• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Siala baba.....trawe :)

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
Pytanie, czy warstwę wikolu kłaść na zabarwiony już teren np. farbą ziemistą lub ciemnozieloną, zieloną?
Tak i możesz jeszcze dodatkowo zabarwić wikol rozcieńczając go np: bejcą rustykalną w kolorze ciemnego dębu po zmieszaniu z wikolem otrzymasz taki szarawy kolor. Można też przy wysiewie poszycia od razu punktowo przez pończochę sypać pyłki - polecam Polaka.
 
Reakcje
554 7 0
Nie wiem, czy dobrze kumam, ale mi trawka elektryzuje się nawet jeśli szpilka jest wbita w sklejkę, a nie wilgotny klej...
Może błądzę, a może coś jak z ebonitową pałeczką w szkole, która zbiera ładunki, a też nie jest przewodnikiem?
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
Łatwo się sadzi. Moim zdaniem zbyt jaskrawe, tzn poszczególne ździebełka trawy mają dużą amplitudę koloru. Trawka nie jest jednolita. Ale na pierwszą warstwę, niektóre kolory mogą być.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Panowie - sadzenie na lakier to najprostsza droga do łysej makiety za jakiś czas. Lakier kruszy się, trawki wypadają - generalnie jeden z większych błędów modelarskich. Jak już chcecie spray wykorzystywać to klej w sprayu 3M polecam lub klej w sprayu od Fallera.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Panowie - sadzenie na lakier to najprostsza droga do łysej makiety za jakiś czas. Lakier kruszy się, trawki wypadają - generalnie jeden z większych błędów modelarskich. Jak już chcecie spray wykorzystywać to klej w sprayu 3M polecam lub klej w sprayu od Fallera.
Czy ta samą metodę można zastosować dosładzając trawę do gotowej maty? Mam jakieś nigdy nie używane kawałki i chętnie bym je wykorzystał.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Czy ta samą metodę można zastosować dosładzając trawę do gotowej maty? Mam jakieś nigdy nie używane kawałki i chętnie bym je wykorzystał.
Można. Jak byś używał klejów 3M to jest kilka o różnych właściwościach - w sklepach dla artystów są - powiedz do czego Ci potrzebny dobiorą Ci właściwy. Ja może w przyszłym tygodniu podam Ci który do czego. Nie mam ich teraz pod ręką a nie chcę nic pomylić.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
@mareknyc - za 27USD (z wysyłką) można zrobić sobie samemu dwie takie. Idziesz do Walmart albo Target albo inne takie, kupujesz elektryczną łapkę na muchy i sitko z plastikową rączką i po ptakach. Montaż jest łatwy. Dwie godziny (max!) roboty i masz sadzarkę. Nie używałem nigdy takiej sadzarki z łapki na muchy więc nie wiem ale w specyfikacji napisano że napięcie na wyjściu jest 4.5kV. Wydaje mi się to trochę mało jeśli chodzi o obsadzanie większych powierzchni. Taką sadzarkę brałbym żeby dosadzać trawki punktowo...