• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii SP45/SU45

4don

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Panie Robercie, skoro już tak dyskutujemy o liście życzeń w kwestii SU45, to bardzo ładnie prezentowała się SU45-200, poniżej link do zdjęcia, które mnie urzekło:

http://wrphoto.eu/details.php?image_id=36598&mode=search

Wiem, że pewnie powie Pan, iż za dużo już tej Wielkopolski, ale nie lobbuję za regionem (nie jestem Wielkopolaninem), po prostu bardzo podoba mi się ta konkretna lokomotywa. Żółty kolor czoła jest wyraźnie stonowany, fajnie też wygląda żółte oznaczenie serii i numer na tym czarnym tle. Te stonowane odcienie prezentują się zdecydowanie lepiej niż np. ostatnia malatura SU45-245, która w moim odczuciu wyglądała jakby była malowana lakierem do paznokci. Fajnie byłoby gdyby rozważył Pan choćby w dalszej przyszłości możliwość stworzenia modelu SU45-200.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
178 2 0
W sklepie https://www.menzels-lokschuppen.de/ pojawiły się już zapowiedzi szesnastu z dwudziestu podanych przez Roberta na stronie 4 i 5 tego wątku modeli :

SU45-079
SU45-070

SU45-089
SU45-241

SU45-263
SU45-245

SP45-254
SP45-155

SP45-032
SP45-096 (Robert podawał 098)

SP45-086
SP45-039

SU45-220
SP45-023

SU45-006
SU45-126

Nie ma jeszcze ceny , są tylko rysunki :

118-245001.jpg 118-245007.jpg
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Liczyłem po cichu na jakąś maszynę z Czeremchy, wypadałoby bo ogólnie przydziały trochę monotonne.
Czas pokaże, najwyżej trzeba się będzie do lakiernika udać ;)
Jest jeszcze nadzieja, cztery niewiadome.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Liczyłem po cichu na jakąś maszynę z Czeremchy,
023 przez długi czas była związana z Czeremchą. Do zakończenia kursowania pociągu "Żubr" z Warszawy Zachodniej do Hajnówki wraz z 250 były ostatnimi czynnymi SU45 w Czeremsze, później została przeniesiona do Białegostoku, gdzie następnie trafiła na stan Zakładu Centralnego PKP IC i jeździła z pociągami pośpiesznymi z Białegostoku do Suwałk., aż do pożaru który ją trwale unieruchomił. 250 natomiast pojechała szlajać się po kraju, by w końcu wylądować w Lublinie, gdzie dojechano ją na dobre.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Tak, SU45-023 znam i mam(jedyna SU45 z okrągłymi tarczami zderzaków), a co do SP45 to mogłaby być np. 020, 068, 102 lub 059.
 
Ostatnio edytowane:

czart

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Może coś z innych?
Było jeszcze wiele innych miejsc np. Sierpc, Czerwieńsk, Zielona Góra itp.
Te główne miejsca były już nadmiernie eksploatowane.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Czart.
Oprócz miejsc które podałeś są jeszcze Szczecin, Stargard, Wałcz , Kalisz Pomorski, Szczecinek, Chojnice czy Kołobrzeg.
Fajnie by było gdyby Piko albo Schlesienmodelle wydało by egzemplarze właśnie z tymi stacjonowaniem lokomotyw.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
Czart.
Oprócz miejsc które podałeś są jeszcze Szczecin, Stargard, Wałcz , Kalisz Pomorski, Szczecinek, Chojnice czy Kołobrzeg.
Fajnie by było gdyby Piko albo Schlesienmodelle wydało by egzemplarze właśnie z tymi stacjonowaniem lokomotyw.
Ty tak na serio? Widziałeś w ogóle żeby w latach 80 i 90 czynne były szopy w Wałczu czy Kaliszu? Na 99% nie stacjonowały tam maszyny serii SP/SU45. Stacjonowanie maszyn w Szczecinie to do końca lat 70 i początek 80, potem już nie. Stargard, tam na pewno były SP42, o SP45 nic mi nie wiadomo, więc odpada! Chojnice i Szczecinek dostały SP45 około 1985 roku, Kołobrzeg miał je na stanie przez kilka lat poczynając od 1988 do 1997 roku. Z ciekawszych miejsc stacjonowania SP/SU45 to: Częstochowa, Nowy Sącz, Tarnowskie Góry, Bytom, Piotrków Trybunalski, Korsze (niecałe 30 dni), Legnica. Z bardzo istotnych na początku ale potem z powodu elektryfikacji węzłów zabranych stamtąd całkowicie, to Warszawa Odolany, Szczecin Główny, Wrocław Główny, Kraków Płaszów. Z klasycznych czyli niemal od początku aż do końca służby: Olsztyn, Toruń, Białystok, Lublin, Poznań Główny, Jelenia Góra potem także Siedlce, Ostrołęka, Suwałki, Czeremcha, Zbąszynek, Sierpc, Żagań, Gniezno, Gdynia, Krzyż, Chojnice, Szczecinek, Malbork, Kłodzko, Bydgoszcz Główna, Grudziądz, Rozwadów, Leszno, Słupsk. Tak więc było tego troszkę.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Ciekawe kiedy będą w sprzedaży? Jak myślicie za 5 czy 10 lat? Mam 07 tej firmy i jest bardzo udany model, szkoda, że tak dlugo trzeba czekac na następne.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Wszystko zależy, ile jeszcze SM planuje wydać "siódemek". Bo wydaje mi się, że ET41 od niech już nie będzie. Tak czy inaczej nieprędko. Ale mnie się nie spieszy.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
Para Nr. 9 Ciekawe czoła

245017 SU45-141 Ep. V MD Jelenia Góra, stan czerwiec 1995
- źródło: http://www.wrphoto.eu/data/media/35/su45-141_12101996.jpg
- autor: Roman Ivański
Czy ktoś wie czy będzie inne malowanie SU45 w epoce Va, nawet z wcześniejszym stanie z okolic Wrocławia, Kamieńca Ząbkowickiego czy Legnicy ? Przykładem może być SU45-214 http://forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=lok&typ=7&seria=85&lok=5578&numer=214
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ciekawe kiedy będą w sprzedaży? Jak myślicie za 5 czy 10 lat? Mam 07 tej firmy i jest bardzo udany model, szkoda, że tak dlugo trzeba czekac na następne.
Podobno modelarstwo uczy cierpliwości. :(
Kolego czart... podobno...) Tylko że zegarek życia tyka :)
Jedyne zastrzeżenia jakie mam jako klient do SM to 1) obiecanie (EU07 4E, ET41) i 2) realizacja - a raczej 'terminy niewitki', bo same modele - zacne. Także - trzymam kciuki, ale się nie podniecam co do terminu, bo jak większość z was przyzwyczajony do jakiejś tam systematyczności konkurencyjnego PIKO oczekiwałbym po bożemu /po kolei jak obiecano/ - 303E, 4E, potem bolek i lolek, a następnie kolejne (ewentualnie), a tak to ja już wiem, że - jakby to ująć - jak wyjdzie to wyjdzie. Dlatego popieram kolegę Arti55. Dla mnie haos wydawniczy i informacyjny tu panuje, w temacie dawno nie uczestniczy producent, a temat ten ciągną sami użytkownicy forum - słowem - wałkowanie po próżnicy (z nudów :) ?) .

Chyba lepiej pogrzebać przy makietach i modelach, nie uważacie?
 
Ostatnio edytowane:

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Jak w przysłowiu, że "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" :p dajcie spokój z tym szlezienem, bo to podobnie jak robo, więcej szumu niż pożytku...
będzie to będzie, nie to nie, inni się tym zajmą i tez ładnie zrobią :)
 

Podobne wątki