• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Reakcje
4.111 416 99
Jerzy ja nie mówię że to tragedia ;) Tylko się zastanawiam dlaczego ten element lokomotywy jest niebieski. Rozumiem że Loki po zmianie barw na Niebieskie PKP Cargo mają niebieski ten element, ale reszta, która jest malowana seryjnie to nie czaję !!
W sumie to i ja nie czaję dlaczego malują to (a raczej malowali - bo było to w latach 2000/2001) na niebiesko. Podejrzewam jednak przepisy. Ważne jednak, że w PIKO 'przejęli się' i ten model z żółtym czołem (ET41-152) odpowiada także i w tym aspekcie realowi z Va epoki :) : https://www.dcc24.eu/sites/default/files/images/Piko 96363 Lokomotywa towarowa elektryczna ET41-152 PKP 45.jpg

A co do przepisów.... wspomniał o tym Krzysztof Koj w tym wątku: http://forum.modelarstwo.info/threads/piko-modele-lokomotyw-serii-eu06-eu07-ep07-ep08.20758/page-48

(....) cewki urządzeń SHP były (przynajmniej w tamtych latach) malowane na kolor niebieski i m.in. ZNTK Oleśnica malowały je (na ogół) zgodnie z przepisami.
Dlatego też, model lokomotywy EP07-187 ma te elementy wykonane w kolorze niebieskim, zgodnie z oryginałem...
 
Ostatnio edytowane:

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Z tego co pamiętam (była o tym chyba w wątku o EU07 SM mowa), to nie będą się powtarzać modele w danym malowaniu z tym samym numerem taborowym.
Innymi słowy nie będzie wznowienia EU07-488 i EP07-450 w malowaniu "denaturat". Wynikało by z tego, że siódemki z numerami 450 i 488 mogą teoretycznie się pojawić, ale w innym malowaniu, a "denaturat" z innym numerem taborowym. No chyba, że się coś zmieni albo zmieniło w tym temacie, albo gdzieś cudownym trafem jedna z nich się uchowała.
[DOUBLEPOST=1508863186,1508862497][/DOUBLEPOST]Zdaje się, że Schlesienmodelle planowało wydanie siódemki w malowaniu "denaturat", jako następną serię "300".
Jeśli dobrze kojarzę to ma/miała to być EU07-312 z logiem "80 lat lokomotywowni Gdynia Grabówek".
 

Podobne wątki