• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Skalista diorama

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#21
Coraz lepiej sie to juz przezentuje, podobaja mi sie bardzo te skały zrobione przez Ciebie :) Mogleś sadząc trawe dać rózne długości, mam wrazenie jakby troche za długa była jako cała jednolita. Moze maszynka do wlosów i ciach ciach? :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#22
Coraz lepiej sie to juz przezentuje, podobaja mi sie bardzo te skały zrobione przez Ciebie :) Mogleś sadząc trawe dać rózne długości, mam wrazenie jakby troche za długa była jako cała jednolita. Moze maszynka do wlosów i ciach ciach? :D
A wiesz, że czytasz mi w myślach? Część wyskubię pincetą, bo ta długa trawa ma imitować wysokie zielsko, ale ogólnie pomysł jest taki, żeby tam gdzie być może ją pozostawię a jest za długa, zwyczajnie przystrzyc nożyczkami. Jak zrobię, to zobaczysz o co mi chodzi. Co jest istotne, nie wszędzie gdzie ta trawa jest obecnie, została przyklejona. Częściowo po prostu sobie leży i być może tak strasznie wygląda :)
Na tej trójkątnej skałce przy kraędzi jest ona zdecydowanie za długa, ale też tam ma być najwięcej krzaczorów :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#23
Witam wszystkich ponownie, święta, święta i po świętach, więc prób z krajobrazem ciąg dalszy. Dziś przyszła pora, by pokazać mostek produkcji własnej, trochę uzupełnień skał oraz wysianą na próbę trawę 2mm...
Mostek został wykonany ze styroduru modelarskiego 3mm (ze sklepu kolegi @kotebi), gdzie wzór kamienia wygniotłem metalowym rylcem, skleiłem, ulokowałem na dioramce, dodałem troszkę skał, by był lepiej osadzony w krajobrazie, następnie zalałem gipsem, by miał odpowiednią masę i porządnie związał się ze skałami. Na koniec, już po związaniu gipsu, wykonałem nawierzchnię również ze styroduru modelarskiego, tym razem 2mm i pomalowałem, najpierw podkładem tamiya, potem machnąłem akrylem piaskowym. Oczywiście dojdzie kolor właściwy oraz "łosz" i lakier na wszystko.
Tak jak pisałem na początku, jest diorama testowa i nie tylko służąca do testowania aut, ale i samych technik, przed przystąpieniem, do wykonania makiety.
@Abarth - strzyżenie trawy 4mm nie jest takie proste :) być może gdybym faktycznie miał maszynkę.... przycinanie nożyczkami jednak troszkę pomogło, być może nie na zdjęciach, ale widać różnicę. Tak czy owak, po obsadzeniu krzaczorami i drzewami może będzie ok. Jeśli nie to trudno :D
PSX_20180402_231716.jpg
PSX_20180402_231652.jpg
PSX_20180402_231631.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#24
Mostek ładny i gdyby nie ten samochód dałbym super, ale wg mnie rozmiar kamieni jest za duży w porównaniu z np. kołami tego modelu. To tylko moje zdanie bo być może wzorowałeś się na czymś takim z reala i taki rozmiar był użyty:)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#25
Mostek ładny i gdyby nie ten samochód dałbym super, ale wg mnie rozmiar kamieni jest za duży w porównaniu z np. kołami tego modelu. To tylko moje zdanie bo być może wzorowałeś się na czymś takim z reala i taki rozmiar był użyty:)
Uczciwie ci powiem, że most był budowany przez trolle, a one budują z dużych kamieni... Wiem, że są deczko za wielkie, następny most będzie chyba drukowany, bo w styrodurze może się nie udać wydziergać mniejszych kamieni. Ale spróbować nie zawadzi...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#27
Zabaw ciąg dalszy. Skarpy uzupełnione pyłem, droga asfaltowa pomalowana ale nie jestem z niej zadowolony. Za to zatrawianie idzie mi coraz lepiej. Oczywiscie sam widzę błędy, ale że dopiero się uczę, jestem w stanie wybaczyc je sobie. Zwłaszcza, że każde następne sianie daje lepszy efekt niż poprzednie. Jedno co warto zauważyć to fakt, że trawka 2mm kompletnie nie poddaje się polu magnetycznemu. Albo sadzarka za słaba, albo za rzadki klej. Albo tak musi być :)
Wyzsza trawka na piasku mnie zadowala.
PSX_20180410_103521.jpg
PSX_20180410_103411.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#28
Świetnie to wyglada, podoba mi sie tez coraz bardziej a co do trawki 2mm, to mi najlepiej sie ją sadziło, najlppiej stawała, moze od firmy zalezy?
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#30
bo w styrodurze może się nie udać wydziergać mniejszych kamieni. Ale spróbować nie zawadzi...
Da się spokojnie wydziergać. Acz również skłaniam sie ku poleceniu pienionego PVC, bo to genialny materiał na takie sprawy.

Skala inna, ale zobacz jak drobne kamyki są na mostku. To jest styrodur.

Wincyj
https://www.facebook.com/pg/BEARMODELING/photos/?tab=album&album_id=1430866720311741
A tu masz cudo z pienionego PVC i HIPSu.

I wincyj tu
https://miniaturzone.files.wordpress.com/2016/03/miniaturzone13.jpg?w=1200&h=
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#31
Faktycznie obłędnie te rzeczy wyglądają. To jakieś konkretne pcv, modelarskie, czy zwykłe z marketu budowlanego? Paczę w guglu i wszędzie wyskakuje to samo.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#33
Jako że dioramka jest swoistym poligonem doświadczalnym, a wszyscy wiemy, że na poligonie pełno haszczy rośnie, to i u mnie się zazieleniło nieco.
Krzewy z waty perlażowej oraz jakiegoś syntetycznego filtra, pomalowanych sprayem akrylowym zielonym i brązowym, pryśniętych klejem w sprayu i posypanych drobnymi posypkami (heki1687 1685 1686).
Drzewko już stare, przeleżało w kartonie z rok, ale prezentuje się chyba nieźle. Zresztą oceńcie sami. Krytyka mile widziana.
PSX_20180413_002124.jpg
PSX_20180413_002153.jpg
PSX_20180413_002215.jpg
PSX_20180413_002238.jpg
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#34
Jest bomba! Zieleń i krzewy pomogła dioramce "obudzić" się do życia. Mega mi się podoba, no i czekam na kolejne Twoje poczynania w tym wątku ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#35
A co tu krytykować? Zieleń wygląda bardzo dobrze choć już nie koniecznie krajowo. Gdyby to były niskie drzewka to jak młode oliwki. Tak to ja przynajmniej odbieram. Duży plus za modelarstwo śmieciowe czyli robimy coś z czegoś co już nie nadaje się praktycznie do niczego;) Sam tak robię i to mi się podoba.
Może coś więcej o tej wacie i zawartości filtra? :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#36
Zieleń wygląda bardzo dobrze choć już nie koniecznie krajowo.
Dziękuję. W naturze przyznam, że krzaczory wyglądają o niebo lepiej. Nawet w zbliżeniu. W zamyśle dioramka miała być całkowicie fikcyjna, nie osadzona w żadnym konkretnym klimacie. Mogą to być młode oliwki :)
Docelowo moduły i makieta mają być oczywiście osadzone w naszych krajowych klimatach. Mam 21m2 strychu więc będę chciał zbudować z jednej strony niziny, przejechać przez wyżyny (skałki) i wjechać w góry. Te ostatnie z uwagi na samochody RC. Wprawdzie w Polsce nie znam linii kolejowej przez góry, ale kto mi, jako demiurgowi zabroni zbudować taką? Chyba, że ktoś zna jaką malowniczą linię kolejową, to proszę o informację. Zaczerpnąłbym inspiracji.

Może coś więcej o tej wacie i zawartości filtra?
Wata perlażowa to takie syntetyczne coś, co ładuje się do różnej maści filtrów, najłatwiej kupić w sklepie zoologicznym - jako wkład do filtra do akwarium. Świetnie chwyta klej w sprayu i przez to dobrze klei się do tego każdy paproch. Maluje się też rewelacyjnie - używam farb akrylowych humbrola w sprayu.
Z kolei ów magiczny filtr ma drobniejsze włókna, też fantastycznie daje się malować i kleić, ale nic o nim więcej nie powiem. Dostałem go w paczce jako zabezpieczenie towaru, mostu bodaj... No i nie chciałem go wyrzucać, bo jestem zbieraczem i śmieciarzem, jak to moja wspaniała małżonka twierdzi. Jak się okazało, postąpiłem ze wszech miar słusznie, bo na krzewy ten materiał nadaje się wybornie. Później zrobię fotkę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki