• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Pol-Miedź Trans-u

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#21
Powoli skład PolMiedzi ulega skompletowaniu, po skończeniu dupcarów i falsów będą 24 wagony. W grudniu dojadą jeszcze cztery do przerobienia na 24Ve. To z przerobieniem wagonów na 204V dam sobie chyba już spokój?
Na razie kilka zdjęć podsychających dumcarów.
 

Załączniki

  • 169,4 KB Wyświetleń: 2.591
  • 172,2 KB Wyświetleń: 2.584

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#26
DarekW napisał(a):
Moja lepsza połowa wyjechała do koleżanki do Sopotu, mogę spokojne działać nikt nie ma innych potrzeb :roll:
Hehehe... ja też swoją wczoraj wywiozłem nad morze i planuję intensywnie modelarski tydzień...Jakby co to zapraszam Darku na kawę/herbatę/piwko (odpowiednie skreślić)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#27
Szczęście zagubienia się w modelarstwie właśnie się zakończyło.
Moja lepsza połowa właśnie podąża do domu.
Co nie będzie mi przeszkadzało wieczorkiem pokazać wam nowy wagon, Fals
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#28
Następny do składu PolMiedzi dojechał wagon Fals w malowaniu Lubińskim, będzie ładnie pasował do Falsów z AX-beneta oczekujacych na kalkomanię.
 

Załączniki

  • 133,6 KB Wyświetleń: 2.172
  • 189,9 KB Wyświetleń: 2.163
  • 172 KB Wyświetleń: 2.164

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
DarekW napisał(a):
Nie całe 27 Euro.
Odlewy wykonane są bardzo dobrze, jest jednak wada w odlewach ramy. Jest wygięta lekko w dół z jednej strony, co widać na zdjęciu poniżej.
Bardzo dobry pomysł ze sprowadzeniem i wytworzeniem takich wagonów! Gratuluję. Jednak źle się do tego zabrałeś. Na pierwszym zdjęciu było widać że rama przyjechała już wygięta i jej nie wyprostowałeś. Ogrzej ramę w strumieniu letniej wody do coraz cieplejszej delikatnie doginając. Po gwałtownym ostudzeniu rama zachowa nadany kształt.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#30
Najpierw podziekowania dla Medyka i Rocketmena za wskazanie pomocnych sposobów w próbie wyprostowania ramy dumpcarów.
Paluchy mi popażyło ale udało się, co prawda nie do konca ale wyprostować końcówki ram.
Wagon wyglada już trochę lepiej niż poprzednio.
 

Załączniki

  • 152,6 KB Wyświetleń: 1.923
  • 178,1 KB Wyświetleń: 1.922
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#31
Wekend u rodziców zaowocował kilkoma nowymi wagonami i Gagarinem w nowym malowaniu PolMiedzi. Pojawiła się również cysterna i przerobione wagony Fakks, które kiedyś kupiłem z zamiarem upodobniena do 418V. Jak porównałem je z Dupcarami stwierdziłem, że nie będę ich przycinał i zostawię zbiorniki sprężonego powietrza do siłowników, może kiedyś Spółka sobie takie sprawi i będzie jak znalazł.
Sceneria zdjęć może nie bardzo ciekawa ale nie było czasu rozstawić Torta
 

Załączniki

  • 199,7 KB Wyświetleń: 1.903
  • 206,7 KB Wyświetleń: 1.906
  • 235 KB Wyświetleń: 1.895
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#33
Wyjazd na urlop niestety się przesunął, więc wykorzystałem czas by skończyć dumpcary.
Teraz mały składzik 6-u wagonów czeka na podłączenie do reszty składu.
 

Załączniki

  • 219,1 KB Wyświetleń: 1.613
  • 218,5 KB Wyświetleń: 1.612
  • 235,5 KB Wyświetleń: 1.608
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#34
Dojechały kalkomanie do Falsów z AX Benet pracujących dla PolMiedzi (wielkie dzięki - oni wiedzą dla kogo, za udostepnienie możliwości zrobienia tego wagonu), na razie jedno małe zdjęcie, bo muszę jeszcze dorobić kalkomanię. Wagony posiadają numery zgodne z oryginałami.
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#38
Krzychu 19 wyniknęła z niewyraźnej części zdjęcia w tym miejscu i zbił mnie z tropu Słowacki właścicel :cry: teraz juz po bólu.
Ogólnie składzik dołączy do poprzednich elementów co da w sumie 27 wagonów, sądzę że zmieszczą się u Dominika i Roberta na szufladzie, bo chce je pociągnąć Ludmiłą i Gagarinem. Czasami tak PolMiedź ciągnie swoje składy.
Adamie co do ładunku i patynowania to nie wszystko na raz ale już o tym myślę.
Poniżej skład Falsów z Ludmiłą:
 

Załączniki

  • 245,7 KB Wyświetleń: 1.303
  • 235,7 KB Wyświetleń: 1.304
  • 212 KB Wyświetleń: 1.304
  • 32,4 KB Wyświetleń: 125

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#39
Taką pomarańczowo-zieloną ludmiłę widziałem 2 dni temu na Górczynie (stała na torze z kozłem). Z tym że nie miała żadnych napisów na bokach....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Tabor 9
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki