• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Siala baba.....trawe :)

Adam Okuń

Znany użytkownik
Nie wiem czemu ale zawsze wpadam na fajne pomysły w drodze z Lidla... jakaś żyła wodna czy coś...Denerwował mnie brak precyzji przy sianiu robioną sadzarką, a wystarczyło wygiąć sitko:

Sadzarka.jpg

...i wygodniej, i precyzyjniej, i mikropyki mogę sobie robić ;)

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Mattia.
Ale my czekamy na opinie i spostrzeżenia z użytkowania i foto szkołę Twojej elektrosadzarki, reszta to szmelc.:):):):)
Cała zieleń była robiona tutaj sadzarką od kolegi MATTIA. Sprzęt działa bardzo dobrze, a w dodatku nie ma problemu z przewodami plątającymi się koło miejsca pracy, bo sadzarka jest bezprzewodowa. Jedyny kabel to ten który wpinamy do gwoździka w makiecie. Na 1 foto jest pomieszana trawa statyczna z matą.

Załączniki

Merlin

Moderator Działu Makieta i moduł oraz Tabor
Zespół forum
BGM
H0e
Sprzęt jest bardzo fajny, ale osobiście będę chciał pomyśleć o dodatkowej wtyczce z boku, co by podłączać jakieś drobniejsze sitka ;) Po sianiu trochę na tej sadzarce wpadł mi taki pomysł, bo czasem przydałoby się takie siteczko od herbaty ;)

@mattia przemyśl dodanie takiej opcji na przyszłość (y)

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Fakt, co do sitka, to mogły by być nieco mniejsze oczka. Dało by to możliwość precyzyjniejszego siania i większej kontroli przy dozowaniu trawy. Ale jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości to moim zdaniem jest na 5 .

Jędrek K

Znany użytkownik
Wprawdzie temat kleju był "wałkowany" wielokrotnie, ale mam pytanie co do Wikolu.
Rozcieńczam go mniej, niż w 50%. Po wyschnięciu jest biały , więc dodaję farb i pigmentów, ale wciąż nie mogę pozbyć się mlecznego zabarwienia po wyschnięciu. Mam wrażenie , że dawno temu po wyschnięciu był bardziej przeźroczysty. Zawodzi mnie pamięć, czy zamiast Wikolu mam jakiś inny klej do drewna?..
Czy klej w sprayu Fallera do listowia nadawałby się do trawy? Mam pewne wątpliwości, czy podniosłyby się "upadłe" trawki i niepokoi mnie napis Extremly flammable!.. DSCF0012.JPG Może być?..

To może zależeć od samego Wikolu. Kiedyś zdarzyło mi się kupić w jakimś markecie budowlanym zamiast z tego źródła co zawsze i niestety po wyschnięciu nie był przezroczysty tylko lekko mleczny. Chciałem zaoszczędzić czas (kupić na miejscu a nie czekać na przesyłkę) i pieniądze (był większy i tańszy) a nic z tego nie wyszło.

Odważyłem się dziś wieczorem wypróbować to nowe urządzenie - Greenkeeper 55kV. Powiem krótko - szkoda że już tak późno bo nie mogę przestać! Po prostu bajka! Po założeniu tego sitka do sadzenia punktowego można naprawdę sadzić prawie pojedyncze źdźbła w sposób kontrolowany. Urządzenie wygodnie leży w ręku. Po prostu zachwyt Panowie! Niedługo będę sadził większą powierzchnię to dam znać jak idzie...
I jak idzie? :)