• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kształtowanie terenu Skały

Ns

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
WItaM!!!
Mam pewien problem...mianowicie chce zrobić skały na makiecie tylko nie wiem za bardzo jak je zrobić..:)Mam kilka pomysłów wykuć skały w gipsie, kupić gotowe albo zrobić to z kamieni i nie wiem który wybrać a może ktoś ma jeszcze inne opcje...?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#6
Tu musze przyznać rację Bartoszowi, jego moduły robia wrażenie, aż mu zazdroszczę, bo od detali głowa boli :D a skały to majstersztyk :D
 
Reakcje
12 0 0
#7
Skały majstersztyk bo nic niezastąpi natury :D
PS:Kolega Ns chyba z Kakowa (zdaje sie Szymek mi cos wspominał i chyba własnie stad kojarze fotki makietki) podobno niedaleko mnie kolega mieszka?hehe cos tak Szymon wspominał ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Bartosz HO napisał(a):
Skały majstersztyk bo nic niezastąpi natury :D
PS:Kolega Ns chyba z Kakowa (zdaje sie Szymek mi cos wspominał i chyba własnie stad kojarze fotki makietki) podobno niedaleko mnie kolega mieszka?hehe cos tak Szymon wspominał ;)
Wszystko sie zgadza. Kolega Ns(Piotrek) z Krakowa i mieszka też na Bieżanowie jesli nie myle dzielnic :)

Co do skał to Ns zaufaj doświadczeniu Bartosza :) Naturalnej skały nic nie zastap :D POlecam jego pomysł bo jest naprawdę bardzo dobry co zresztą widac po foteczkach :razz:
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#16
czesc

tak w ogole to chcialem sie przywitac :)

Jestem Adam mieszkam w Krakowie, interesuje sie modelarstwem i wlasnie zaczalem budowe makiety modulowej H0. Co wiecej jestem kolega Szymka Pado z przedszkola ;) i z osiedla :)

Mam pytanko apropos skał do Bartosza H0:

Jak przyczepiasz skaly do podłoża aby sie nie ruszały i żeby nie wypadły w przypadku przechylenia lub obrócenia modułu??
 

Słowian

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Ja do zrobienia skały "pożyczyłem" sobie z budowy jedną kostkę granitową i ją rozłupałem na mniejsze części :)

Można również zrobić jakąś formę z papieru, silikonu itp. i wlać tam po prostu gips. Taka skała jest w miarę trwała i lekka.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Jak dobrze przygipsujesz to powinno się trzymać :D Możesz spróbować nawiercić otwór i przykręcić na kołek rozpowory tylko nie wiem czy to bedzię takie łatwe w przeciwieństwie jakby to miał być kawałek wapienia i czy nie popęka podczas wiercenia. W sumie nawet jakby pękło to i może by pęknięcia ładnie wyglądały a posklejać zawsze można.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
Odradzam wszystkim stosowania GIPSU bowiem tylko powiększa wagę modułu. NIEPOTRZEBNIE ZRESZTĄ :!: Wiem to z doświadczenia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 30
Techniki modelarskie 7

Podobne wątki