• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Shimmns 718

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
W ostatnich dniach uzupełniłem kolekcję o dwa modele wagonu Shimmns 718.
Szczególnie jestem zadowolony z modelu Piko, który nie jest łatwo dostępny, a jednak się udało.
Ku mojemu zdziwieniu Najlepiej wykonany jest właśnie model PIKO, następnie baaardzo zbliżony jest Marklin i nieco odstający od nich model Roco. :roll:

Dorwałem także model Sahimms 900 by Roco :LOL:

Tyle moich spostrzeżeń.
Pozdrawiam
 
P

ps

Gość
#2
Klasyfikacja wygląda następująco:
1 miejsce - PIKO
2 miejsce - Maerklin

I tyle :cool:
Trzeciego miejsca nie ma - bo wagon Roco nie jest wagonem 718, powiem więcej - nie ma nawet żadnego odpowiednika na DB :cool: To jest raczej podobieństwo do kostrukcji francuskiej, belgijskiej czy .. słowackiej . Czyli.. dobry każdy ale nie w barwach DB :cool:

PIKO się przyłożyło i model jest dość wierną kopią oryginału. Maerklin jest trochę uboższy w detale, ale warto docenić jeden fakt - ma (miał) w swoim katalogu dwie formy nadwozia "szmacianego" - różnice w konstrukcji ścian szczytowych - właśnie jeden a'la PIKO (oryginał to Graaff) i drugi a'la Roco. Nawet raz zrobili zestaw obu typów w barwach NS /NSCargo :cool:

Co do Sahimms900 - dobry wybór, Fleischmann-a nie polecam :)
Liliput ma wyprodukować "szmacianą" wersję 901 - ale kiedy to będzie... :???:

Przepraszam, ale też lubię te wagony :cool:
 
OP
OP
L

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
PSOB.
Dlaczego nie polecasz "Flajszmana" Sahimms900 :?:
Mam go na liście zakupów.
Zeszłoroczny katalog Liliputa zapowiadał tego typu wagon, prawda.

718 - fakt Piko ma klasę w tym modelu.
Ale rozwalił mnie Piko Hbis-tt293 DB Cargo :roll:

Pozdrawiam
 
P

ps

Gość
#4
leszekcha napisał(a):
Dlaczego nie polecasz "Flajszmana" Sahimms900
Prawda, model ma ruchome kołpaki, ale przez to jest lekko przewymiarowany. Nie ma również wewnętrznej "infrastruktury" - takiej jak "szmaciaki" Roco. Prawda, model (forma) nie jest młody, jednak taka jest moja ocena :cool: Ale to akurat da się przeżyć - ja na co innego nie mogłem patrzeć :cool: Chodzi o to, że rozstaw zderzaków jest większy niż by to wynikało z przeliczenia z oryginału (jak wiadomo stała wartość), na tyle duży że .... ohydnie widać :cool: Niebyłbym sobą , gdybym tego nie przerobił.. :cool:
leszekcha napisał(a):
Zeszłoroczny katalog Liliputa zapowiadał tego typu wagon, prawda.
czyli 901, oraz jej samo podwozie jako platformę do blach gorących w zwojach typu 711 - czekam, czekam, ale się pewnie nie doczekam :neutral:
leszekcha napisał(a):
Ale rozwalił mnie Piko Hbis-tt293 DB Cargo
Nie rozumiem :cool: - bo całkiem poprawny, również tak samo późniejsze modele bazujące na tym samym podwoziu (typoszereg 294/295)