• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Semafory i tarcze manewrowe skąd brać?

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
No tu było do wyboru, albo dwa pomarańczowe w jednej głowicy, albo pomarańczowe z zielonym.
Padło na pomarańczowe z zielonym.
Nie mam nic Pana Kluby.
Wymiarami są bardzo zbliżone do Ostbahna.

Dużo bardziej uproszczone, przede wszystkim z tyłu nie ma imitacji drzwiczek, wymagało by to grawerowania tworzywa z drugiej strony, a (powiem wprost) to czas i nie każdemu uśmiecha się za to płacić, więc i z tyłu nic nie ma ;)

Nie ma też uchwytów do podnoszenia oprawy, z tych samych względów.

Ćwiczę cały czas frezarkę i składanie blaszek, a że o blaszki ciężko, to pomagam sobie laminatem i od czasu do czasu powstają jakieś potworki

:)

Zostało mi jakieś 12szt wszystkiego i kilka frontów z daszkami, to jeszcze złożę pewnie i finał.
 
Ostatnio edytowane:

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
Docelowo miało wyglądać tak:

IMG_20220319_114521.jpg
IMG_20220319_114355.jpg


Wybaczcie, tył na szybko przed chwilą maźnięty pędzelkiem.
 
Ostatnio edytowane:

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Mam takie pytanie - czy ktoś produkuje semafory 5-cio komorowe z pasem świetlnym i wskaźnikiem W24? W ofercie Kluby znalazłem taki semafor i pas świetlny, ale W24 już nie. Chyba że przeoczyłem.
edit - jest znalazłem; ciekaw jestem czy Kluba ma cały taki semafor już zmontowany i czy ktoś ma coś takiego na makiecie.
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Mam takie pytanie - czy ktoś produkuje semafory 5-cio komorowe z pasem świetlnym i wskaźnikiem W24? W ofercie Kluby znalazłem taki semafor i pas świetlny, ale W24 już nie. Chyba że przeoczyłem.
edit - jest znalazłem; ciekaw jestem czy Kluba ma cały taki semafor już zmontowany i czy ktoś ma coś takiego na makiecie.
O ile dobrze pamiętam to my takie mamy na MG
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
Koledzy, opracowałem uniwersalny sterownik semafora (wjazdowy/wyjazdowy) z obsługą tarczy ostrzegawczej i uzależnieniem wskazań od ustawienia drogi (prosto/na bok) i od wskazań następnego semafora i mam pytanie.
Ile sekund powinien trwać sygnał zastępczy?
Mówimy tu o czasie modelarskim.
Inaczej - ile czasu ma migać białe, żeby maszynista 1:87 zdążył ruszyć i minąć semafor?

20sek, 30sek?
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
To zależy. Dla makiety dydaktycznej, którą się zajmuję w poznańskim technikum kolejowym ustaliliśmy:
1. Lokomotywy zatrzymują się automatycznie dzięki modułom ABC (droga hamowania 150 mm, długość odcinka 200 mm);
2. Podanie sygnału zezwalającego zwalnia moduł ABC bez zwłoki czasowej;
3. Czas wypalania sygnału zastępczego około 10 s.

W rzeczywistości zastępczy wypala się 90 s
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
Dziękuję za zainteresowanie.
No właśnie nigdy nie byłem na żadnym spotkaniu, czy wystawie makiet i nie mam, ani wyobrażenia, ani porównania.
Ustawiłem około 20s, myślę, że to już takie maksimum.
 

Podobne wątki