• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Silniki Buhler, Dunkenmotoren...

Hermann

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

w wielu postach spotkałem się z poradą aby silnik (np. stary PIKO) wymienić na nowego Faulhaber'a. A czy ktoś spotkał się z silnikami Buhler'a lub Dunkermotoren? Na stronach producentów spotkałem sie z dość ciekawą ofertą. Ale chciałbym poznać opinie użytkowników (modelarzy).

Pozdrawiam
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#5
Silnik z pięcioma biegunami wirnika (tzw pięciobiegunowy), do tego z podłużnym winikiem ze skośnymi żłobkami z uzwojeniami, zawsze będzie lepszy od trójbiegunowego starocia z kótkim wirnikiem.
1. lepsza konstrukcja szczotkotrzymaczy zapewnia cichszą pracę.
2. większa liczba biegunów zapewnia bardziej równomierny rozkład momentu w funkcji kąta obrotu wirnika, czyli mniejsze szarpania przy wolnych obrotach. Po to też montuje się "schwungrad" czyli koła zamachowe.
Nawet trójbiegunowiec nowej konstrukcji (podłużny wirnik i skośne żłobki) będzie trochę lepszy od standardowego starego pikolca.
Wszystko kwestia konstrukcji konkretnego silnika, nie producenta. Mabuchi np robi silniczki i do zabawek i profesjonalne...
To tak okiem elektryka. Nie modelarza.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#8
może ja wtrącę, bo troszkę z tym działam. Na buhlera trzeba uważać, a już na pewno ze strony silniki.com. Gość zapewniał mnie, że to silniki 5-cio polowe, a przyszły 3 polówki, praca głośna i nie równa, a cena, dajcie spokój.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#9
A ja się akurat nie zgodzę, bo pakuje te silniki do wszystkich swoich loków i jestem wręcz zachwycony. Fakt jest faktem że handlowcy we wspomnianej firmie nie są bardzo "obcykani" ale po to są specyfikacje danego silnika by dobrać sobie właściwy model. Zwłaszcza że w jednej rodzinie właśnie występują 3- jak i 5-biegunowe. Silniki pracują niemal bezszelestnie i płynnie, mają wysoki moment obrotowy i jak do tej pory mnie nie zawiodły. Jedyny minus to cena ale niestety zabawki w tej klasie tyle kosztują.
 

janiszt

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Witam

To ja poproszę adresy sklepów internetowych, gdzie mogę kupić silniki 5 polowe, gdzie może kupowaliście.

Pozdrawiam
Tomek
 
Reakcje
0 0 0
#13
krzychu12231 napisał(a):
Może i faktycznie lepiej było by tu kupić ale po przejrzeniu kilku sklepów stwierdziłem że prościej jest zamówić u Petra. Wczoraj zamówiłem i zrobiłem przelew a dziś już dostałem paczkę. Cena wychodzi podobnie więc samo to że tak szybko przyszła paczka jest godne polecenia. Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 5
Elektryka 4
Elektryka 2
Elektryka 2

Podobne wątki