• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Wziąłem się za montaż dekodera do swojej siódemki i mam pytanie:
DSC04597.JPG

a właściwie kilka:
1) Są trzy luźne kabelki - jeden brązowy wychodzi z wtyczki zaznaczonej brązową kreską, dwa pozostałe - żółty i granatowy z wtyczki zaznaczonej żółto-granatowym krzyżykiem: do czego one służą?
2) Czy dekoder montujemy w miejsce płytki oznaczonej czarnym krzyżykiem, tzn. wyjmujemy tę płytkę i dekoder idzie zamiast niej?
3) Te płytki pod pantografami zaznaczone na czerwono służą jako miejsce na kondensatory - w jakim celu one są montowane?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Wziąłem się za montaż dekodera do swojej siódemki i mam pytanie:
Zobacz załącznik 787072
a właściwie kilka:
1) Są trzy luźne kabelki - jeden brązowy wychodzi z wtyczki zaznaczonej brązową kreską, dwa pozostałe - żółty i granatowy z wtyczki zaznaczonej żółto-granatowym krzyżykiem: do czego one służą?
2) Czy dekoder montujemy w miejsce płytki oznaczonej czarnym krzyżykiem, tzn. wyjmujemy tę płytkę i dekoder idzie zamiast niej?
3) Te płytki pod pantografami zaznaczone na czerwono służą jako miejsce na kondensatory - w jakim celu one są montowane?
To niesamowite. Ile razy zapadnie to samo pytanie.

http://forum.modelarstwo.info/threa...e-lokomotyw-serii-eu07-ep07.25274/post-904777

http://forum.modelarstwo.info/threa...e-lokomotyw-serii-eu07-ep07.25274/post-904823
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Rzeczywiście, przegapiłem to. Właśnie zerkam do instrukcji - dzięki za podpowiedź. Nie zauważyłem, że wspomniane kabelki są po obydwu stronach. Tylko dalej nie wiem, do czego służą kondensatory pod pantografami - czy do efektu iskrzenia, który na razie pomijam? A kondensator UPS gdzie jest?
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
Rzeczywiście, przegapiłem to. Właśnie zerkam do instrukcji - dzięki za podpowiedź. Nie zauważyłem, że wspomniane kabelki są po obydwu stronach. Tylko dalej nie wiem, do czego służą kondensatory pod pantografami - czy do efektu iskrzenia, który na razie pomijam? A kondensator UPS gdzie jest?
Kondensator UPS przylutuj sobie bezpośrednio do dekodera
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Może ktoś mi odpowiedzieć, dlaczego w SM światła są takie - jakby to rzec dyplomatycznie - kiepskie?
DSC04600.JPG
piko na krótkich, SM na długich
DSC04601.JPG
mój egzemplarz ma jakąś wadę czy one takie są? Jeżeli takie są to jakiś żart?
Zamontowałem dekoder ESU lok v5 - wrażenia z jazdy średnie, bez ups-a nie obejdzie się bo szarpie na rozjazdach mimo braku gumek na kołach. No i moim zdaniem zbyt gwałtownie rusza, nawet w trybie manewrowym. Na plus SM należy zaliczyć lepszy dźwięk niż w Piko - bardziej "mięsisty" i głośniejszy zarazem.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
w SM świeci to co świeci w prawdziwej EU07
W prawdziwej EU07 świeci odbłyśnik, bo do tego tam jest. Jeżeli świeci sama żarówka, to znaczy, że jest w złym miejscu zamontowana, powinna być w ognisku odbłyśnika właśnie po to, żeby cały odbłyśnik odbijał światło i cały świecił. Ciekawe, że na zdjęciu widać górny reflektor świecący prawidłowo, a dolne nie.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
W przypadku Piko świeci cały odbłyśnik, w SM świeci to co świeci w prawdziwej EU07.
Przepraszam za szczerość, ale te światła moim zdaniem są do d... W Piko nie świeci odbłyśnik tylko dioda jest tuż za reflektorem i światło wydostaje się przez taką tulejkę. W SM jest jakby "miednica" z dziurką w środku zasilaną przez plastikowy "śwatłowód". Toż w SU45 są lepsze światła. Macie porównanie - wszystkie są na krótkich światłach.
DSC04602.JPG
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.103 153 19
W SM albo górne, albo dwa dolne reflektory są żle złożone.
Wiec albo poprawisz, lub zlecisz komuś, zeby to poprawił, drugie wyjscie, to przejść do dalszego życia aprobując taki stan, a trzecie wyjscie, jesli nie dasz rady zrealizowac któregoś z wcześniejszych punktów, pozostaje sprzedać i po kłopocie.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Przepraszam za szczerość, ale te światła moim zdaniem są do d... W Piko nie świeci odbłyśnik tylko dioda jest tuż za reflektorem i światło wydostaje się przez taką tulejkę. W SM jest jakby "miednica" z dziurką w środku zasilaną przez plastikowy "śwatłowód". Toż w SU45 są lepsze światła. Macie porównanie - wszystkie są na krótkich światłach.
Zobacz załącznik 787085
Winą takiego efektu jest użyty przez Chińczyków materiał do światłowodów. Zauważ, że po ściągnięciu obudowy diody świecą bardzo dobrze. A w modelach z zezami, gdzie światłowody mają inną średnicę, lampy świecą prawidłowo.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Właśnie zrobiłem zdjęcie:
DSC04609.JPG


czy ten "światłowód" wskazany czerwoną strzałką nie powinien być dopchnięty do tego czarnego plastiku w kształcie litery "T"?
 
Ostatnio edytowane:

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Wziąłem się za montaż dekodera do swojej siódemki i mam pytanie:
Zobacz załącznik 787072
a właściwie kilka:
1) Są trzy luźne kabelki - jeden brązowy wychodzi z wtyczki zaznaczonej brązową kreską, dwa pozostałe - żółty i granatowy z wtyczki zaznaczonej żółto-granatowym krzyżykiem: do czego one służą?
2) Czy dekoder montujemy w miejsce płytki oznaczonej czarnym krzyżykiem, tzn. wyjmujemy tę płytkę i dekoder idzie zamiast niej?
3) Te płytki pod pantografami zaznaczone na czerwono służą jako miejsce na kondensatory - w jakim celu one są montowane?
Co się stało z plastikowymi częściami imitującymi szyby w dziale maszynowym?
Katastrofa.
 

Podobne wątki