• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sieć trakcyjna PKP

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam wszytskich forumowiczów.
Jako nowicjusz na tym forum pewnie nie zdziwie nikogo że zacznę od pytania:

Czy można gdzieś w internecie lub jakiejś książce można znaleść wymiary konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej (bramki)? Poszukuję czegoś takiego już od jakiegoś czasu z marnym skutkiem. Przejrzałem również strony o trakcji elektrycznej ale tego czego szukam nie znalazłem. Chciałbym taki słup wykonac w skali H0, a chcę tego zrobić podajac wymiary "na oko"... Zależy mi na dokładności.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#3
"Sieci trakcyjne i podstacje energetyczne" (czy jakoś tak)
Dąbrowski, WKiŁ

Nie jestem pewien czy Maciek to ma na mysli, nie wiem też czy i jakie rysunki tam są.
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Serdecznie dziękuję za tego linka i informacje o tej książce. Wszystko bardzo się przyda. A tak swoją drogą to czy nie wiecie może czy ktoś takie słupy wykonał w skali H0?
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
ciekma napisał(a):
Ostbahn napisał(a):
A tak swoją drogą to czy nie wiecie może czy ktoś takie słupy wykonał w skali H0?
Wykonał i wykonuje oraz sprzedaje, np. tu:
http://www.makieta.pl/dooferty/foto.html?kl2453.jpg
No tak KLUBA :) Można się było tego spodziewać :) No no całkiem miłe dla oka. Szkoda że takie małe zdjęcia. Ale i tak zrobię swoje :) Jak się nie uda to wtedy kupię :)

Czy z autorem tych słupów i bramek można się jakoś skontaktować?
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#10
A czy ktoś moze podać mi wymiary "a" i "b" słupa ŻK, ze strony, która podał Ciekma? Kiedyś znalazłem takie wymiary tego słupa: 945x45x21[cm], ale to chyba "b" jest 45cm, 21cm się zgadza, a 945cm to wysokość, a o "a" nic nie ma?
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
288 1 0
#12
Odświeżam wątek, żeby nie dublować tematów: Na bramce sieci trakcyjnej znalazłem element, którego nie potrafię zidentyfikować i nie wiem jaką rolę pełni. Na stronie https://www.transportszynowy.pl/ nie ma wzmianki o tym. Wie ktoś, co to jest i do czego służy?

Czas i miejsce : Szczecin Główny 2022:

IMG_20220320_112211.jpg

IMG_20220320_112144.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#14
Wygląda jakby służyło kiedyś do tego:
Na 90% nie. Wysięgnik, na którym wisi sieć, jest zamocowany do słupa (a nie do poprzeczki bramki), w tym wypadku do wiszącego z bramki pionowego elementu, przegubowo tak, że może się wychylać wokół osi pionowej w celu umożliwienia podłużnych ruchów sieci spowodowanych różnicą temperatury. Takie dodatkowe mocowanie, jak zaznaczone czerwoną linią, uniemożliwiłoby te ruchy. Zresztą po co miałoby takie dodatkowe usztywnienie być?
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.274 3 0
#15
Znalazłem takie zdjęcie.
IMG_20220329_185109.jpg


To że teraz na tym nic nie wisi, nie oznacza, że kiedyś nie wisiało. Może, a raczej na pewno to pozostałość po wcześniejszej konstrukcji. Może nie było wcześniej wysięgnika, tylko lina nośna z przewodem jezdnym i wisiała sobie na tym. Później zamontowano wysięgnik, a to zostało.
 
Ostatnio edytowane:

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#19
Odświeżam wątek, żeby nie dublować tematów: Na bramce sieci trakcyjnej znalazłem element, którego nie potrafię zidentyfikować i nie wiem jaką rolę pełni. Na stronie https://www.transportszynowy.pl/ nie ma wzmianki o tym. Wie ktoś, co to jest i do czego służy?

Czas i miejsce : Szczecin Główny 2022:

Zobacz załącznik 885784
Zobacz załącznik 885785
Według mnie są to szczątki niezdemontowanych odciągów. Po jednej i po drugiej stronie nakrętki rzymskie podwinięte do góry z końcami drutów i zahaczone na konstrukcji.
Może zdjęcia @Kempol pozwolą rozwiązać zagadkę z przeszłości. To chyba ta okolica:
http://forum.modelarstwo.info/threads/lotne-stany-kempola.46580/page-15#post-902529
3.JPG
 

Podobne wątki