• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Pol-Miedź Trans-u

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Jak by się dokładnie przyjrzeć to by się jeszcze parę lokomotyw po modernizacjach znalazło ale wszystkiego mieć niemożna. Teraz muszę zabrać się za wagony, bo do tych lokomotyw czterdzieści to trochę za mało.
Poniżej film z pierwszych jazd 6Dg
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Jak by się dokładnie przyjrzeć to by się jeszcze parę lokomotyw po modernizacjach znalazło ale wszystkiego mieć niemożna. Teraz muszę zabrać się za wagony, bo do tych lokomotyw czterdzieści to trochę za mało.
Poniżej film z pierwszych jazd 6Dg
W tym malowaniu 6Dg wygląda lepiej niż PKP Cargo.
Może więcej zdjęć tego modelu?
Kolekcja super ;)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Mówisz masz
IMG_7596.JPG IMG_7599.JPG IMG_7600.JPG IMG_7601.JPG IMG_7603.JPG
Model bardzo ładny i dobrze jeździ, dźwięk w porównaniu z orginałem, który często słyszę tu niestety szału nie ma. Może to wina głośnika, który nie może wydobyć przy swej wielkości niskich tonów. Elwis obiecał że jak tylko będzie miał sposobność, to się do niego przyłoży.

Wracając jeszcze do Skody, która też miała sposobność sobie pojeździć, to bez problemów pokonuje rozjazdy 15st. Także nie jest tak źle. Muszę tylko wgrać inny dźwięk, bo ten co jest nie do końca mi pasuje.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
Kolekcja super!
Widziałeś może to?
Do M62-3103 mam te dolne reflektory wydrukowane w 3D. Fajnie wyszły. Robiłem je do mojego projektu 140 (ET13) od STK. Tobie byłyby potrzebne tylko jako ramki. Jak nabierzesz ochoty to daj znać.

Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Z M62 3103 nie jest tak prosto, oprócz innego układu żaluzji na bokach, jest do przerobienia cały dach, który jest wyższy niż w klasycznym M62. Trzeba by ściąć stary i zrobić odlew nowego, a na to na razie nie mam czasu.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Choć już pokazywany to tym razem już skończony SM31 030 PMT. Model na bazie odlewów żywicznych od "Popowe". W porównaniu z czeskimi odlewami Skód bije je na głowę. Bardzo dokładne odwzorowanie detali. By tylko nie maślić, to znalazło się kilka błędów ale jakoś sobie z nimi dałem radę. Napęd Roco, także model nawet ładnie jeździ.
Teraz pozostało poczekać tylko na T448 od MTB i będą wszystkie ciągniki PMT :)
1.JPG 2.JPG 3.JPG
4.JPG 5.JPG
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Imponująca kolekcja, mam nadzieję, że kiedyś i ja dorobię się takiego parku taborowego mojego ulubieńca. Mianowicie PMP-PW, a obecnie KP Kotlarnia. Pozostaje z przekorą napisać, kiedy pierwszy skład na wagonach 401Vc. Piaskarki, to mój konik, mam nadzieję, że pojawi się kiedyś taki wagonik w ofercie jakiegoś handlowca. Wagon do zapięcia na wielu lokomotywach będących w sklepach, jak SM42 CTL, PTK, Cargo, DB Schenker, czy S200 PTK Rybnik.
 

Załączniki

  • 86,6 KB Wyświetleń: 142
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Owszem masz rację tampon był by lepszy, tylko czy opłaca się dla pojedynczych produktów inwestować w niego. Jak się dobrą kalkę położy i potem odpowiednio pomaluje model, to nie zawsze ją widać - kwestia wprawy. Największym problemem jest sam podkład do kalki, dostępny u nas Techmod niestety jest ostatnio gorszy. Zwiększyła się jego sztywność, źle reaguje na zmiękczacze. Kwestia wykonania samych opisów to już zupełnie inna bajka, przetestowałem już kilku, nadal najlepszym w/g mnie jest producent z którym współpracuje Uriel. Współpracowałem też z jednym specem, który wykonywał super produkt, miał niestety jeden mankament - półroczny termin wykonania.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Jakość kalek jest super tylko ich położenie na żaluzjach to problem. Widać jak się błyszczą w miejscach gdzie pod spodem jest przestrzeń. Stąd chodziło mi o stempel
Dla jednej sztuki się nie opłaca ale dla 10 już tak. Myślę, że na forum chętnych by nie brakowało.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Wreszcie się doczekałem i dojechała do mnie z Rybnickiego sklepu, zamówiona lokomotywa T448p wykonana przez MTB
c1.JPG c2.JPG c3.JPG c4.JPG c5.JPG

Firma MTB przygotowała oznaczenia na blaszkach do numeru 158, niestety nie umieściła kilku oznaczeń. Dlatego mój model dostał numer 159 i został uzupełniony we wszystkie oznaczenia. Trochę go jeszcze dopieściłem by wyglądał realniej.
b1.JPG b2.JPG b3.JPG b5.JPG
b4.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Tabor 9
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki