• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

semaforek

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#41
173 napisał(a):
druciki z inną izolacją, no i ilość tych cholernych drucików) - "strach się bać".
W razie czego mam na zbyciu 4[m] drutu nawojowego do cewek 0,15[mm] (nowego nie ze starej cewki). Prądowo wystarczy w zupełności a lakier ma przemijalność >100[V]. Robiłem próbę i do rurki o średnicy otworu 0,65[mm] spokojnie upchnąłem 5 drutów.
W razie czego polecam się :)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#43
zvolack napisał(a):
jak oprawisz elektrykę to dwie szt poproszę :D
hugwa napisał(a):
I ja się skuszę na gotowce, jeśli podołam. W sumie ze czterdzieści komór potrzebuję.
jeszcze proszę o sporą dawkę cierpliwości ;-) , robię pewne postępy - jak porównałem kolejną sztukę z pierwszym produktem - jest dużo lepiej. Jednak może być jeszcze trochę lepiej :D . Na razie czekam na brakujące elementy.
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#45
A ten biały to nie mógłby być mniej niebieski, a jeśli jest niebieski to mniej biały?
No i troszku chyba za ostro daje. Jeśli jest biały - to zdecydowanie powinien być cieplejszy. W rzeczywistości to on żółtawy jest.
Reszta w dechę.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#46
hugwa napisał(a):
A ten biały ... niebieski ... niebieski ... biały?
No i troszku chyba za ostro daje. ...
Ten, o którym się tak rozpisujesz, jest biały, faktycznie za mocno świeci, docelowo trzeba będzie jeszcze jakiś rezystor wstawić, co by gorzej świecił. ;-)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#47
no kurczaczek...
jeszcze jest szansa na postawienie świetlnych w Tuchowie
jakbyś byś zrobił 8 sztuk 4 i 5 komorowych? :-D :D
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#48
Misiek napisał(a):
... zrobił 8 sztuk 4 i 5 komorowych? :-D :D
po 8 szt., czy w sumie 8 szt.? Różnica w czasie to jakieś dwa miesiące :LOL:
Najbardziej wkurzające jest sprawdzanie między operacjami, czy nadal diody świecą (zwarcie, rozłączenie). Jak w trakcie sprawdzania przyłożę napięcie 16 V, nie przed, tylko za rezystorem słychać tylko "pyk", widać jednorazowe zadziałanie i miniaturowa chmurka siwego dymku. Niezapomniane wrażenia. :devil: I tak powstaje dwukomorowy semafor świetlny działający w 50%. W 5 komorowych, wszystko działa, zamykam (doklejam pokrywę) i po wyschnięciu jedna dioda nie świeci - wspaniałe lekcje cierpliwości i pokory. ;-)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#50
w tzw "międzyczasie" powstał karzełek.
Karzełek jest przed myciem i na powierzchni są jeszcze resztki topnika. Co zresztą widać.
Pozostało mycie ;-) , malowanie ;-) , światełka :-( i sklejenie ;-) .
 

Załączniki