• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sieć trakcyjna PKP

Ostbahn

Znany użytkownik
Witam wszytskich forumowiczów.
Jako nowicjusz na tym forum pewnie nie zdziwie nikogo że zacznę od pytania:

Czy można gdzieś w internecie lub jakiejś książce można znaleść wymiary konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej (bramki)? Poszukuję czegoś takiego już od jakiegoś czasu z marnym skutkiem. Przejrzałem również strony o trakcji elektrycznej ale tego czego szukam nie znalazłem. Chciałbym taki słup wykonac w skali H0, a chcę tego zrobić podajac wymiary "na oko"... Zależy mi na dokładności.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Serdecznie dziękuję za tego linka i informacje o tej książce. Wszystko bardzo się przyda. A tak swoją drogą to czy nie wiecie może czy ktoś takie słupy wykonał w skali H0?

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
ciekma napisał(a):
Ostbahn napisał(a):
A tak swoją drogą to czy nie wiecie może czy ktoś takie słupy wykonał w skali H0?
Wykonał i wykonuje oraz sprzedaje, np. tu:
http://www.makieta.pl/dooferty/foto.html?kl2453.jpg
No tak KLUBA :) Można się było tego spodziewać :) No no całkiem miłe dla oka. Szkoda że takie małe zdjęcia. Ale i tak zrobię swoje :) Jak się nie uda to wtedy kupię :)

Czy z autorem tych słupów i bramek można się jakoś skontaktować?

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
A czy ktoś moze podać mi wymiary "a" i "b" słupa ŻK, ze strony, która podał Ciekma? Kiedyś znalazłem takie wymiary tego słupa: 945x45x21[cm], ale to chyba "b" jest 45cm, 21cm się zgadza, a 945cm to wysokość, a o "a" nic nie ma?