• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Pol-Miedź Trans-u

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#61
Dojechała kalkomania i można było dokończyć prace przy nowych wagonach PMT do przwozu wegla. W sumie skład wagonów samowyładowczych liczy w tej chwili 16 szt. Jeśli się uda, pierwsze swoje jazdy będzia miał w Braniewie.
 

Załączniki

  • 139,4 KB Wyświetleń: 2.064
  • 170,6 KB Wyświetleń: 2.075
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#63
Na spotkaniu w Rogalinku miał premierę skład węglowy ciągniety przez Ludmiłę, bo Gagarin niestety utkwił gdzieś pod południowa granicą.
Poniżej zdjęcia wykonane przez Krzysia Młodzikowskiego w Ostrowie i link do filmu z przejazdu składu.
http://www.youtube.com/user/wubeh?gl=PL ... QoWBjN_pjA
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#64
Trzeba trochę odswieżyć wątek bo to już rok minął odkąd zrobiłem pierwsze Dumpcary PMT. Przyszedł czas by powiększyć skład o kolejne sześć wagonów. Tym razem w nowym malowaniu.
 

Załączniki

  • 178,9 KB Wyświetleń: 1.564
  • 97,7 KB Wyświetleń: 1.557

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#65
DarekW napisał(a):
Trzeba trochę odswieżyć wątek bo to już rok minął odkąd zrobiłem pierwsze Dumpcary PMT. Przyszedł czas by powiększyć skład o kolejne sześć wagonów. Tym razem w nowym malowaniu.
Darku ja już mam czym ciągnąć twoje Dumpcary :LOL:
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#66
Uriel napisał(a):
DarekW napisał(a):
Nie wiem czym powodowane jest ustawienia lokomotyw
Jakiś objazd spowodowany wypadkiem :?:

nohab napisał(a):
Brak drucika nad pantografem.
Jak to na odcinku Piła-Krzyż :D Uwielbiam tą trasę ;) Pozdrowienia Andrzeju od szczeciniaka, który duszą jest w Trzciance ;) Dziękuję babci, że mieszka przy samej stacji kolejowej - od tego się zaczął mój świr na temat PKP ;)
A to dobre.:)
Moja najstarsza siostra urodziła się w Trzciance. Ojciec jak żył, mieszkał i urodził się w Wieleniu, potem z rodzicami na gospodarstwie w Dzierząźnie Wielkim. Pracował tam potem razem z Moją mamą w nadleśnictwie Gieczynek. Często potem jak już mieszkał w Szczecinie przyjeżdzał w rodzinne strony i brał miód na skrzyżowaniu u takiego dziadka w domku pszczelarza w Gieczynku. Pracował też w Żelechowie, wytapiając tam cegły. Przy okazji, sporo mi opowiadał co tam było podczas wojny, i zaraz po wojnie, jak kursowały wąskotorówki. :)
Wczoraj minęło 2-m-ce jak odszedł.(24.01.1930-04.08.2010)
Jak z rodzicami jeździłem na grzyby z Dąbia do Krzyża, i potem z przesiadką do Wielenia na inny tor, to widziałem wtedy w latach 70 tych te Pulmany, parowozy różnej maści.
Jak ojciec opowiadał, Niemcy rozpoczynali wojnę o godz. 04:45 wyleciały w Wieleniu oba mosty na Noteci, potem ojciec był w partyzantce i wozili w wannach uciekinierów...
Sporo jeszcze miał różnych opowiadań, ale to już zabrał je ze sobą.
Kiedyś o moim ojcu pisali w Morze i Ziemia, jak to oni jako grupa uczniów szkolnych sobie żyli specyficznie. A opowiadał to Ich nauczyciel.
Dlatego także dzięki i niemu, ojcu polubiłem te klimaty kolejowe.
Zresztą obecnie jestem sieciowcem z 25 letnim stażem nad tramwajami zakładając i konserwując sieć kolejowa. :)
Pozdrawiam.
Leszek
Ps. Oczywiście zamierzam przyjechać do Was na Targi 23-24.10, tylko gorzej z noclegiem. :/
I chyba bym musiał przyjeżdżać na 2 razy. :D
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#70
Wypada odświeżyć wątek, bo ostatnio sporo sie dziej.
Dojadą do Lubina niedługo nowe Traxxy, a u mnie czekają na jakiś składzik do pociągnięcia.
Jeden Piko i jeden Roco, sami oceńcie róznice w wyglądzie. Pikoski model ma juz silnik z kołem zamachowym i oświetlenie na SMD, no i jest o połowę tańszy od Roco.
Do węglowego składu talbotów dojechały Eaosy, na razie dwa.
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#73
Dawno w wątku się nic nie działo, a że sezon imprez tegorocznych się rozpoczął, więc można było wystawić na szlak może nie nowy ale uzupełniony skład węglarek Eaos w malowaniu PMT. Jako ciągnik, tym razem nowa w mojej stajni TEM2 039 wykonana przez "Jarosława".
f10.jpg
f10b.jpg
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#74
Zarąbisty składzik :cool:.Jeszcze wykonać coś takiego :
SM42-2265.jpg
Tobie zlecić wykonanie lokomotywy i wagonu a Danielowi (Daniel Loko) Dioramy.I powstało by coś nie ziemskiego :D.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#75
gdyby wagon zrobić na stałe w tym miejscu to może by coś wykombinował. Może z wody farella by taką skorupę zrobił i od spodu podświetlił ledami
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Tabor 9
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki