• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Silnik do wymiany

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#1
Pacjent: BR89, Arnold 0222
Silnik - jak na foto.
Czy, jak, gdzie... znajdę silnik mniejszy wymiarami? Zupełnie nie znam tematu N-ki :(
IMG_20210224_195049.jpg IMG_20210224_195102.jpg IMG_20210224_195136.jpg
Jakaś porada, jak bez specjalistycznych narzędzi ściągnąć ślimak nie uszkadzając silnika?
 

kokodin

Użytkownik
Reakcje
47 0 2
#3
Ja bym się zastanowił co jest konkretnie nie tak z silnikiem, bo może da się go zwyczajnie naprawić.
Jeśli ma wytarte tulejki na końcach wału i ociera to da się to albo zatulejkować albo zwyczajnie zalutować i rozwiercić cyna z dodatkiem sporej ilości ołowiu (coś ala babit z łożysk wałów samochodowych).
Szczotki da sie wymienić lub nawet dorobić z mosiądzu sprężynowego.
Najgorszą usterka było by przerwanie uzwojeń na wirniku, aje jak się umie liczyć zwoje to da się to ręcznie nawinąć .

Jeżeli nie znajdziesz nowego silnika który by pasował mogę opisać jak naprawiałem mojego lokomotywa który miał wszystkie 3 powyższe rzeczy robione i o dziwo działa