• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Reakcje
4.111 416 99
Ja zapamiętałem oświadczenie właściciela SM, pana Roberta R. na jednych trybunałach modelarstwa, gdzie zdementował plotki o upadłości i oświadczył, że firma istnieje i szuka nowego partnera do produkcji siódemek. Więc wydaje mi się, że opierasz się na plotkach z forum. Ja wierzę, że w końcu coś się ruszy. Wiadomo, że przeniesienie produkcji to nie takie hop-siup. Nie chce mi się szukać, na YT było i chyba na kanale PMM-H0.
 
Reakcje
1 2 0
Uzupełniając powyższe, to reprezentacja Schlesienmodelle miała być na dopiero co zakończonych targach w Lipsku i tam zapewne można było uzyskać najbardziej aktualną odpowiedź na niektóre pytania. Były zapisy na autobus z Poznania, jednak nikt z uczestników wyjazdu nie zechciał się z nami podzielić relacją, a na zagranicznych forach niestety brak zdjęć polskich modeli.
Jakoś zainteresowania wyjazdem do Lipska nie widać skoro sklad wycieczki tylko 35 osób, a szkoda. Wyjazdem zainteresowany jest od lat tzw stary skład uczestników, lista jest otwarta dla wszystkich.
Na targach w tym roku nie widziałem stoiska lub prezentacji EU-07.
Były za to inne polskie akcenty, makiety oraz kilka elementów taboru.
 
Reakcje
3 0 1
Na targach w Lipsku nie było oficjalnej reprezentacji SM, czyli Pana Roberta.
Na dzień dzisiejszy nie ma potwierdzonego terminu pojawienia się następnych modeli EU07, natomiast jest pewne, że się pojawią, nie wiadomo tylko kiedy, jest to informacja od osoby, która bezpośrednio współpracuje z Panem Robertem. Pozostaje więc czekać, co nie ukrywam mnie też bardzo frustruje, ale nic na to poradzić nie mogę.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
4.111 416 99
...i się nie przejmować :)

A propo informowania - PIKO też ostatnio kiepsko informuje o ewentualnych przyszłych malowaniach (nie wspomnę już o wywodzącym się z linii EU07 - ET41 - o którym słuch niejako zaginął ostatnimi czasy....

Bolka i Lolka zrobili 3 x żółte czoło. Pozostaje się tylko 3 x puknąć w czoło, po co aż tyle. Nie lepiej było zrobić 1 żółte, następnie choć jedno malowanie IV-to epokowe i jedno ówczesne? Nie wiem, może się nie znam na niuansach produkcyjnych, ale na zdrowy łeb skoro ktoś interesuje się V epoką i kupił sobie 1 żółte czoło (wyciułał kasę), to już raczej na drugie, a tym bardziej trzecie mu nie starczy. A tak ci co czekają na IV by sobie kupili, ci co na VI - też by jeden model mieli.... tymczasem nic nie mają poza wyciułanym tysiakiem w kieszeni. W końcu jesteśmy Polacy. Nie mamy od tak 3000 (3x1000) koła do wydania raz po raz na 3 modele dwuczłonowego elektrowozu (może niektórych stać na 3 żółte czoła - mnie - jako przeciętnego Polaka - nie).... Rynek nasycił pierwszy wypust z żółtym czołem. Po co było dorabiać jeszcze dwa modele z V epoki? A teraz (poza tamtymi trzema) nie ma już żadnej ET41.... myślałem, że na targach w Poznaniu coś się wyjaśni, ale pupa. Liczę więc, że może na gwiazdkę.

PS. ...a miałem się nie przejmować :D
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
...i się nie przejmować :)

A propo informowania - PIKO też ostatnio kiepsko informuje o ewentualnych przyszłych malowaniach (nie wspomnę już o wywodzącym się z linii EU07 - ET41 - o którym słuch niejako zaginął ostatnimi czasy....

Bolka i Lolka zrobili 3 x żółte czoło. Pozostaje się tylko 3 x puknąć w czoło, po co aż tyle (...)


...przyznam się szczerze że gdybym był fanem V epoki a zwłaszcza okresu żółtych fartuchów 1988-2003.
Przecież w końcu okresu jeszcze ultra rasowego jeśli chodzi o polskie konstrukcje ciężkich elektrycznych i spalinowych lokomotyw,
...to łykał bym po 3-5 sztuk każdej z serii ET22,ET41,EU07,SP45+ seledynowe SM/SP42.
Doprowadzając do stada 15-20 lokomotyw stojących na dioramie jakiejś dużej może nawet z lat 60 lokomotywowni ...gdzieś tam z boku stawiając ze dwa wraki parowozów.
Dlatego jestem zdumiony
nie faktem wypustu 3 x ET41 z żółtym fartuchem ...ale nadal dostępnością tych modeli.
To co ?! Nie ma odpowiedniej ilości fanów V elektryczno-spalinowej epoki ?
Powodem może być absolutny brak wagonów polskiej konstrukcji. A dokładnie węglarek czterosiowych !
No bo co te ciężkie lokomotywy liniowe mają ciągnąć ?! A ciągnęły głównie CZTEROOSIOWE WĘGLARKI...POLSKIE WĘGLARKI !
Oczywiście trzeba być odpowiednio zmotywowanym i zdesperowanym żeby zaplanować zakup 100 węglarek i ustawić 4 wahadła po 25 wagonów z podpiętymi żółtymi fartuchami i
... NAKRĘCAĆ SIĘ TYM ! każdego wieczora... :D
To byłoby HIPEREALISTYCZNE MODELOWE SPEKTRUM MONOKULTURY TOWAROWEJ V POKI ... !
Tylko jest jeden problem ...czy Wasze połowice stanęły by na wysokości zadania ... ?!
Czy odciągały by Was piątoepokowcy na smyczach same na szpilkach do sypialni ?!

Czy reagowały by raczej lamentem i sprzeczkami... jak powszechnie rozmnożony typ "wsiowej baby" ... :podstepny:
Dlatego nigdy nie będziecie mieli HIPEREALISTYCZNEGO SPEKTRUM TOWAROWEGO V EPOKI... :LOL:
Co najwyżej osobowe wagoniki które łzawo argumentujecie przy zakupie : "przecież jechaliśmy nimi z dziećmi"

Wracając do tematu wypustów SM konkretnie EU07 to odsłonię Wam nieco rąbka tajemnicy SM ... :podstepny:
Otóż udało mi się dotrzeć 3 dni temu do siedziby Model Center...
Firma ta nie znajduje się na pograniczu polsko-niemieckim np. w Zgorzelcu jak wyobrażałem sobie przez 3 lata ale ...pod Lasem Kampinoskim pod Wwą !
Adres pojawił się po złożeniu zamówienia na EU07 424 ...
Następnego dnie wskoczyłem na szosową Rozalię i po 25km znalazłem się na terenie firmy...konkretnie w ...NASTAWNI KOLEJOWEJ !...
Stwierdzam że osoba prowadząca MC jest na poziomie,komunikatywna i co najważniejsze modele nie są masowo pozalewane olejem.
Co więcej partia produkcyjna EU07-424 jest zasadniczo bez wad ! (y)
I kończy się , ponieważ pozostało c20-30 szt.
Modelarzom warszawskim chętnym rzucić osobiście okiem na nastawnię i semafor , podpowiadam trasę : dotrzeć do lewobrzeżnych ciągów rowerowych nad samą Wisłą i hajda aż do końca Młocin , dalej Rolniczą do Podróżnej , przeciąć Kolejową ( rynsztok motoryzacyjny) i prosto prawie pod las dalej Strzelecką do Kwiatowej...wypatrujcie SEMAFORA KRZTAŁTOWEGO ...zza ogrodzenia da się obejrzeć nastawnię. Na terenie prawdziwe psy baskervillów !
Wycieczka od centrum Wwy c.50km w obie strony .
UWAGA ! Będziecie przejeżdżać obok opuszczonej przystani ze starą drewnianą łódką, tam ostrożnie przed zmierzchem - to rejon spacerów głodnych Vampi...a gruncik miejscami bagienny więc podejrzewam że spoczywa tam nie jeden w glinianej formalinie...
Miłych wrażeń z oglądania obiektów...



W końcu jesteśmy Polacy. Nie mamy od tak 3000 (3x1000) koła do wydania raz po raz na 3 modele dwuczłonowego elektrowozu (może niektórych stać na 3 żółte czoła - mnie - jako przeciętnego Polaka - nie)....

PS. ...a miałem się nie przejmować :D
... :gwizd: ... tia ... niby prawda , ale nie do końca ...

IMG_3487 - Kopia.JPG
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Kształtowego...

A skoro Kolega DRACULA podaje drogę do firmy, to może jeszcze poda adres? Nie kążdy będzie akurat jechał od strony Wisły.
Nawet się zastanawiałem czy nie napisać przez "sz" ?
Ale przecież semafor to nie kształt pomyślałem.
Ano tak się "myśli" nazajutrz po wypiciu mocnego wina 14% :gwizd:
Wracając do adresu...
Rozumiem że nie będziesz wlókł się rowerem , choć zapewniam że droga jest cały czas utwardzona zgodnie z planami „Zarządzenia Prezydenta m. st. Warszawy nr 5523/2010 w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego” przy wsparciu UE. ;)
Powodu się domyślam...dzika przystań z wampirzycami ;)
Do tego masz pewnie grupę krwi "0" a tych szczególnie atakują...
Boisz się ... :LOL: Spanikowałeś ... (n)
Ale aż Cię kręci żeby tam się pojawić ! :D
Dzwoń do mnie po starej znajomości. Tel zaraz podam Ci na priva...
A inni niech przeżyją przygodę...
 

Podobne wątki