• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SIATECZKA Z LISTOWIEM,POSYPKA Z GĄBKI itd. CZEGO UŻYĆ??

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
W końcu zbliża się termin zbioru posianej przeze mnie pierwszy raz komosy,satysfakcja jest,człowiek zadowolony ,że mu coś tam wyrosło,niby forum przeczytane na temat drzewek z komosy i różnych filmików krążących po sieci po 20-cia razy a i tak mały cykor jest jak to wyjdzie?aby nie zepsuć, nie zniszczyć tego "cudownego chwasta",co kosztował tyle nerwów i stresu a i wyrzeczeń jeszcze więcej.
Drzewka z drutu kilka sztuk udało mi się wykonać, używałem wtedy posypki z gąbki firmy NOCH ,średnia i jasna zieleń (drzewka z okresu letniego).Jak przeglądam forum w dziale "RELACJE" ,patrząc na efekty pracy ,to poprzeczka jest Uuu.. bardzo wysoko podniesiona,zieleń jak w realu.Ale Kraków nie od razu zbudowali ,dlatego prośba do użytkowników o podpowiedź jakich pół-produktów używacie do Waszych dzieł sztuki? Czy z gąbki a może siateczka tylko jaka?(firma numer kat. itp.) z listkami??? no właśnie nigdy takiej siateczki na żywo nie widziałem domyślam się ,że sama struktura siatki jest b.drobna ale czy ona jest obsypana? mikro gąbką czy jakimś innym materiałem?Czytałem ,że można z tej siatki wytrząsnąć tą (posypkę) tylko po co? Co to daję ?Z ekranu monitora znam siateczki POLAK a jak to ma się do rzeczywistości?Warto je kupić? Oprócz drzew liściastych chciałbym ,też zrobić jakieś świerki,sosny czy siatka Polak SUCHE IGLIWIE lub każde inne igliwie na siatce nadaję się do tego trzyma "SKALĘ" ?A może się pobawić z trawką statyczną 1-2 mm ??.A co do samej komosy to na tych filmikach jest jakoś tak:Komosa>suszenie>gotowanie(opcjonalnie)>formowanie drzewka>zamoczenie chyba w rzadkim wikolu>malowanie>Klej w spreyu lub lakier bezbarwny>posypka??a może siatka lub to co z jej się wytrzęsło ??>a na to lakier do włosów??? jeśli tak to po co??To tak w skrócie jak ja zrozumiałem przekazu z tych filmików.A Wy też tak postępujecie z komosą czy macie sprawdzoną inną technologię?
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#2
Listowie Polak zieleń brzozowa:



Materiał trzeba opanować. Nie używać palców do rozciagania bo traci właściwości przestrzenne. Zaletą Polaka jest cena ale i kolory. Sklep firmowy w Polsce znajduje się w Siemianowicach Śląskich Strona kiepska i lepiej tam jechać lub dzwonić. Są jeszcze doskonałej jakości siateczki firmy Silhouette ale to już górna półka.

Co do komosy to szukaj wątku @Zbyszek bo on jest specjalistą w branży rolniczej tego zacnego forum :)
 
OP
OP
vs125

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Muszę Ci podziękować ADAMIE OKUŃ za ten link do sklepu po prostu extra mają tam ceny to będzie chyba mój jedyny sklep w którym będę robił zakupy no i wybór też jest ,jak tak na szybko przejrzałem tę "kiepską stronę" to po prostu szok każdy prawie produkt ,który miałem w planach kupić tam jest o 15-17zł tańszy a modele budynków o 50zł i nie jest to żadna wyprzedaż.A co do kiepskiej strony to Ci powiem ,że jest pewien sklep co ma podobną stronę od tego, nieco bardziej irytującą w centrum Warszawy się znajduję ,do każdego produktu jest mini, gdzie tam mikro opis ,a nieco niżej tłustym drukiem "CZYTAJ WIĘCEJ" klikasz w to i nic pusty kawałek ekranu zero info o modelu lub to co było w mikro opisie.
Co do użytkownika @Zbyszek czytałem jego wpisy na temat komosy i wiele innych poradników ,filmików itp. co do samej technologi posiania ,pielęgnacji,aż do zbioru,suszenia jakieś wiadomości tam mam chodziło mi o użyte pól produkty posypki itp.
Wielkie dzięki ADAM jeszcze raz .
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#4
Dlatego się cieszę, że do Jagi mam tylko kilka kilometrów :) chociaż tory mają drogie...Ceny produktów masowych w tym hobby są często mocno przesadzone no ale cóż - Polska. Polskie zarobki, europejskie ceny+często bezmyślna pazerność sprzedawców i kompletny brak zdrowej konkurencji na rynku robi swoje. Sporo na temat produkcji roślin znajdziesz w sekcji Techniki Modelarskie ale tam to już pewnie dotarłeś.
 
OP
OP
vs125

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Dlatego się cieszę, że do Jagi mam tylko kilka kilometrów :) chociaż tory mają drogie...Ceny produktów masowych w tym hobby są często mocno przesadzone no ale cóż - Polska. Polskie zarobki, europejskie ceny+często bezmyślna pazerność sprzedawców i kompletny brak zdrowej konkurencji na rynku robi swoje. Sporo na temat produkcji roślin znajdziesz w sekcji Techniki Modelarskie ale tam to już pewnie dotarłeś.
W pełni się z Tobą zgodzę co do cen nie dość ,że drogo w porównaniu do zarobków to my musimy jeszcze pomnożyć razy 4 no bo 1 euro = 4 złote + marża z kosmosu =wysoka cena.