• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory i tarcze manewrowe skąd brać?

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#64
Za niedługo też będę musiał z czegoś zrobić szybki do swoich semaforów, więc podglądam jak i z czego to robią inni.
Jaki efekt dało tłoczenie na gorąco ? Jeżeli możesz to pokaż co udało Ci się uzyskać.
Wykonanie dobrze wyglądającego szkiełka do semafora to nie lada wyzwanie, w skali 1:25 można kupić ładne gotowce z wydruku 3D, w naszej skali nie znalazłem. Ręczne wykonanie prawie 100szt trochę mnie przeraża, a tyle będzie mi potrzebne.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#65
To chyba max moich możliwości.
Nie wychodzi idealnie, ale światło się załamuje :)
IMG_20211026_183937.jpg

Nie mam gołej blaszki Ostbahna, bo bym zobaczył jak wygląda taki cały pasek soczewek włożony od wewnątrz.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#67
To jest to tłoczenie na gorąco, czy grawer ?
Cały pasek może zadziałać jak światłowód i podświetlone częściowo będą wszystkie komory, trzeba by to sprawdzić.
Możesz przyłożyć do jakiejś diody 0603 i już będzie widać co się dzieje, maskownica z tektury z otworkami też by wystarczyła.
Soczewki włożone od wewnątrz i nie wystające choć trochę na zewnątrz źle wyglądają bo odwrotnie niż w realu, już to kiedyś przerabiałem.
Co to za tworzywo ?
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#68
To grawer. Tę próbną foremkę wywaliłem przez balkon, bo efekt był do bani.
Sprawdzę później z LED i pokażę efekty.
Jeśli będzie prześwietlać na pozostałe, to można te folię poprzecinać.
Nie mam pojęcia co to, ale wygląda identycznie jak to z opakowań Piko.
IMG_20211026_192754.jpg

Pracuję w firmie utylizującej sprzęt elektroniczny, to akurat naklejka na panel drukarki. Gruba folia.

Też myślę, że muszą raczej wystawać, albo być chociaż równo z tarcza tłową.

Darku, bardzo chętnie przystanę na Twoją propozycję, (oczywiście odpłatnie). U Pana Grzegorza pustki w sklepie, a mam ponad tydzień wolnego, to coś bym podziałał.
 
Ostatnio edytowane:

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#69
Płytka LED semafora 5 komorowego, tulejka - izolacja zewnętrzna kabla domofonowego, LED z prądem kilku mA. Taki jaki ustawiam w płytkach swojej produkcji.
IMG_20211026_195027.jpg

Tutaj prąd 10mA
IMG_20211026_194936.jpg

Dopiero przy tak dużym natężeniu światła zaczyna świecić gdzieś indziej.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#73
Albo wyciąć na wymiar otworu, albo zrobić z grubszego materiału z kołnierzem dookoła. Wszystkie semafory mam już poskładane, a szkoda...

Odwdzięczę się na pewno Darku.
Jeszcze "ćwiczę" swoje CNC, więc muszę się jeszcze dużo nauczyć, czekam też na zamówione frezy, mam tylko grawerskie, które były w zestawie, ale już widzę w niej potencjał. Wielu detali nie zrobił bym ręcznie. Pomysłów jest tyle, że nie wiem od czego zacząć.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#75
Uwaga grupa.
Nie patrzymy na karzełka, nie patrzymy! (To były moje pierwsze kroki w składaniu blaszek)
Skupiamy się na samej soczewce :)
IMG_20211027_191001.jpg

Jakby była taka wypukła i założona od wewnątrz, hmmm...
Jak dojdzie blaszka od Dariusza, to wszystko się okaże.
IMG_20211027_193727.jpg
IMG_20211027_193753.jpg

Tak czy owak trzeba wytłaczać je na zimno, a i tak deformuje się nieco struktura.
No i sam sygnalizator musiał by być godzien :O bo ten to tragedia.
Właśnie opracowuję przyrząd do wytłaczania.
 
Ostatnio edytowane:

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#78
Myślałem całkiem w inną stronę pójść i toczyć z prętów PMMA (też gdzieś mam), nacinając od razu rowki od przodu. Wymyśliłem nawet taki "multi nóż," ale zostanę raczej przy tym co jest.
Nie lubię za długo nad jednym detalem siedzieć.

PS:
Wyobraź sobie frez kulowy z kilkoma "zadziorami" na powierzchni.
Sprawa rowków i tłoczenia załatwiona za jednym obrotem ;)
 
Ostatnio edytowane:

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#80
Myślę, że przy tak małym rozmiarze wystarczy tylko imitacja rowków, nikt tam zaglądał z lupą nie będzie, ale jak najbardziej trzymam kciuki!
Będzie mistrzostwo ;)
 

Podobne wątki