• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skala Z - ktoś to zbiera?

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#22
Oglądanie makiety pod mikroskopem?? albo przez szkło powiększające??
A co powiecie jak się (odpukać) wzrok posypie na starość? :LOL:
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#23
nie jest tak źle, ale wiekszym ograniczeniem od wzroku są grube paluchy, co do starosci to zawsze można potraktowac jak wyzwanie :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
#24
Na jakiej powierzchni jest ta makietka i jaki ma ukladzik torowy czy autora można prosić o jakieś plany albo rysunki. Tak z ciekawości pytam ;)
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
753 0 0
#25
Wygląda to ślicznie , bardzo ładnie zrobiony "teren" a w tej skali jak przypuszczam to szczególnie trudne . Sprzęgi w taborze jednak są dość szpetne , to niestety jeden z poważnych mankamentów "małej" skali .
Również jestem ciekawy jak wygląda cała makieta :)
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#26
Cześć,
niestety układ makiety nie jest powalajacy bo został ograniczony rozmiarem 600x1000mm, no i raczej bliżej mi do modelarza niż kolejarza wiec nie komplikowałem torowiska a założyłem że więcej czasu poświęce oddaniu nastroju wioski, która ma sie pojawić w środku (pewnie torowisko w ksztaucie owalu w oczach wielu wyglada jak zabawka i niekwalifikuje sie do nazwy makiety kolejarskiej ale ja mam akurat taką :) i mnie cieszy i relaksuje
pozdrawiam
 

Załączniki

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.509 33 3
#27
Czytacie to co ja? Na powierzchni 60x100cm można zrobić co najwyżej nieskomplikowany układ torowy. Słowem tragedia :shock: :LOL:
Człowieku, w "naszej forumowej" H0 taka powierzchnia wystarcza co najwyżej na jeden rozjazd + po kawałku toru z każdej strony :D
Makietka bardzo miła i porządnie wykonana. Zawsze podziwiałem zetkę, do dzisiaj mam stare katalogi Maerklina, gdzie można sobie pooglądać te niesamowicie malutkie - grubości długopisu - wagony i lokomotywy. Nawet pamiętam ten wagon z transformatorem, hehe.
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#28
mnie też zawsze pociągała Zetka ale pierwszą makiete zrobiłem N bo wtedy Z była nieosiagalna a N tak jak teraz 1-2 miesiace czekania na wszystko :) ale w końcu modelarstwo uczy cierpliwości
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Witam, mam tramwaj w Z i loko ktore jezdzilo na linii Jugowice - Walim. Zabieram sie za zrobienie makiety(tki) w tej skali. Zostaly mi tory po zrobieniu makiety w Nm. Pozdro Maciek
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Tory, zwrotnice itd moge sprzedac. Troche mi zostanie z makiety. Co do loka to nie, niedosc ze drogi to sentyment he he a tramwaj to szkatulka z drewna i zaje fajny model - tylko do pokazania he he A moze jakies moduly w Z zrobimy i sie stykniemy?
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Dziękuje lukas76 za `rozwinięcie tematu w moim kierunku ;)

Panie ModułowyKoleś sprawdź PW !


A co do modułów w Z to dobry pomysł. Ale jak na razie na przyszłość. Ew. można zerknąć na normy niemców w tej skali . :)
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
PW? cieplo jest to wiem ale mam kłopoty chyba ze skrotami ... .
Za Panie z wykrzyknikiem, mam sie obrazic, czy nie?
Wydrukowalem wlasnie ich norme w Z i pojde tropem modulow skoro juz jestem ModułowymKolesiem :p No nic niezabieram wiecej cennego czasu.
 

Załączniki