• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - propozycje nowych modeli lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#1
Tak, zatem i do mnie zawitała moja ostatnia zamówiona przed laty siódemka i tak swoją drogą zastanawia mnie czy dało by się zebrać jakoś (mówię tu do ludzi z Górnego Śląska) i w jakiś sposób namówić Roberta i spółkę na jakiś bonus w postaci siódemki z przydziału "Zakład Taboru Katowice" może dwóch, może żółta mordka i zielono-zielona? Może gdyby się uzbierało wystarczająco dużo chętnych...
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
#2
Tak, zatem i do mnie zawitała moja ostatnia zamówiona przed laty siódemka i tak swoją drogą zastanawia mnie czy dało by się zebrać jakoś (mówię tu do ludzi z Górnego Śląska) i w jakiś sposób namówić Roberta i spółkę na jakiś bonus w postaci siódemki z przydziału "Zakład Taboru Katowice" może dwóch, może żółta mordka i zielono-zielona? Może gdyby się uzbierało wystarczająco dużo chętnych...
Jestem całkowicie ZA.
Świetny pomysł!(y)
Biorę obie, bez wahania.

A najlepiej takie, jakich jeszcze nie było - "zółta mordka" z halogenami i szybami elektrogrzejnymi (dla przypomnienia EU07-466, ZNTK Poznań):kawa:;

A zielono-zielona? Hmmmm... Jakiś pomysł?:podstepny:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#3
Pytanie tylko czy to realne i ilu chętnych musiało by się znaleźć... fajnie było by gdyby wyszła jakaś żółta mordka bez owych grzechów chińskiej młodości...
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
#5
Pytanie tylko czy to realne i ilu chętnych musiało by się znaleźć... fajnie było by gdyby wyszła jakaś żółta mordka bez owych grzechów chińskiej młodości...
To tylko takie dywagacje, ale znając Roberta i jego bardzo pozytywne podejście do tematu i nastawienie, to myślę że jak najbardziej tak.
Mam przynajmniej taką nadzieję, a wiem na pewno, że ostatnie produkcje to nie jest ostatnie słowo. Za co zresztą trzymam mocno kciuki.
A tak poza tym to myślę, że jak by takowe wyszły, to znajdą się chętni nie tylko z Oberschlesien.
[DOUBLEPOST=1508871816,1508871342][/DOUBLEPOST]
Ja również jestem Panowie za:)
A poniżej moja propozycja żółtej mordki - 539, nr wydany wcześniej przez SM w wersji PKP Cargo
Zobacz załącznik 513739
http://rail.phototrans.eu/14,5349,0,HCP_303E_EU07_539.html
Już padła propozycja takiej z numerem 466. A 539 już była Cargowska, a poza tym...
Miała być propozycja zielono-zielonej. Hello!o_O
:LOL:
 
Ostatnio edytowane:

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
#6

Jesień za oknami w pełni, zimno, deszczowo i ponuro, więc żeby rozgrzać trochę atmosferę, chciałbym się z Wami czymś podzielić...

Czyniąc honory, jest mi bardzo miło poinformować wszystkich zainteresowanych i fanów lokomotyw EU07 oraz ich miniatur firmy Schlesienmodelle, że będą produkowane modele zielonych siódemek z żółtymi czołami.
Jedną z nich będzie EU07-466 z Zakładu Taboru w Katowicach. Kolejną ma być siódemka serii 300 (w zakresie 301-389) - co oznacza, że seria 300+ stanie się faktem..

I teraz jeśli Moderator pozwoli, w ramach sondażu, chcielibyśmy poznać Wasze propozycje tychże siódemek, z zakresu 301-389 ("żółte" 3-setki), zarówno z klasycznymi reflektorami (lustrzankami), jak i halogenowymi w tradycyjnych obudowach. Proszę o krótkie i merytoryczne propozycje.


 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#7
Jesień za oknami w pełni, zimno, deszczowo i ponuro, więc żeby rozgrzać trochę atmosferę, chciałbym się z Wami czymś podzielić...

Czyniąc honory, jest mi bardzo miło poinformować wszystkich zainteresowanych i fanów lokomotyw EU07 oraz ich miniatur firmy Schlesienmodelle, że będą produkowane modele zielonych siódemek z żółtymi czołami.
Jedną z nich będzie EU07-466 z Zakładu Taboru w Katowicach. Kolejną ma być siódemka serii 300 (w zakresie 301-389) - co oznacza, że seria 300+ stanie się faktem..

I teraz jeśli Moderator pozwoli, w ramach sondażu, chcielibyśmy poznać Wasze propozycje tychże siódemek, z zakresu 301-389 ("żółte" 3-setki), zarówno z klasycznymi reflektorami (lustrzankami), jak i halogenowymi w tradycyjnych obudowach. Proszę o krótkie i merytoryczne propozycje.

Jeśli to nie żart, to ja poproszę ogólnie o obecne firmowe malowanie PKP IC. Z przyjemnością przydziały z południa Polski.

Ogólnie biorę wszystko co z Dolnośląskiego .
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
87 3 0
#9
Gdyńska EU07-383, malowanie z żółtym czołem ale bez żółtego pasa.
Argumenty:
1) Gdyni chyba jeszcze nie było
2) Byłoby to urozmaicenie dla 443, 457 i 541 z żółtymi czołami i żółtymi pasami.

Ewentualnie gdyńska 361
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#10
chcielibyśmy poznać Wasze propozycje tychże siódemek, z zakresu 301-389 ("żółte" 3-setki), zarówno z klasycznymi reflektorami (lustrzankami), jak i halogenowymi w tradycyjnych obudowach. Proszę o krótkie i merytoryczne propozycje.
Propozycja z mojej strony:
EU07-347 CM Wrocław
Zwróciłem uwagę, że lokomotywa ma barwy takie jak EU07-345 od Piko.

EU07-347 2.jpg EU07-347.jpg
http://www.kolejowaklatka.org/foto/foto2.php?f=0959
http://www.garnek.pl/vidu07/7726759/eu07-347
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#15
Bardzo ciekawa lokomotywa. A ten zderzak faktycznie dodaje smakowitosci :)
Moja propozycja to Szczecińska EU07-378
No Panie kolego ja tez jestem za tym aby ten model powstał zwłaszcza że to była maszyna planowa mojego maszynisty mentora który uczył mnie sygnalizacji jak chodziłem jeszcze do Technikum kolejowego w Szczecinie.
Fajnie by było gdyby jeszcze by powstała jako EP07 w modelu. To już będzie dla mnie prawdziwa Gradka.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#18
No to napisze i czwarty pouczający post
Znają to?
Trochę grzeczniej prosimy. Nowy Kolega trochę się chyba zapomina. To jest forum dyskusyjne i różne opinie są tu wyrażane. Nie każdy się z każdym zgadza, ale obowiązują jednak pewne minimalne kanony grzeczności. Styl wypowiedzi Kolegi Arka nie do końca się w te kanony wpisuje i bylibyśmy wdzięczni za chwilę refleksji, nawet, jeżeli Kolega ma rację merytorycznie (tego nie przesądzam).
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki