• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Pol-Miedź Trans-u

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Powoli powstaje przedostatnia lokomotywa PMT. Dzięki Ostbhanowi, który dostarczył poukładany model, dostosowuję go do wyglądu Skody, pracującej dla Lubińskiego przewoźnika.

1 (640x279).jpg
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Tak jak pisałem szału nie ma, bo napęd od BR151, co nie do końca odzwierciedla rozstaw kół. Następna sprawa to modelem bazowym był czeski model Skody, który został upodobniony do E183, czyli dorobienie drzwi, powiększenie jednego okna i na koniec pantografy Sommerfelda, które nie do końca oddają zastosowane w orginale. Ogólnie miałem opory by brać się za ten model ale PMT to mój ulubiony przewoźnik i trudno było sobie odmówić następnego do kolekcji. Pierwszą i dość ważną sprawą do tego modelu, było by dorobienie trawionych ramek okien, sądzę że wiele by mu to pomogło.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Darku "Rzeczy które są warte zrobienia, są warte zrobienia nawet źle" złoty medal i tak byś zdobył bo drugiego takiego na pewno nie ma :), a od żywicznej wydmuszki nie ma co wymagać, jak dla mnie model zrobiony przede wszystkim czysto i starannie i to się liczy :) Filipie na oko nie ocenisz, czy wysoki czy nie,bo porównanie mógł byś mieć jak by model chodź był dostawiony do jakiegoś wagonu i czy bufory ze sobą się zgrywają(a może i się zgrywają).Poza tym jeśli autor modelu stworzył go z myślą, aby on wpisywał się w ostre łuki, to nie ma możliwości osadzić maskownice w głębi pudła jak i w EP05,ET21 czy w innej lokomotywie podobnej budowy z racji tego,że maskownica wózka będzie się opierała o wewnętrzną część pudła, co ograniczy skręt wózka :) tak, że nie da się zrobić modelu idealnego niestety, trzeba iść na jakiś kompromis aby to było użytkowe :)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Po ostatnich pracach z czeskim odlewem trochę mnie zniechęciło do dłubania w żywicy. Nie mogłem sobie jednak odmówić wykonania, kolejnej lokomotywy mojego ulubionego przewoźnika. Dzięki odlewom SM31 kolegi Popowe, powstaje SM31 030. Odlew jak to odlew wymaga dopieszczenia ale jak na projekt wykonany z udziałem druku 3D prezentuje się nieźle. Prążki druku widać pod powiększeniem, gołym okiem trzeba się dobrze wpatrzyć. Jedynym mankamentem jest krzywa ostoja ale jakoś sobie z tym poradzę.
Po uzupełnieniu odlewu w elementy trawione
s2.JPG
model pojechał do malowania
s1.JPG
Teraz trzeba poczekać na oznakowanie i pokombinowanie z elektryką
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
Udało się wreszcie skończyć Skodę PMT, szału nie ma po prostu następny do kolekcji........
Darku - czy ostatecznie wkleiłeś stopnie wejściowe do kabin? Na zdjęciach ich nie widziałem, a interesuje mnie to czy ropatrywałeś może temat stopni przymocowanych do maskownic wózka, a nie do budy? W mojej Skodzie od Ostbahna to głównie te stopnie ograniczają promień skrętu wózków. Szukam pomysłu na ich przymocowanie jednak do maskownic - zyskałbym parę stopni obrotu, a tak model ledwo wpisuje się w łuki R=500, co może być kłopotliwe na niektórych stacjach.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Stopni jeszcze nie montowałem ale pomysł z zamontowaniem ich na wózka chyba w moim przypadku nic nie pomoże. U mnie wózki ogranicza obudowa odlewu która z racji swojej grubości ogranicza dość skutecznie ostrzejsze skręty.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
To też, ale ze stopniami jest jeszcze bardziej kiepsko. Moją osadziłem też niżej niż to co widać na Twojej fotce. Ma teraz właściwą wysokość, ale przez to pewnie ja mam większy problem :p. Obawiam się, że na podwoziu od E94 nie będzie lepiej bo o wszyskim decyduje buda. Ja mimo wszystko popracuję nad stopniami przy wózkach.

Pozdrawiam
 

Krzyś

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam jaka jest najlepsza baza do wykonania(malowania) wagonu Fals (WAP) Pol Miedź Transu ?
Fals.jpg

Przepraszam za zdjęcie ,robione na szybko komórką.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Ja wykonywałem inne wagony
Fals PMT.jpg

Dla nich najbliższą wizualnie bazą ze względu na system otwierania burt wg mnie są wagony Roco.
$_35.JPG

Niestety nie są one idealnym odzwierciedleniem orginału, ze względu na układ budowy czoła wagonu i dolny kształt burt.
Najlepszym wagonem do wykonania węglarki samowyładowczej jest 24 ve
24ve_big.jpg

można go wykonać z oferowanych przez Roco
225948.jpg
lub innych tej budowy. Można wykonać też węglarki, bo mają ich wiele rodzai.
PolMiedziowe składy wyglądają dla jednych ładnie, dla innych ze względu na swa kolorystykę nie do przyjęcia ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje.
Mnie PMT przypadło do gustu i dlatego mam ich kilka składów.
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Witam:) jakiś czas temu zacząłem robić model sputnika w barwach Pol-Miedź. Model ten wykonałem z szarego gluta żywicznego ( bo inaczej nie da się tego nazwać) i zajęło mi dużo czasu i cierpliwości aby doprowadzić to do takiego stanu jak na poniższych zdjęciach. Dużo detali wymieniłem na fototrawione. Model z napędem wykonanym na podzespołach chińskiego elektrowozu Shaoshan 9G firmy Bachmann. Właściwie z tego modelu wykorzystane są tylko wózki i koła które mają odpowiednią średnicę. Ostoję wykonałem samodzielnie z płaskowników mosiężnych. Jako silnik wykorzystałem 5 polowego mashimę. Poniżej kilka fotek z budowy:)
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Tu nawet nie ma co komentować, mistrzowska robota Jarku (y). Będzie super ciągnik PolMiedziowych wagonów.:)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Sputnik wyjechał na szlak, udało się go przetestować pod drutem. Trawiony pantograf dawał sobie radę, pomimo drobnego wygięcia w przeciwna stronę jazdy bez problemowo pokonywał łączenia drutów na wysięgnikach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Tabor 9
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki