• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

N (1:160) Skala 1:160 (N) u Pado

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#22
@Grg jasne że się nie obrażę. Super ze pokazałeś te zdjęcia bo przynajmniej się niektorym pczy otwierają. Mam ze 3 modele od Lemke. Uważam je za bardzp udane. Szkoda ze do siodeł Mana nie mają jakiś ciekawych wywrotek.

Osobowych autek mają mało.... ale zapewne i to się zmieni na przestrzeni lat.

Ja swoje autla biorę z Shapeways.... i jest tam bogaty wybór.... no ale są lekkie przeskalowania jak to na wudruku. Szybki robie z tej zywci clearfix .... i nie jest ona idealna.... ale jakoś swoje zadanie spełnia. Szybek mi się robić nie chce w tym modelu :)
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#24
Jak się Szymon nie obraża ;) to jeszcze dla kompletności pokażę jak wyglądają autobusy Lemke-Minis :D
Tak, jakość Lemke-Minis jest super. Autobusy mają chyba najładniejsze, co prawda ten najbardziej po lewej to Minichamps, ale Lemke odkupiło od Minichamps te formy wtryskowe i sprzedaje teraz takie autobusy, tylko w innych malowaniach i farba bardziej matowa a nie połysk.
P4216116 - Copy.JPG

P4216117 - Copy.JPG

Jak widać w eNce całkiem ładne samochodowe rzeczy są osiągalne.


Co do Malucha i BMW z otwartą maską, to kojarzę że są od jednego producenta RAILNSCALE. Jakby co, to jest on też oferowany przez DM Toys (też nie pomalowane), wydrukowany u nich na jakichś super drogich drukarkach 3d (nie wiem na ile efekt jest inny od tego z Shapeways):
https://www.dm-toys.de/en/list/category/vehicles/manufacturer/RAILNSCALE.html

Humbrol Clearfix bardzo lubię, kleję nim nawet zwykłe kity bo nie przepadam za klejami żrącymi plastik. Gdzieś czytałem, że podobno do robienia samych szybek lepszy jest Microscale Micro Kristal Klear - nie pamiętam szczegółów i nie powiem w praktyce, tak tylko słyszałem że te kleje się różnią. Chyba Rail'N'Scale też poleca Kristal Klear w instrukcjach.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
90 0 0
#26
(trochę może nie w temacie, ale nie wiedziałem gdzie to wstawić i chyba najbardziej pasuje tutaj)

Jeśli ktoś chciałby Fiata 126p z druku 3d, jakiego Szymon prezentował na początku tego wątku, ale już ręcznie "wykończonego" (pomalowany, szyby zrobione Micro Kristal Klear, lusterka FKS), to właśnie zauważyłem że Harald Marsch wystawił taką ofertę:

https://www.hood.de/i/polski-fiat-1...dell-kleinserie-ep4-railnscale-n-88658333.htm



20 EUR plus koszty przesyłki z Niemiec do Polski.
 

Podobne wątki