• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
3 0 0
W Czerwcu jest planowana Premiera Siodemki w Polsce na Trybunalach Modelarskich w Piotrkowie. Oczywiscie mozna bedzie ja tam kupic. Denaturat jednak bedzie wylacznie edycia Piotrkowska i dla tych co zamowili. PKP Cargo bedzie tez do nabycia, bo to bedzie pierwsza seria na publiczna sprzedaz. To co zostanie z Cargo bedzie w Webshopie ROBO.


Czy może ktoś sprecyzować które modele i malowania bo cały wątek przeglądam od początku ale juz trochę oczka zmęczone mam :( I prośba też czy ktoś może podać dokładne informacje na temat tych targów w piotrkowie bo z róznych żródeł mam że trwają 3 dni albo dwa także potrzebuję rzetelnej informacji miejscu godzinie itp . Dzięki za wszelkie odpowiedzi . Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ale jakie jest pytanie? Na tym zdjęciu są dwie lokomotywy z pierwszej serii produkcyjnej z Pafawagu (typ 4E) w klasycznym malowaniu, stosowanym od początku produkcji aż do późnych lat 1980-tych, kiedy wprowadzono żółte czoła. O ile dobrze rozumiem, kolega Zabkret przewiduje tę wersję w dalszej kolejności, jako pierwsza ma być dostępna wersja późniejsza (ryflowana z dużymi czołownicami) z HCP.

PS. Co znaczy IMHO?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dzięki za link, człowiek uczy się całe życie. Nie twierdzę, że taki język jest niedopuszczalny, ale moim zdaniem zupelnie niepotrzebny. A już zwłaszcza przenoszenie zwrotów i skrótów z obcych języków - szanujmy naszą mowę ojczystą. Dla mnie jest to do przyjęcia w SMS-ach, ale tu, gdzie można pisać normalnym językiem już niekoniecznie. Ale ja jestem starej daty....
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Pytanie bylo o wersje ze zdjecia.
Odpowiedz padla - dziekuje :)

Czy skrot niepotrzebny ... bardzo ulatwiajacy zycie. Ogolnie (w wiekszosci) znany, zwlaszcza na forach internetowych. Gdybym napisal, ze najladniejsze malowanie to zaraz by mnie tu zagryzli ze nie mam gustu, dlatego zaznaczylem ze moim skromnym zdaniem do ktorego mam prawo;).
Goraco wiec nie chcialo mi sie pisac calej sentencji - polskiego skrotu nie ma ( MSZ to byloby wogole zaskoczenie):D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nie chciałbym, żeby kolega Cobrix odebrał to, co napisałem, jako zarzut skierowany do niego osobiście i proszę tego tak nie traktować. Skrótu nie znałem, teraz już wiem, a przy okazji wyraziłem swoją skromną opinię na ten temat. Ale może już skończmy tę dyskusję, bo trochę śmiecimy w wątku o EU07.:)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki