• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Pol-Miedź Trans-u

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Gratuluję wytrwałości, park lokomotyw masz kompletny a wagony...no cóż, w świat prywaciarzy szybko się zmienia.
Przypomniało mi się, żePOlmiedź ciągała też tabor innych przewoźników np. Ax Benetu i Orlenu tylko to już było kilka lat temu
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
W styczniu 2013 roku przemalowałem model SM42 SK-model na barwy PMT. Niestety fabryczny model z SK-model został wykonany z tym samym numerem. Cóż było robić, zakupiłem fabryczny model SM42 2211 i potraktowałem go purisolem, by dokonać zmiany numeru. Ponad to, dołożyłem wentylator trawiony od Władzia, założyłem poręcze na przedziale silnikowym i pomalowałem dach metalizerem Modelmastera, by wyglądał realniej trochę go upaćkałem AK interaktiw i moimi zestawami farb.
Poniżej efekty zmian na numer 2167
01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dzięki Karolowi SM-ka dostała struny głosowe i zaczęła rozmawiać. Po kilku przeróbkach podwozia, stała się gadającym wagonikiem. Także teraz może jeździć w duecie z innymi lokomotywami.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Życie nie lubi stagnacji, więc idzie dalej co widać w taborze PMT. Spodobała się im praca na Traxxach i powoli wypierają, dymiącą czarno-zieloną pomarańczę. Model na bazie Traxxa Piko z małymi doróbkami poręczy i innych elementów. Trzeba jeszcze wymienić dach i pantografy to będzie wyglądał lepiej i zgodnie z orginałem.
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Trochę to trwało ale wreszcie skończyłem dłubanie przy cysternie 435R, do przewozu kwasu siarkowego. Było trochę zabawy z ramą i beczką ale przy pomocy elementów z mosiądzu i polistyrenu udało się osiągnąć efekt końcowy. Jako baza posłużyła cysterna Roco 67718.
1101282514.jpg
Po pomiarach okazało się że długość beczki jest większa o 5mm, więc stwierdziłem, że na taką niezgodność można sobie pozwolić.
Po spiłowaniu dolnej części beczki, dorobieniu elementów jej wzmocnień, ramy i wymianie wózków, zaczęło to przypominać cysternę do przewozu kwasu siarkowego .
1.JPG
Potem zostało do dorobienia; mocowanie beczki do ramy, wyrysowanie i wydrukowanie kalkomanii i malowanie.
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Wyszło jak wyszło i choć nie jest to idealne odtworzenie orginału to do moich zabaw na makiecie w pełni wystarczające.
 

Awers

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
jeśli wątek jeszcze jest aktualny, chciałem przedstawić swoją SM42-2012 Pol-Miedź Transu :) jeśli ktoś potrzebuje jakichś dokładniejszych zdjęć lubińskiego taboru, można do mnie pisać, mieszkam 10 minut drogi przed lubinem i jestem w stanie obfocić jakiś tabor pmt :)
received_718329099711565.jpeg
received_1273557443192323.jpeg
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
Czy PMT ma wagony 440V Falns na stanie? Bo nigdzie nie widziałem...?
Chyba jednak nie posiada. Wagonów w "papuzich" kolorach trudno nie zauważyć, jednak te które posiadają - to nie 440V.

Ale zawsze można dorobić "kółko" na pomoście hamulcowym i będzie "podobny" ... ;)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Tabor 9
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki