• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory i tarcze manewrowe skąd brać?

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#41
Dzisiaj dostałem blaszki do semaforów 4 komorowych.
Powiedz mi przyjacielu w jaki sposób przełożyłeś rurkę przez otwór w blaszce?
Otwór jest u mnie za mały, a nie chcę na "dzień dobry" czegoś zniszczyć.
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
#42
Ja też miałem z tym problem ale wymyśliłem prostą rzecz - użyłem pilnika do paznokci (dmuchnąłem narzeczonej) i spiłowałem maszt do okoła tak aby wszedł w blaszkę.
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.111 28 6
#43
Sygnalizator sygnału zastępczego dla toru niewłaściwego :) Z laminatu...
Niestety termotransferem nie da się zrobić wielu szczegółów.
Moje pierwsze hand made w H0.
Jedyne co dobrze wyszło, to chyba tylko soczewka...

Próbna płytka, co da się wytrawić:
Zobacz załącznik 811094

Wybrane i wycięte:
Zobacz załącznik 811095

Po wlutowaniu LED o sklejeniu do kupy:
Zobacz załącznik 811096
Zobacz załącznik 811097
Zobacz załącznik 811099

Jeszcze tylko nieudolne malowanie:
Zobacz załącznik 811101

I ta daaam!
Zobacz załącznik 811102


Żeby było śmieszniej - wszystko rysowanie w programie Paint :)
Już od dawna nie bawię się w robienie płytek samemu. Polecam allpcb.com, jlpcb.com - za grosze można zamówić płytki wykonane profesjonalne, z soldermaska itd. można również wybrać cieńszy laminat, jeśli jest potrzeba
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.111 28 6
#45
Musiał bym się nieźle "uderzyć", żeby ekstra zamawiać tak proste płytki :) zwłaszcza w Chinach...
To ja jestem uderzony. Za kilka USD zamawiam pcb, nie przejmuje się wykonaniem i wybieram taki laminat, jaki potrzebuję. Kiedyś, owszem robiłem samemu (nawet trzeba było iść na xero, bo laserowki nikt nie miał), ale to nie te czasy
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#46
Jak będę robił dziesiątki czy setki szt na handel to jak najbardziej, będę zamawiał w fabryce.
Dla siebie? Otwieram szafę, wyciągam laminat jaki mi potrzeba... itd :)
Od włączenia TraxMakera do umycia płytki po trawieniu max godzina. Jakaś poprawka, o czymś zapomniałem? Pyk, kolejny wydruk i do kwasu.
Nie lubię czekać.

Oj nachodziłem się na ksero swego czasu :)
Trawiłem jeszcze w chlorku wtedy.

Maska? Chyba tylko po to żeby na początku ładnie wyglądało.
Później taka płytka ląduje np. w skrzyni semafora, zalana klejem po kokardę i na nic maski i opisy elementów.
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#49
Była taka informacja na stronie i dalej jest. Jednak po rozmowie z panem Zbyszkiem coś tam produkuje ale w ilościach mikroskopijnych do zapotrzebowania.
Suma sumarum szkoda, że jakoś te manufaktury modelarskie długo na rynku się nie utrzymują... bo te produkty pierwyj sort są.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#51
Kluba niczego nie zaprzestaje. Po prostu jest tak zawalony robotą, że na wybrane towary (semafory świetlne na słupach) na tą chwilę nie przyjmuje nowych zleceń.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#52
Dlatego dopytuję, bo już raz czytałem że kończy produkcję na Polskę, a potem okazało się że to nie prawda, tylko czas oczekiwania się sporo wydłużył.
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#53
Pan Zbyszek Kluba, cały czas pracuje, poszerza ofertę, pracuje również w terenie szukając ciekawych artefaktów które w przyszłości pojawią się w ofercie.
Fakt zamówień ma mnóstwo, a czas oczekiwania na niektóre produkty sięga ponad pół roku. Myślę że można śmiało pisać zamówienia mailem, ale ogólnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Również na odpowiedź na pytanie mailowe ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#54
Kluba niczego nie zaprzestaje. Po prostu jest tak zawalony robotą, że na wybrane towary (semafory świetlne na słupach) na tą chwilę nie przyjmuje nowych zleceń.
Dzięki za sprostowanie. Jeden z kolegów tak napisał, że zrozumiałem, że firma kuleje..... tak to można się opierać na wymyślonych informacjach z forum :) Jeden coś napisze, drugi dokoloruje i wyszło, że KLUBA padł.... he he.... a teraz wyszło, że po prostu nie wyrabia z zamówieniami. Dla mnie super wiadomość. Znaczy się klient jest, robota w toku.... tyle, że przerób za mały. A to zupełnie inna informacja. Rodzi się prośba do ludzi by nie pisali głupot i dezinformacji jeśli na 100% czegoś nie wiedzą.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#55
Niektóre zlecenia już pod 2 lata podchodzą ;)
Tak jak wyżej chwilowo nie przyjmuje nowych zleceń. Musi pozamykać dawne tematy ;)
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#56
A dzisiaj z nudów sygnalizatory przejazdowe z laminatu i izolacji przewodu.
IMG_20210805_185912.jpg

IMG_20210805_162953.jpg

IMG_20210805_182045.jpg


Wzorowane na tym:
IMG_20210805_213755.jpg


Wkrętarka, nożyk, pilnik...
Bez trawienia płytek, żeby nie było :)
Oczywiście czerwona dioda w środku.
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
#58
Dzięki za sprostowanie. Jeden z kolegów tak napisał, że zrozumiałem, że firma kuleje..... tak to można się opierać na wymyślonych informacjach z forum :) Jeden coś napisze, drugi dokoloruje i wyszło, że KLUBA padł.... he he.... a teraz wyszło, że po prostu nie wyrabia z zamówieniami. Dla mnie super wiadomość. Znaczy się klient jest, robota w toku.... tyle, że przerób za mały. A to zupełnie inna informacja. Rodzi się prośba do ludzi by nie pisali głupot i dezinformacji jeśli na 100% czegoś nie wiedzą.

Info ze stronki jednak jednoznacznie stwierdza że:

Wstrzymane zamówienia
Od dnia 06.02.2021 do odwołania wstrzymane są zamówienia na: sygnalizatory świetlne wysokie, słupy oświetleniowe stalowe rurowe. Za utrudnienie przepraszam. Zbigniew Kluba

Także jak Koledzy macie jakies tajne info że Kluba robi jednak to super!
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#59
Ale co to jest nie zrozumiałe? Przecież napisał o wstrzymaniu zamówień na konkretne rzeczy. Nie napisał że zawiesił działalność.
Zbyszek ma tyle roboty i dodatkowo zaległej że na ten moment nie przyjmuje nowych zamówień na nowe m.in. semafory.
 

Podobne wątki