• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Seryjny model wagonu Gags

Ile jesteś gotów/gotowa zapłacić za seryjny model wagonu Gags


  • Ogółem głosujących
    161
  • Ankieta zamknięta .

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#82
Miałem przyjemność zobaczyć początkowe etapy produkcji tego modelu wraz z projektami ich malowań, moim zdaniem zanosi się na kolejny hit sezonu, tym razem wśród typowych wagonów polskich. Sam jestem ciekaw końcowego efektu projektu, dlatego m.in. planuję przyjazd na HOBBY. Producentowi gratuluję pomysłu i liczę na kolejne ciekawe przedsięwzięcia (y)
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 1 3
#85
corwin napisał(a):
Ależ właśnie na początku dałem informację, że ma to być model wielkoseryjny stąd forma zamkowa do wtryskarki...
Tak dla ścisłości, nie ma takiego pojęcia jak forma zamkowa, do produkcji modeli używane są formy wtryskowe suwakowe.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#86
Tak dla ścisłości, nie ma takiego pojęcia jak forma zamkowa, do produkcji modeli używane są formy wtryskowe suwakowe.
Ok chodzi mi o wymienne wkładki formujące oraz wymienne wstawki do wkładek formujących (ale na forum często widziałem wpisy o formach zamkowych, dlatego też napisałem, tak by było zrozumiałem dla większej ilości osób).
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#87
Dla garstki osób które widziały formę na oczy i najwyżej kilku które wiedzą co widziały to nie ma znaczenia. A dla pozostałych lepsze są poprawne nazwy, żeby łatwiej im sie guglało.
Nie zwrotnicuj.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#89
Coś się ruszyło w tym temacie? Czy to może był ten projekt TMFu pokazany na Hobby, czy jakaś inna inicjatywa i jednak są szanse na Gagsa w cenie niższej niż 300 PLN?
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#93
Też mam nadzieję że nie o te chodzi. Mam nadzieję na taki zwykły Gags, jakość a la Roco lub ACME.
To nie są te wagony. Nie jest to produktu z formy wtryskowej o ile wiem. Ale muszę powiedzieć, że przy obecnej cenie ok. 350 zł jest to wyrób bardzo dobry jeśli patrzeć na cena/jakość. Bardzo dobrze wykonane wózki 1Xta, w porównaniu do moich Uacs od Jan-kola jest to przepaść. Gdyby była możliwość zakupu samych wózków to zakupiłbym na wymianę do wszystkich 4 wagonów Uacs od Jan-Kola bo obecnie te wagony nadają się jedynie do gabloty.
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#96
Wagony z TMF widziałem na Hobby, bardzo mi się podobają i na pewno sprawią swoim właścicielom kupę frajdy i zadowolenia. Jednak ja liczę ciągle, że projekt zapowiadany w tym wątku także dojdzie do skutku, bo po prostu wolałbym kupić Gagsy w przystępniejszej cenie. U mnie sprawa jest prosta: jak pojawią się modele w cenach i wykonaniu zapowiadanym w tym wątku, to kupię kilka różnych, jak nie i pozostanie mi tylko wybór tych za 320-350 PLN, to kupię co najwyżej jeden, a może żadnego. W moim przypadku wąski tor ma priorytet ;) choć oczywiście chciałoby się mieć ze trzy Gagsy na transporterach.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#97
A że wagon na transporterze lubi się przewrócić, to lepiej żeby przewrcało się jednak coś nieco tańszego. Też mam nadzieję, że jednak pojawi się jakaś bardziej dostępna opcja.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#98
Wagony z TMF widziałem na Hobby, bardzo mi się podobają i na pewno sprawią swoim właścicielom kupę frajdy i zadowolenia. Jednak ja liczę ciągle, że projekt zapowiadany w tym wątku także dojdzie do skutku, bo po prostu wolałbym kupić Gagsy w przystępniejszej cenie. U mnie sprawa jest prosta: jak pojawią się modele w cenach i wykonaniu zapowiadanym w tym wątku, to kupię kilka różnych, jak nie i pozostanie mi tylko wybór tych za 320-350 PLN, to kupię co najwyżej jeden, a może żadnego. W moim przypadku wąski tor ma priorytet ;) choć oczywiście chciałoby się mieć ze trzy Gagsy na transporterach.
Doczekasz się :)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
Od siebie moge sugerowac aby wziac przyklad z firmy InterMountain jesli chodzi o sety wagonow.Mianowicie wypuszczaja oni dany wagon powiedzmy pod numerem katalogowym 100-01 i kazdy nastepny wagon do setu ma numeracje 100-02,100-03 i tak dalej.Kazdy wagon mozna nabyc osobno i sa to sety po 6 wagonow kazdy z innym numerem.Mysle,ze moze by to bylo dobre rozwiazanie bo moze byc 5-7 wagonow na set i kazdy mozna kupic osobno w cenie okolo 150-175 zl za wagon.Sam bym sie pisal na pare takich wagonow,moze nie odrazu ale powiedzmy co miesiac jeden lub dwa wagony,co by budzetu nie nasilac.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 153
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 60
Tabor 0

Podobne wątki