• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Składzik beczek Lotosu

el14

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 17 0
#1
Witam, i czy ktoś mógłby mi trochę wytłumaczyć co i jak w składach cystern? Jestem raczej niedzielnym kolejkarzem (VI epokowym, zbieram co widzę) i choć często wychodzimy z synem oglądać pociągi, niestety przez Będzin tylko raz udało nam się trafić skład jakichkolwiek cystern, akurat Lotosowych. Tutaj link do owego składu:

I teraz jakby ktoś, kto więcej wie, częściej widzi składy Lotosu z uwagi na miejsce zamieszkania (no dobra, jak byliśmy na wakacjach na wyspie Sobieszewskiej to też oglądaliśmy bazę taborową Lotos Kolej z wiaduktu, ale nic z tego nie wyniosłem jeśli chodzi o wiedzę), czy z czegoś wydanego mogę zgromadzić w miarę aktualny składzik Lotosowy do przewozu ropy/innego paliwa benzynopodobnego? Na filmiku zalinkowanym same cysterny GATX'a, rozumiem, że to standard, btw na 406 ordynarnie widać łatkę, zapewne na napisie DEC. I na pewno jest zapowiedź cystern Trixa na 2019 (chyba podobne z oznaczeniem NL są też na filmiku), ewentualnie cysterna GATX Roco 76696, choć tam chyba rewizja 2009r... Z 406 chyba ani Robo, ani Piko póki co nie wydało nic pasującego? Niby jest set 3 cystern w VI epoce Piko, ale tam jest z DEC'em, a tego chyba już od 2006 roku nie ma? Coś jeszcze wydano, żebym skompletował ze 6-8 beczek Lotosowego składu?

Inna sprawa to oczywiście lokomotywa, ale myślę, że w ciągu 2-3 lat się trafi się znów coś wielkoseryjnego, a jak nie to widziałem, że ktoś pięknie Traxxy elektrowozy przemalowywał (wtedy ewentualnie by wchodził jeszcze skład Kolei Śląskich plus B249 z początków egzystencji KŚ).