• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 1 0
Dużo zależy o jakim okresie dyskutujemy. Przejrzałem swoje zdjęcia z pierwszych lat po wprowadzeniu nowej struktury czyli zakładów taboru. Nigdy na to nie zwracałem uwagi ale panowała chyba dowolność w oznaczaniu pojazdów. Najczęściej oznaczano lokomotywy napisem np. Zakład Taboru Lublin, Zakład Taboru Olsztyn, Zakład Taboru Tarnów (ET21 tak były ocechowane) ale w Poznaniu spotkałem się z oznaczeniami typu: PKP Zakład Taboru w Poznaniu i w kółeczku literka sekcji np. L (Leszno).

Tu znalazłem lokomotywę z MZ Tarnów, ale jakoś nie wygląda w tym białym to na Lok. Tarnów szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem Lok. Tarnów napisane. Dlatego mnie ten temat tak nurtuje.
Tu najprawdopodobniej jest napis "Zakład Taboru Tarnów". Lokomotywy ET22 nie były nigdy na stanie lokomotywowni Tarnów a to jest maszyna z Dębicy, więc nie może być inaczej oznaczona.

To by mogło być…?
Lok Tarnów
Południowa DOKP - czy tam coś innego pisze?
No nie mogło być Lok. Tarnów a to dlatego że EU07 nigdy nie stacjonowały w Tarnowie tylko w Dębicy. Na tym zdjęciu jest Lok. Dębica, Południowa DOKP. Ponieważ lokomotywownia w Dębicy została wchłonięta w 1997 r. w skład utworzonego MT Tarnów, więc mogła otrzymać napis Zakład Taboru Tarnów i pewnie taki otrzymała (jak ET21).
 

Podobne wątki