• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Składanie Lxd2 w skali 0m

Reakcje
1.468 12 6
#1
Bardzo chciałem mieć w swojej kolekcji model tego spalinowozu, niestety jak na razie firma Bemo nie ma zamiaru wykonać modelu w skali 0m więc pozostał mi tylko zakup kitu do złożenia. Niemiecka firma oferuje taki model do samodzielnego złożenia wykonany z materiału polystyrol. Zakupiłem więc model tej spalinówki i mam takie
Zdjęcie0546.jpg
pytanie?, czym najlepiej skleić taki materiał.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.094 1 0
#2
Jak tak patrzę na woreczek z fuhrer haus to myślę, że to musi być jakiś solidny, aryjski klej ;) ...a na poważnie to myślę, że polimerowy klej będzie dobry. Koniec końców prawie styropian :)
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.087 3 1
#7
Jezusie dramat ten model... Proporcji toto nie trzyma za grosz. 15 ojro to może, ale prawie 150? Za co pytam ja się o_O
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.468 12 6
#11
Bo to jest model wykonany na rynek niemiecki. Ja też bym wolał zakupić gotowy model, najlepiej firmy Bemo, a nie bawić się w sklejanie,a póżniej w szukanie i dobieranie wózków które będą pasowały do tego modelu, ale na razie jest to nierealne ze względów na brak potencjalnych nabywców, skala 0m nie jest zbyt popularna w naszym kraju, a w Szwajcarii ten typ spalinówki nie był użytkowany. Więc albo to, albo nic. Nawet skala h0m nie jest popularna wśród naszych modelarzy, wolą skalę h0e.
 
Reakcje
2.354 71 3
#19
Szczerze mówiąc, to miałem plan zmontowania L45H/Lxd2 w 0m - sam mam makietkę w tej skali ( no dobra... od lat w budowie:(, ale próba wkomponowania linii kolejowej w umeblowanie pokoju jednak trochę trwa... :( ) http://750mm.pl/index.php?topic=3240.0 .Może kiedyś mi się uda zrobić ją porządnie- lokomotywownia puki co do poprawki, ale otoczenie chyba jest jeszcze w miarę wytrzymałe ... na koty:). Jak zrobię teren to sam biorę się za tabor.

Powodzenia i pozdrawiam z MMz
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.012 494 29
#20
Może kiedyś mi się uda zrobić ją porządnie- lokomotywownia puki co do poprawki

Powodzenia i pozdrawiam z MMz
Nie uda Ci się, już przyzwyczaiłeś się do kiepskiej roboty, a najgorsze że ten koleś z tamtego forum, pochlebstwami Cię utwierdził w przekonaniu że jest dobrze.
Na razie to raczej glut niż porządna makieta, zresztą niewiele widać na tamtych zdjątkach, załóż swój wątek na tym forum, pochwal się i się okaże.
I nie zaśmiecajmy koledze jego relacji.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor wąskotorowy 7
Tabor wąskotorowy 17
Tabor wąskotorowy 19

Podobne wątki