• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Siala baba.....trawe :)

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
A ja mam tak samą jak Kagg ale jeszcze nie używałem ;) daleko mi jeszcze do roślinności. Danielu po co lejek w e-sadzarce ?
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#45
Też mam taką :)
A lejek jest bardzo przydatny.
Nie wali trawą na wszystkie strony, za to pozwala siać różne odcienie traw dokładnie tam gdzie chcemy :ROFL:
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
Też mam taką :)
A lejek jest bardzo przydatny.
Nie wali trawą na wszystkie strony , za to pozwala siać różne odcienie traw dokładnie tam gdzie chcemy :ROFL:
Twoja odpowiedź naprowadziła mnie na sposób użycia tego lejka w e-sadzarce. Nie wpadłbym na to ;). Umiejscawiałem go zupełnie gdzie indziej..heheheh:D też się w niego zaopatrzę.
 

ANAKIN

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#47
ZACZĘŁO SIĘ REWELACYJNIE ZDJĘCIA, POKAZ, OPIS JAK ZROBIĆ, EFEKTY (y) A KOŃCZY SIĘ JAK ZWYKLE GADKI SZMATKI NIC NIE WNOSZĄCE ZERO KONKRETÓW. JESTEŚCIE DOŚWIADCZENI POKAŻCIE CO I JAK, A TAK TAJEMNICA - KTO NAM POWIE.
"A DZIADKOWI TEŻ GRANAT ZABRALI CHOCIAŻ BYŁ ZACZEPNY, DZIADEK RZUCAŁ I OD RAZU WIEDZIAŁ JAKIE WOJSKO IDZIE, A TERAZ KTO MU POWIE?" :(
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#48
ZACZĘŁO SIĘ REWELACYJNIE ZDJĘCIA, POKAZ, OPIS JAK ZROBIĆ, EFEKTY (y) A KOŃCZY SIĘ JAK ZWYKLE GADKI SZMATKI NIC NIE WNOSZĄCE ZERO KONKRETÓW. JESTEŚCIE DOŚWIADCZENI POKAŻCIE CO I JAK, A TAK TAJEMNICA - KTO NAM POWIE.
"A DZIADKOWI TEŻ GRANAT ZABRALI CHOCIAŻ BYŁ ZACZEPNY, DZIADEK RZUCAŁ I OD RAZU WIEDZIAŁ JAKIE WOJSKO IDZIE, A TERAZ KTO MU POWIE?" :(
A co kolega chce wiedzieć, bo na forum trawa była przerabiana w kilku wątkach.
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Jakby zebrać wszystko co napisano na tym forum o metodach siania trawy to wyszło by dość opasłe tomisko...w tym temacie napisano już chyba wszystko. Czekamy teraz na jakąś innowacyjną metodę i wtedy będzie co opisywać ;)
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Anakin - myślę tak samo jak Ty. Ale rozumiem już tutejsze towarzystwo i wiem, że jak sam czegoś nie napiszę, to niewielu pomoże. To taki kącik wzajemnej adoracji - nieważne, że jest forum dla początkujących, gdzie tacy jak my powinni liczyć na pomoc
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#51
A ja przekornie odpowiem pytaniem: ile razy byłbyś w stanie powtarzać w kółko to samo? Praktycznie na prawie każde z pytań dotyczących makiet
została udzielona odpowiedź,trzebą ją tylko znaleźć,oczywiście nie jest to może zbyt łatwe ale jak mówi stare powiedzonko "jak się nie wysilisz to się
nawet nie wys..sz".Zamiast się obrażać i mieć za złe po prostu poszukajcie,spokojnie i bez nerwów a na pewno znajdziecie całą masę odpowiedzi na
swoje pytania.A jak już przeszukacie całe forum,albo będzie się Wam tylko tak wydawało,i nie znajdziecie odpowiedzi na zadane pytanie to wtedy
dopiero zapytajcie,na pewno znajdzie się ktoś kto udzieli odpowiedzi.Żeby się nauczyć czegoś nowego potrzebna jest wytrwałość,cierpliwość i "chcenie".
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Zamierzam sam założyć kilka wątków i powlepiać do nich linki do forów i filmów, żeby nowicjusze mieli to podane na tacy.
Sorry, ale modelarstwo jest na tyle trudne i czasochłonne, że nie widzę powodu, żeby każdy się z tym męczył. A skoro Wy od wielu lat nie jesteście w stanie założyć odpowiednich wątków, to mam nadzieję, że Wam się chociaż głupio zrobi, że ktoś początkujący musiał to zrobić.

Człowiek od zwierzęcia różni się tym, że dzieli się swoimi doświadczeniami. Wy umiecie tylko odsyłać do innych wątków. Sorry. Nawet tego nie robicie. Bo jeszcze gdyby ktoś powiedział "szukaj u tego czy tamtego" to bym ogarnął. Ale Wy piszecie "szukajcie a znajdziecie". Nawet tytuły Waszych wątków nic nie pomagają bo "Makieta tego czy tamtego" sorry, ale wiele mi nie mówi o robieniu srego czy owego.

Liczę, że chociaż częściowo się pod tym piszesz.
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
Ja powiem tak: sam jestem kompletnym nowicjuszem, ale zanim założyłem tu konto i zanim napisałem pierwszy post i zanim założyłem pierwszy wątek to ślęczałem długimi godzinami i szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Pierwszy wątek jaki przeczytałem to: http://forum.modelarstwo.info/threads/dla-początkujących-kilka-luźnych-naszych-przemyśleń.9118/ i zastosowałem się do jego trzech pierwszych punktów. Szukałem, czytałem , notowałem, szukałem, czytałem , notowałem i tym sposobem w teorii mam odpowiedzi na znakomitą większość pytań. Bardzo pomocnym narzędziem okazała się wyszukiwarka umieszczona w prawym górnym rogu, pod menu. Wpisujesz tam słowa kluczowe np: "tory, jakie wybrać" i wyskakuje Ci sporo wątków w których temat był poruszany. Powiesz zapewne, że przecież Ty nie masz czasu, a co gorsza cierpliwości tego wszystkiego czytać...to ja Ci odpowiem: zapomnij o modelarstwie ;) Ono uczy cierpliwości, wytrwałości, zaradności i wielu innych cech.

Człowiek od zwierzęcia różni się tym, że dzieli się swoimi doświadczeniami.
No właśnie po to jest to forum, że ludzie którzy siedzą w tym od lat podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co nie znaczy że dla każdego zagadnienia zakładali nowe wątki. Wiele odpowiedzi na pytania znajduje się w dziale RELACJE.

Zamierzam sam założyć kilka wątków i powlepiać do nich linki do forów i filmów, żeby nowicjusze mieli to podane na tacy.
Myślę, że plan Twój spalił na panewkach bo to już zostało zrobione dość dawno. Jak wrócę z pracy to "podam Ci na tacy" link do tego wątku.

Pozdrawiam;)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#55
Teraz jedynie zostaje książkę wydać. Może mieć wzięcie :podstepny:
Pewnie nie wszystkim by się przydała, bo trzeba kartki przewracać.:ROFL:
Sorry, ale modelarstwo jest na tyle trudne i czasochłonne, że nie widzę powodu, żeby każdy się z tym męczył. A skoro Wy od wielu lat nie jesteście w stanie założyć odpowiednich wątków, to mam nadzieję, że Wam się chociaż głupio zrobi, że ktoś początkujący musiał to zrobić.
Człowiek od zwierzęcia różni się tym, że dzieli się swoimi doświadczeniami. Wy umiecie tylko odsyłać do innych wątków. Sorry. Nawet tego nie robicie. Bo jeszcze gdyby ktoś powiedział "szukaj u tego czy tamtego" to bym ogarnął. Ale Wy piszecie "szukajcie a znajdziecie". Nawet tytuły Waszych wątków nic nie pomagają bo "Makieta tego czy tamtego" sorry, ale wiele mi nie mówi o robieniu srego czy owego.
Rozumiem z tego że chciałbyś żeby ktoś za Ciebie użył funkcji "szukaj" po to żebyś Ty mógł się nie męczyć.Wyobraź sobie że nawet ci najbardziej wtajemniczeni
używaja "szukaj",a jeżeli sądzisz ze ktokolwiek ma w głowie spis treści tego forum i pamięta kto,co i w jakim wątku napisał to chyba nie przemyślałeś sprawy
do końca.Jeżeli teraz masz za złe wszystkim że nie podają wiedzy na tacy,to pewnie za chwilę będziesz miał za złe że ktoś za Ciebie nie zrobił "skrzynek",nie położył
torów,nie zaszutrował ich,nie skleił "domków" i nie zrobił zieleni.To może i pobawić się za Ciebie będzie trzeba żebyś przez przypadek się nie zmęczył,co?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#56
Zamierzam sam założyć kilka wątków i powlepiać do nich linki do forów i filmów, żeby nowicjusze mieli to podane na tacy.
Sorry, ale modelarstwo jest na tyle trudne i czasochłonne, że nie widzę powodu, żeby każdy się z tym męczył. A skoro Wy od wielu lat nie jesteście w stanie założyć odpowiednich wątków, to mam nadzieję, że Wam się chociaż głupio zrobi, że ktoś początkujący musiał to zrobić.
Jest stworzony i przyklejony, aby nie trzeba było szukać, w tym dziale, wątek "na skróty",
gdzie są właśnie zebrane linki do różnych wątków, w tym również o sianiu trawy.
Jakbyś go zauważył, to zamiast obrażać forumowiczów i wypisywać co też zamierzasz (ludzie dzielą się na tych, co zamierzają, i na tych, co to robią), to mógłbyś wtedy ewentualnie konstruktywną krytykę składać, że coś nie działa (w chwili obecnej, właśnie to zauważyłem, dziwne że nikt tego nie zgłosił - widocznie taki wątek nie jest nikomu potrzebny, bo lepiej napisać nowy i jeszcze pretensje do całego świata mieć!)
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
.
Jakbyś go zauważył, to zamiast obrażać forumowiczów i wypisywać co też zamierzasz (ludzie dzielą się na tych, co zamierzają, i na tych, co to robią), to mógłbyś wtedy ewentualnie konstruktywną krytykę składać, że coś nie działa (w chwili obecnej, właśnie to zauważyłem, dziwne że nikt tego nie zgłosił - widocznie taki wątek nie jest nikomu potrzebny, bo lepiej napisać nowy i jeszcze pretensje do całego świata mieć!)
W odnośniki zawierają się nawiasy kwadratowe, temu nie działa to przy kliknięciu w odnośnik. Wystarczy skopiować sobie link bez nawiasu, wkleić go w nowe okno i działa bez zarzutu. I wcale to nie jest tak że nikomu jest on nie potrzebny ;)
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Michał zrobił to, co można było zrobić od razu i uniknąć gadania. Dzięki Michał. Widać niewiele to kosztowało.

Nie obrażam forumowiczów tylko zauważam, że nie są pomocni. Jest kilka osób i doceniam to.

Rozumiem, że Wasze metody to takie trochę jak szkolnictwo amerykańskie - masz tu książki i czytaj, to się czego nauczysz. Ja jednak wywodzę się ze szkoły polskiej, gdzie w szkole jak mnie coś zainteresowało to sam dalej szukam. Ale nauczyciel musi zainteresować.

Jeśli ktoś poczuł się urażony - przepraszam. Nie taka jest intencja.