• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory kształtowe Viessmana, do samodzielnego złożenia.

P

Paweł Piotr

Gość
#21
Z całym szacunkiem Władeczku, ale Twoje skany pokazują przenośną tarczę ostrzegawczą - sygnał DO (jak stoi napisane pod rysunkiem) - jest to przenośna tarcza ostrzegawcza, która jest sygnałem drogowym, jest ona ustawianna przed tarczą zatrzymania D1 na zasadach określonych przepisami. Znaczenie tego sygnału DO jest następujące: "Za tarczą ostrzegawczą znajduje się tarcza zatrzymania". Tarcza ta informuje, że za nią w odległości drogi hamowania zwiększonej o 200 m znajduje się tarcza zatrzymania z sygnałem D1. Przed tą tarczą nie ustawia sie wskaźnika W1, a latarnia ze światłem pomarańczowym znajduje się na tej tarczy na słupie pod dyskiem. Zbyszkowi zaś chodzi o nieruchomą tarczę ostrzegawczą podającą sygnał On "W odległości drogi hamowania znajduje się semafor". Przed taką tarczą stawia się wskaźnik W1, a latarnia ze światłem pomarańczowym jest umieszczana na dysku tarczy (miejsce to jest widoczne na zdjęciu, jakie podesłał Zbyszek.
Pozdrawiam serdecznie
 

Podobne wątki