• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory kształowe H0

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#3
Jakie polecacie semafory kształtowe? Znalazłem Viessmann 4700 i pochodne, ale jest może jakaś alternatywa?
Jeśli budujesz makietę „kolejki” gdzie wszystko jest z grubsza... to ten Viessmann będzie ok. Jeśli chcesz mieć realistyczny model kolei.... jak napisał kolega.... Weinert. I tu chyba tez trzeba zwracać uwagę na wysokość bo maszty semaforów w zależności od sytuacji chyba miały różne wysokości .... 8, 10, 12m.... widziałem też niziutkie (na peronach).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
Jeśli budujesz makietę „kolejki” gdzie wszystko jest z grubsza... to ten Viessmann będzie ok. Jeśli chcesz mieć realistyczny model kolei.... jak napisał kolega.... Weinert.
Chyba kolega @J1974H0 lekko przegina. Semafory Viessmanna są bardzo dobre i wcale nie są "z grubsza". To tak, jakby o modelach Piko czy Roco powiedzieć, że są "z grubsza", a jak się chce mieć realistyczne modele parowozów, to wyłącznie Micro-Metakit. Weinert faktycznie jest lepszy niż Viessmann, tak jak Micro-Metakit jest lepszy od Piko i Roco, ale cena też jest "lepsza".

Na wysokość rzeczywiście warto zwracać uwagę, ale nie wiem, czy któryś z tych producentów oferuje semafory o różnej wysokości, natomiast obaj mają semafory na masztach płaskich i kratowych - na to też warto zwrócić uwagę...
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.270 28 2
#5
Też mnie te zakupy czekają i powiem szczerze, że patrząc na ceny nie jest ta różnica szczególnie duża. Viessmann kratownicowy dwuramienny ponad 400zł, a Weinert 60 euro plus chyba podstawa... chyba, że źle patrzę...

Na wysokość rzeczywiście warto zwracać uwagę, ale nie wiem, czy któryś z tych producentów oferuje semafory o różnej wysokości
Weinert ma w ofercie różne wysokości semaforów - 8m, 10m i 12m.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.691 58 9
#6
Też mnie te zakupy czekają i powiem szczerze, że patrząc na ceny nie jest ta różnica szczególnie duża. Viessmann kratownicowy dwuramienny ponad 400zł, a Weinert 60 euro plus chyba podstawa... chyba, że źle patrzę...
Tylko te 400,- to za gotowy model z napędem, a Weinert do samodzielnego montażu "Bausatz" i bez napędu.
 
OP
OP
K

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.111 28 6
#8
Viessmannn ma też sterowanie cyfrowe. Nie widziałem obu na żywo, ale ramiona Viessmanna klepiej wyglądają (brak nitu).
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#9
Rozumiem z zapytania autora tego tematu, że chodzi o semafory pasujące do polskich realiów.
Jeżeli tak to semafory z oferty wymienionych już tutaj producentów.
Z firmy Weinert są w ofercie semafory na słupach kratownicowych jak również na mostku sygnałowym.
Semafory na słupach płaskich są typu "bawarskiego"( innego kształtu są tam ramiona)
Natomiast firma Viessmann robi na słupach kratownicowych i płaskich ale z ramionami takimi jak występowały na PKP.
Nie jest określona wysokość tych semaforów od Viessmanna u Weinerta są to słupy 8,10,12 m i jak napisał już Adam są to zestawy do samodzielnego złożenia.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#12
Viessmann do swoich semaforów robi "zamienne" metalowe ramiona które wyglądają znacznie lepiej niż plastikowe sprzedawane razem z semaforem.
 

Peper

Użytkownik
MSMK
Reakcje
158 1 0
#14
Oprócz wymienionych wyżej są jeszcze takie:
Maerklin 70391, 70393 - semafor jednoramienny na wąskim słupie
Maerklin 70413 - semafor dwuramienny na wąskim słupie

Szczegóły można znaleźć na stronie producenta.
 

Podobne wątki