
Ostatnio z czasem krucho, ale coś próbuję robić. Udało mi się zdobyć (dzięki naszemu czeskiemu koledze Tonito) model żywiczny naczepy Orliczan. Producentem jest MM Brno. Po rozpakowaniu wygląda to tak.

IMG_5975.jpg

Po jakimś czasie i rzucaniu różnych słów :mad: przy wycinaniu i oczyszczaniu elementów mam taki stan. Jak będzie więcej czasu to prace się posuną dalej.

IMG_5976.jpg

IMG_5977.jpg

Mafo

Zespół forum
Dziś poszło wszystko do malarni i ma położony surfacer. Reszta prac musi poczekać, może w przyszłym tygodniu coś dalej dłubnę.

IMG_5978.jpg

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Na zdjęciach jakość odlewów wygląda bardzo dobrze, w rzeczywistości też tak jest ? Już teraz ta naczepa bardziej mi się podoba od poprzedniej.