• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Dabas

Aktywny użytkownik
Donator forum
Jeśli dobrze rozumiem to w ramach tego "ostatniego wypustu" będzie jakaś ilość EU07-400 z przydziałem gdyńskim?
Dawno temu jak były zapisy na forum, to się zapisałem na EU07-400, zaś wczoraj w związku z tym dostałem maila od Modelcenter, że obecnie mają EU07-400 z nieprawidłowym przedziałem, a na początku 2018 będą mieli modele poprawione.

zdeniu

Znany użytkownik
Dawno temu jak były zapisy na forum, to się zapisałem na EU07-400, zaś wczoraj w związku z tym dostałem maila od Modelcenter, że obecnie mają EU07-400 z nieprawidłowym przedziałem, a na początku 2018 będą mieli modele poprawione.
No ja właśnie się naciąłem, zobaczyłem że 400 jest dostępna w modelcenter to szybciutko zakupiłem, przelałem kaskę i dopiero zauważyłem na dole strony małym druczkiem że to są te źle opisane (Olsztyn zamiast Gdynia).
Powinna być jakaś widoczniejsza informacja że to jest błędnie opisane przy czym dziwne że cena jak za właściwie opisane.

J1974H0

Znany użytkownik
przelałem kaskę i dopiero zauważyłem na dole strony małym druczkiem
Piszesz tak, że można zrozumieć, iż dla formalności info było, i że specjalnie małym druczkiem, by ktoś się naciął. A ja tam wszedłem i zobaczyłem wszędzie ten sam druczek i nawet wytłuszczony:

eu.jpg

...dlatego pozwolę sobie zadać pytanie, co Ty Kolego opowiadasz? Jak byk bowiem napisane, że to z pierwotnej dostawy.

zdeniu

Znany użytkownik
Piszesz tak, że można zrozumieć, iż dla formalności info było, i że specjalnie małym druczkiem, by ktoś się naciął. A ja tam wszedłem i zobaczyłem wszędzie ten sam druczek i nawet wytłuszczony:

Zobacz załącznik 527044

...dlatego pozwolę sobie zadać pytanie, co ty kolego opowiadasz? Jak byk bowiem napisane, że to z pierwotnej dostawy.
No najwidoczniej nie jestem tak spostrzegawczy jak Ty, być może powodem było to że czekałem aż ten konkretny numer z konkretnym przydziałem pojawi się w sumie już kilka lat i podniecony że pojawił się w sklepie kupiłem w obawie aby zaraz nie znikł nie czytając drobnej czcionki.
Do tego nadal uważam że dziwne jest iż model który jest nie właściwie oznaczony (powinien mieć przydział Gdynia) jest w cenie prawidłowo oznakowanego.
No ale dzisiaj każda firma prowadzi inną politykę i my maluczcy nie wiele mamy na to wpływu.
Poza tym co piszę to wiem doskonale i nic nie sugeruję tylko stwierdzam fakt, nie napisałem nigdzie że tylko ten tekst był małą czcionką napisany co sugerujesz mi.
I nie zaprzeczysz i chyba nikt nie zaprzeczy że z racji sprzedaży źle opisanego modelu wypadałoby dla dobra klienta taką informację podać w taki sposób aby była widoczna w pierwszej kolejności.
No ale może za dużo wymagam.

Dochodziły do nas maile klientów, którzy się specjalnie pytali o model z nieprawidłowym oznaczeniem. Dlatego ten model w tej postaci wogóle dałem do sprzedaży, aby ludzie, którzy takiego chcą mieć mogli go sobie kupić. Ten model jest technicznie i z wykonania taki samy jak model który będzie miał przydział Gdynia. Więc z jakiego powodu mam obniżać cenę? Każdy kto chcę Gdynię, będzie mógł ją sobie kupić.

A te „właściwe” oznaczenia na makietach się do 99% kupy nie trzymają, jak się patrzy jakie przydziały mają modele które tam obok siebie w szopach stoją… To ja osobiście wolał bym mieć 20 „źle” oznaczonych loków, z tą samą stacją niż kogel-mogel przydziałów z całej Polski w szopie…

Ostatnio edytowane:

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Przepraszam za maly offtopic - ale zadko sledze forum z uwafi na prace.

Pytanie i prosze o odpowiedz TAK lub NIE?

Czy Schlesienmodelle juz nie istnieje? Poszlo z torbami?

Drugie pytanie na modelcenter.pl widze jeszcze jeden lok dostepny - to blad czy prawda?

Pozdrowienia!

SzymonZ

Aktywny użytkownik
@Jarecki - co "Z Z Z Nudne" ???? jak nie chcesz wiedziec to idz spac jak ziewasz. Kurde nosz wsrod modelarzy nie wszystkich to jest tyle dziwnych typow nie do zycia ze chuyba zadko ktora zona by z nimi wytrzymala.

Zero jakiegos zainteresowania o swiecie tylko jakies bzdety siedza z lupa i ogladaja przydzialy i jeszcze sa niemili dla innych.

A co do Schlesienmodelle to moze Elvis sie wypowie chocby na private? Bo ja bym spora sume przeznaczyl na zakupy.
Elvis chyba najwiecej z Robsonem wspolpracowal. Jeszcze licze ze Mario cos napisze ale dzwonilem i go nie ma w domu - pewnie wakacje.

Ehh mam nadzieje ze SM zyje bo chcialem od nich EP09.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane:

Elvis

Znany użytkownik
@Jarecki - co "Z Z Z Nudne" ???? jak nie chcesz wiedziec to idz spac jak ziewasz. Kurde nosz wsrod modelarzy nie wszystkich to jest tyle dziwnych typow nie do zycia ze chuyba zadko ktora zona by z nimi wytrzymala.

Zero jakiegos zainteresowania o swiecie tylko jakies bzdety siedza z lupa i ogladaja przydzialy i jeszcze sa niemili dla innych.

A co do Schlesienmodelle to moze Elvis sie wypowie chocby na private? Bo ja bym spora sume przeznaczyl na zakupy.
Elvis chyba najwiecej z Robsonem wspolpracowal. Jeszcze licze ze Mario cos napisze ale dzwonilem i go nie ma w domu - pewnie wakacje.

Ehh mam nadzieje ze SM zyje bo chcialem od nich EP09.

Pozdrawiam!
Jeśli chcesz 9-kę, to zapraszam na PW. We wrześniu na imprezę do Gliwic. Ale to narazie z blaszek. Nie jestem upoważniony do wypowiadania się na temat firmy Schlesienmodelle, ale o jej upadłości nic mi nie wiadomo.