• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Seryjny model wagonu Gags

Ile jesteś gotów/gotowa zapłacić za seryjny model wagonu Gags


  • Ogółem głosujących
    161
  • Ankieta zamknięta .

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#62
Wagon do rozładunku na wywrotnicach.
Nie posiada klasycznych drzwi, tylko niewielki otwór wyczystkowy.
Ta informacja zawarta ju jest w serii wagonu (Eas/Eaos-w), przy okazji seria specyfikuje też czy ma odchylaną ścianę czołową (bez tego nadaje się tylko na wywrotnice boczne).
Zatem to W będzie od 'wahadła' choć obrazek pokazuje ciut inne (bardzo ładna scenka modelarska!) przeznaczenie tego wagonu.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
#63
Pomysł jest bardzo bardzo dobry. Ja myślę że przedział cenowy za wagon towarowy pomiędzy 80-100 za najprostsze najkrótsze dwuosiowe (np Gbs typ 208K), przez bardziej skomplikowane typu Ibhs (202L) czy nawet bardzo poszukiwane Ugpps (206S/Se) w cenach nawet do 150 PLN za ten ostatni, po czterosiowe różnych typów (Zaes/Gags/Uacs) pod 200 PLN. Wyprodukowanie tych kilku podstawowych typów wagonów towarowych byłoby niewątpliwie kamieniem milowym dla modelarstwa PKP. Aż dziw bierze, że rodzimi producenci (może poza Robo) łapią się zazwyczaj trudnego, pracochłonnego procesu wydawniczego lokomotyw jedna po drugiej, zamiast właśnie dużo prostszych wagonów towarowych. Forma takiego wagonu zwraca się dużo szybciej niż lokomotywy (po kilkuset a nie kilku tysiącach egzemplarzy). Sam od siebie mogę dodać że też kilka wagonów Gags w rozsądnej cenie przytulę, bo niedawna propozycja TMF-u za 800 PLN to piękny model, ale cenowo to jakiś absurd.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#67
Arku uważam,że projekt może okazać się dużym sukcesem w ankiecie zagłosowałem za przedziałem cenowym 110-130. I tak jak już kilku kolegów pisało wcześniej przy takiej cenie koszty
wykonania formy powinny się zwrócić przy wykonaniu kilkunastu wariantów malowania. Ponieważ najbliżej mi do IV epoki na pewno będę wyglądał wagonów w tym oznaczeniu:)
Trzymam kciuki za powodzenie projektu !(y)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#79
No cóż - pozostaje trzymać kciuki za projekt. I chociaż Arek już na początku podkreślił, że w grę nie wchodzi produkcja wielkoseryjna (a szkoda), to i tak należy wspierać Jego działania.

"Parcie" modelarzy na polski tabor jest ogromne. Nasycenie rynku obcym taborem w oznakowaniu PKP i prywatnych przewoźników jest ogromne. Ale typowo polskiego taboru - jak na lekarstwo. Nawet naszego, typowo polskiego wózka wagonowego nie ma (nie mówiąc o wagonach węglarkach).
Tak sobie myślę, że do czasu kiedy nie pojawią się charakterystyczne dla naszych klimatów modele wagonów - makietom nadal będzie brakowało tego "czegoś". Same lokomotywy i pojedyńcze wagony, niczego nie zmienią - tu musi nastąpić prawdziwy "wysyp" ;) A jakich modeli ? Wagonów których "wizualnie" nic nie zastąpi, czyli:
1. wagonów chłodni 4 i 5L oraz 202L/Lc
2. 401K/Ka
3. wagonów węglarek 401W (wraz z odmianami)
Do pełni szczęścia brakuje platform 401Z i polskich konstrukcji wagonów cystern. Ale te dwa ostatnie typy, na pierwszy rzut oka, niewiele się różnią od tych co jeżdżą po makietach.

Mam nadzieję, że moje pobożne życzenia kiedyś się spełnią. Sami widzimy, że zaczyna się coś dziać.
Na koniec (mogę chyba uchylić rąbka tajemnicy ;) ) krótka informacja - na HOBBY w Poznaniu będzie miała miejsce prezentacja pierwszych modeli 401K. Wagon o tyle ciekawy, że przedstawia oryginał z pierwszych partii produkcyjnych.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#80
No cóż - pozostaje trzymać kciuki za projekt. I chociaż Arek już na początku podkreślił, że w grę nie wchodzi produkcja wielkoseryjna (a szkoda), to i tak należy wspierać Jego działania.
Ależ właśnie na początku dałem informację, że ma to być model wielkoseryjny stąd forma zamkowa do wtryskarki :) Nie ma sensu bawić się w małoseryjne rękodzieło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 153
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 60
Tabor 0

Podobne wątki