• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
#41
Jako że siódemka to jedna z moich ulubionych lokomotyw i znam jej konstrukcję bardzo dobrze to wpadł mi w oko pewien szczegół który zaznaczyłem na czerwono:
Linia rynienki i linia wnęki na okna biegnie w oryginale niemal równolegle, a w modelu linia wnęki zbliża się do rynienki nad środkowym oknem. Na rysunkach które posiadam wychodzi na to że rynienka nad środkowym oknem idzie do góry pod reflektorem, ale zdjęcia już tego nie potwierdzają.
Witam, jesli sie dobrze popatrzy to zdjecie odlewu zostalo zrobione bardziej z poziomu gornej oprawy okien. Zdjecie prawdziwej zostalo zrobione bardziej z poziomu dolnej krawedzi okien. Jesli sie popatrzy na zdjecie odlewu to zauwazy sie bardziej "zakrecona" dolna czesc okien. Niestety mala skala robi swoje pod wzgledem optycznego sklamania, najlepiej miec bude w rekach i przykladac oko z odmiennych ponktow widzenia. Mi sie podoba i trzymam kciuki za dalsze prace, oraz marzenie zobaczenia lokomotywy z pelnym skladem oliwkowych sto-jedenastek na haku:)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#42
Dziękuję wam bardzo za konstruktywną krytykę. Wnikniemy w te detale i poprawimy. Ta buda to są tylko slajdy testowe, przedprodukcyjne, wiec jeszcze jest pole do manewru na poprawki.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
#43
Mam jedno pytanie czy przewidujecie, aby model poruszał się po łukach R2=358mm ? Zgłaszałem ta informację w Poznaniu, ale nie wiem czy była brana pod uwagę.

PS. Model prezentuje się super. 3mam kciuki za dalsze prace :)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#46
A mnie ciekawi czy skoro siódemka ruszyła i wygląda świetnie czy będzie przymiarka do "Bolka i Lolka" czy te plany raczej pozostawione jako sci-fi, chociaż patrząc na czoło modelu i gniazdo sterowania wielokrotnego montowane jako osobny element kto wie... :)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#48
Plan jest taki.

1) Seria EU07 303E numery 400+
2) Seria EU07 4E
3) Seria EU07 303E numery 300-399
4) Seria ET41 (jaka wersja jeszcze się nie zdecydowałem)
5) Koniec produkcji EU07 - następny Projekt.

Czy będzie następny krok, zależy od sprzedazy serii poprzednej.
 

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
#51
Plan jest taki.

1) Seria EU07 303E numery 400+
2) Seria EU07 4E
3) Seria EU07 303E numery 300-399
4) Seria ET41 (jaka wersja jeszcze się nie zdecydowałem)
5) Koniec produkcji EU07 - następny Projekt.

Czy będzie następny krok, zależy od sprzedazy serii poprzednej.
Czy w tych planach jest również uwzględnione miejsce na EP07.
 

Kuba

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Moim skromnym zdaniem, jako osoby, która montowała więcej niż 50 dekoderów we własnych lokomotywach i więcej niż 100 innych, chciałbym napisać nt. miejsca pod dekoder.
1) standardy NEM określają wielkość fizyczną dekodera i przydział pinów na złączu, niezależnie od jakiego producenta dekoder pochodzi. W przypadku 21MTC jest to NEM 660 http://www.morop.eu/de/normes/nem660_d.pdf
Konkretny model dekodera może wyjść z produkcji, norma pozostanie. Jedni lubią Zimo, inni ESU, inni Lenz itp., ale każdy producent wypuszczając dekoder zgodny z normą daje nam dekoder dobry do tego modelu.
2) 21MTC jest złączem dającym wiele możliwości, ale nowy standard złącz Plux jest dużo bardziej uniwersalny. Czy chcę wstawić dekoder osmio, czy dwunasto, czy szesnasto, czy dwudziestodwu-pinowy, mogę to uczynić. Norma NEM 658 http://www.morop.eu/de/normes/nem658_d.pdf Wcale nie uważam, że Plux musi być, bo jak na razie jest mało rozpowszechniony, ale jest godny rozważenia.
3) podczas instalacji dekoderów dźwiękowych największym problemem jest wstawienie głośnika. Fabryczne przygotowanie miejsca pod głośnik sprawia, że model staje się przyjazny w instalacji dźwięków, a do tego wypuszczane wersje mogą pojawiać się z dekoderem dźwiękowym.

A tak swoją drogą, to nie mogę spać przez tę siódemkę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#55
Faktycznie, warto pomyśleć o odpowiednim (dużym) miejscu na głośnik. W wielu modelach fabrycznych takiego miejsca albo nie ma, albo jest bardzo małe.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#56
Plan jest taki.

1) Seria EU07 303E numery 400+
2) Seria EU07 4E
3) Seria EU07 303E numery 300-399
4) Seria ET41 (jaka wersja jeszcze się nie zdecydowałem)
5) Koniec produkcji EU07 - następny Projekt.

Czy będzie następny krok, zależy od sprzedazy serii poprzednej.
2) Seria EU07 4E (i EU06 i EP08)

EP07 Cegielskiego oczywiscie tez beda.
Dobre nowiny i małymi kroczkami do celu .A jakie malowania ?VI epoka czy będą też wcześniejsze np IV ,V .Z przydziałem lok....DOKP....?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#57
Moim skromnym zdaniem.... Jedni lubią Zimo, inni ESU, inni Lenz itp., ale każdy producent wypuszczając dekoder zgodny z normą daje nam dekoder dobry do tego modelu.
2) 21MTC jest złączem dającym wiele możliwości, ale nowy standard złącz Plux jest dużo bardziej uniwersalny. Czy chcę wstawić dekoder osmio, czy dwunasto, czy szesnasto, czy dwudziestodwu-pinowy, mogę to uczynić. Norma NEM 658 http://www.morop.eu/de/normes/nem658_d.pdf Wcale nie uważam, że Plux musi być, bo jak na razie jest mało rozpowszechniony, ale jest godny rozważenia...
Tyle, że z dekoderami ze złączem plux, jest o tyle kłopot, że nie mają na złączu wyprowadzonego stabilizowanego napięcia +5V, które jest potrzebne w tym projekcie. Złącze MTC takie wyjście posiada.
 

Kuba

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Stabilizowane +5V (choć norma przewiduje tam od 1,8V do 5,7V) potrzebne jest, gdy dekoder posiada logiczne wyjścia funkcyjne, tzn. należy zastosować tranzystor, aby podłączyć do niego obciążenie.
W przypadku Plux wszystkie wyjścia funkcyjne są gotowe do podłączenia obciążenia wprost. Nie potrzeba dodatkowych tranzystorów poza dekoderem, nie potrzeba więc +5V, aby zasilić tranzystory.
Nie chciałbym się jednak rozwodzić nad tym, czy to ma być Plux, czy MTC, obydwa są dobre. Raczej optuję za tym, aby model podążał za ogólnie przyjętymi standardami niż za jednym modelem dekodera.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#59
Na pewno jest jakaś zmowa cenowa producenta z dystrybutorem dekoderów.
Antek Policmajster powinien zrobić jakąś komisję, albo co.
:D
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki