• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Skala G ( 1:22,5 )

zyzi19881

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
20130426_113318.jpg
Coś o kolejkach ogrodowych[DOUBLEPOST=1366998875,1366998325][/DOUBLEPOST]Wielu użytkowników uważa,że to są duże zabawki.Może i tak jest. Ale ja postanowiłem zainteresować sie tą skalą i zbudować moją miniaturową,nie dokońca wierną skali kolejkę.
W tym roku startuję z budową pierwszej lini kolejowej.
 
OP
OP
zyzi19881

zyzi19881

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ile to koszuje? Na dzień dzisiejszy mój cały tabor ( a mam tego sporo ) wraz z ok 70m torowiska wyceniam na ok.12 tyś. zł. Jest to efekt 4 lat kupowania,sprzedawania i znowu kupowania coraz to nowszego taboru.
Od tego zaczynałem:
100_9678.JPG
100_9683.JPG
100_9700.JPG
100_9707.JPG
100_9716.JPG
IMAG0672.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#7
Beznadziejne sprzęgi. Da się je wymienić na coś lepszego?
Wiem, że sa one do kółek co to się na stole mieszczą, ale chyba an działce masz większe łuki?
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#8
duże skale rosną w siłę ;) skala G to tor 45mm czyli to samo co skala 1:32 ale w skali G to tor w originale 1000mm tak że ten tabor na pierwszych fotkach to PIKO trochę przeskalowany , możesz podać wymiary tej węglarki długość i szerokość to porównamy ja to HUBNERA w jedynce
 

Załączniki

OP
OP
zyzi19881

zyzi19881

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Długość węglarki to 48cm a szer 11cm.Zgodzę się,że modele są przeskalowane.A jeżeli chodzi o oznaczenia taboru to wszyscy wiedzą,że PIKO wypuszcza jeden model w kilku wersaj dla danej kolei i podają swoje oznaczenia.Tak samo jest w pozostałych skalach.
Moje założenia dla tej kolejki jest takie,że mam dwa składy.Jeden osobowy,a drugi towarowy.W węglarce jeździ sobie schłodzona 1L buteleczka,w drugiej węglarce kilka szklanych pojemniczków i stacja.A na stacji trzeba zwilżyć gardło.Po czym pociąg jedzie dalej.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#14
Jak tak patrzę na te modele, to niegłupio by było w tej skali użyć... sprzęgów śrubowych. Skoro niektórzy wariaci w H0 takie stosują, to czemu nie na ogrodówce?:D
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#15
Miałem raczej nadzieję na jakąś lekcję z tej ochronności :)
niegłupio by było w tej skali użyć... sprzęgów śrubowych. Skoro niektórzy wariaci w H0 takie stosują, to czemu nie na ogrodówce?:D
Dlatego, że najmniejszy łuk na jakim sprzęg śrubowy będzie działał ma promień 6-7 metrów. To by oznaczało, że w przeciętnym ogródku można mieć realistyczne kółko, jak komus się pofarci to nawet owal.
 

Podobne wątki