• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skala N, szybkie pytanie

ListeR

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Nie mogłem znaleźć ogólnego tematu do skali N

Jestem zainteresowany kupnem modelu firmy Brawa z wejście na dekoder NEM 651, pytanie jest takie czy do Brawy można kupić dowolnej firmy dekoder czy jakieś konkretne tylko współgrają ? Posiadam prehistoryczne sterowanie Piko digi 1. Tylko nie piszcie o zmianie multimausa ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Modele brawy wydają mi się kapryśne jeśli chodzi o dekodery. mam BR119 i 232 z dekoderem ZIMO oraz digitraxem, ale żeby jakiś szał z jazdą był to nie powiem - w analogu pracowały lepiej.

jak już coś, to wybrałbym ZIMO
 
OP
OP
ListeR

ListeR

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Widać dużą różnice, a chodzi mi dokładnie o zwrotnice Arnodl. Na modelmani są złączki z Arnold na Fleischmann. 12szt 31zl..
Zobaczę, dwie osoby wystawiły na alledrogo zwrotnice Arnolda, jak bedzie dobra cena to kupie, bo potrzebuje zwrotnic.
 
OP
OP
ListeR

ListeR

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Ok. Dzięki za odpowiedz;)
Udało mi sie na ebay dziś portugalskiego Vectrona wylicytować od Hobby, będę mógł na żywo niedługo porównać.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#11
Większość moich lokomotyw to właśnie HT. Wypusty od 2011/2012 roku, więc jakościowo wydają się bardzo nie odstawać od Fleischmanna. Vetronów mam dwa i co mogę powiedzieć - dają radę :)

Te portugalskie to za śmieszne pieniądze szły ;)
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#13
Dla mnie największą zaletą jest silnik, łatwość demontażu obudowy, możliwość udźwiękowienia.
Wadą odkryte w wózkach delikatne zębatki (malowania i napisów nie oceniam - raz jest lepiej raz gorzej, zdarzały się niedociągnięcia).
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#17
A ma ktoś "Lotos'a" produkcji Arnolda (HN2154)?? Jak ten lok w ogóle się sprawuje??
Ja powiem tak:
modele firmy Hornby -Arnold produkowane przez Chińczyków nie są już tej jakości co dawniej.
Model Lotosa jest powolny i mam wrażenie, że prędkość został przeskalowana (dla mnie fajnie). Niestety rusza przy większym napięciu początkowym (wada) - więcej się grzeje od innych modeli.
Moja ocena 4-, Vectron 5
 

Podobne wątki