• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SEMAFOR z druku 3D

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Z racji tej że chce zagospodarować trochę powierzchnie dioramy do fotek jaka powoli robię, powstała idea zrobienia dwu semaforów na nią ;) Z racji tej że blaszki trawione kiepsko mi idą, stwierdziłem że druk 3D będzie idealny.
Zrobiłem kiedyś wydruk próbny i semafor testowy dla skali N i Z. Nkowy sie nawet udało poskładac na czerwonym i uruchomić.
02-semafor.JPG

03-semafor.JPG

04-semafor.jpg


Nawet zrobiłem zdjecie z modelem dla porównania ;)
07-semafor.JPG


Teraz przyszedł czas że trzeba zrobić 2 kolejne sztuki. Semafor będzie zabudowany w desce więc trochę trzeba inaczej zagospodarować końcówkę igły która normalnie idzie do odcięcia. Ważniejsze jest to że w komorze semafora mieści się dioda SMD 0402 ;)
08-semafor.JPG

Cd niebawem jak pomaluje słup... ale zanim to wcześniej zrobię muszę skombinować drabinki do niego ;) W zasadzie pomysł juz mam aby użyć drabinek trawionych do okrętów w skali 1;200 firmy ABER. Muszę tylko odszukać arkusz z nimi ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#2
Mam drabinki. Znalazły się w odmętach różnych bzdetów na półce.
09-semafor.jpg
wstępne wycinanie i lutowanie
10-semafor.JPG
przymiarki i gotowe ;)
11-semafor.JPG
12-semafor.JPG
Całość poszła do malowania podkładem.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#3
Próbowałem złapać proporcje z lokomotywę. Niestety ostrość mi wypadła na Gagarinie ;/ Ale zarys semafora widać :) semafor docelowo ma wejść w deskę jeszcze z jakieś 4 mm.
13-semafor.JPG
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
Świetne te semaforki, wydruk 3D to przyszlosc w modelarstwie wiec dobrze że juz to realizujesz (y) Do Z mozesz dac czrwona diode 0201 ;)

Dzięki Pawle. Co do skali Z to na razie się nie pokuszę :) nie czuję się gotowy na diody 0201 :D Póki co staram się zwalczyć semafory Nkowe. Jeszcze chwila i będą gotowe.
20171016_000805-1.jpg
teraz tylko muszę wymodzić jakies kosze na tył i pomalować :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Tabor 4

Podobne wątki