• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Silniczek o innym napięciu

Mateusz_Grzybek

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam. Jestem dość nowy w modelarstwie kolejowym i elektronice. Mam problem. Planuje budowę lokomotywy Gls30 H0e, raczej na dc ale później może na dcc przerobię ale nie o tym. Jako napędu planowałem użyć silniczka z telefonu gdyż mieści się w modelu ale silniczek działa na 3v a takiego lub o podobnych wymiarach tylko że na 12v nie umiem znaleźć więc zastanawiam się czy jest jakaś metoda żeby zmniejszyć napięcie czy wystarczy po prostu rezystor. Powinienem też wspomnieć że miejsca jest bardzo mało
 

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
498 11 3
#4
Jako napędu planowałem użyć silniczka z telefonu gdyż mieści się w modelu ale silniczek działa na 3v a takiego lub o podobnych wymiarach tylko że na 12v nie umiem...
Witam.
Wygrzebalem z pudelka kilka silniczkow na 12v ktore nie sa gabarytowo wieksze niz: Dlugosci 20mm, szerokosci: 15mm i wysokosci 10mm. Maly pieciopolowy silniczek z pewnoscia zmiesci sie do modelu lokomotywy H0e. Oczywiscie ze silniczek z telefonu na 3V moze byc jedna z opcji, ale mi tu osobiscie nie pasuje wlasnie to 3v zasilania, ze wzgledu na to ze taki silnik nie zaoferuje zaa duzej mocy napedowej modelu. Jezeli moge tu Koledze zasugerowac zasiegniecia porady, co do typu silniczkow oraz samego napedu w modelach H0e, to z pewnoscia Kolega Piotr66 lub Pani Erwina Papp z Ostrowca Swietokrzyskiego, chetnie w tym pomoga . Ja osobiscie moge tylko pokazac na zdjeciach to co jest dostepne na rynku za niewielkie pieniadze. Cena takiego silniczka AUD 5.00 sztuka (Chiny). Dla orientacji podam, ze pieciopolowy silnik Marklin Z ,ktore to zdjecie wyszukalem na ebay, kosztuje USD 66.00. Warto tez przeszukac strony Allegro.pl lub Ebay, napewno cos sie trafi. Pozdrawiam Jerzy
IMG_8802.JPG
IMG_8803.JPG
IMG_8804.JPG
IMG_8801.JPG
marklin 12v.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

Mateusz_Grzybek

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
dzięki za porady z N-ką i Z-ką, pewnie spróbuje, natomiast te silniczki powyźej są dla mnie jednak za duże, mam przestrzeń 12,5mm x 9,1 mm więc raczej nie wcisnę, poza tym nie potrzebuje też ogromnej mocy bo lok będzie ciągnął max 5-6 małych wagoników
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4

Podobne wątki