• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#21
Ciesze się, że nie zraziliscie się do produkcji:) i projekt cały czas zyl:) na kolejne wpisy w tym wątku pokazujące postępy będę czekał jak na premierowy odcinek ulubionego serialu:) A już w marzeniach widzę na półce modele w malowania ICC, Cargo i "żółta mordke";-) trzymam w kciuki Panowie:)
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#22
Hoart, widziałem Twoje uwagi na temat tej poprzeczki pantografu w innym wątku i zwróciłem na to uwagę, bo masz kurczę rację. Ale wiesz na pewno, iż produkcja seryjna ma swoje ograniczenia i pewnych rzeczy zrobić się po prostu nie da. Zobaczymy co w tym temacie uda się zrobić, ale nie bez powodu odbieraki w seryjnych modelach odbiegają wyglądem od oryginałów.

RS11, dziękujemy za uwagi. Zostają przekazane dalej.

Robur, nie ma sensu w tym momencie pisać dokładnej daty, bo jak się opóźni coś to będzie żal wielki. Gdy data zostanie już dokładnie określona, to wtedy oczywiście zostanie podana.

piterson, dziękujemy i modele jakie chcesz mieć zapewne powstaną. Byle Twoje chęci zamieniły się w zakupy, bo tylko dobra sprzedaż gwarantuje powstawanie następnych projektów.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#23
Irku w żadnym wypadku nie jest wbijanie ci szpilki z mojej strony absolutnie tak mnie nie zrozum :) ale tak to wszystko ładnie opisujesz jak byś zęby na robieniu modeli zjadł.Naprawdę jak czytam tyle twoich wypowiedzi,to w tym dziale muszę dać ukłon w twoim kierunku ,że prowadzisz temat składnie i rzetelnie.Gradka Irku z mojej strony:)
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#24
Dziękuję. To że ja osobiście i swoimi rękami niewiele robię, a więc i na forum niewiele pokazuję, nie oznacza wcale że nie robię nic lub pojęcia o modelach nie mam. Ja nie mam potrzeby komuś się tłumaczyć z czegoś, ale nie bez powodu nie mam już czasu się czymś zająć samemu, skoro się siedzi wciąż nad korespondencją z producentami, robi się jakieś dokumentacje, projekty (na przykład kalkomanii) i tym podobne. Zazwyczaj te działania służyły tylko mnie samemu, modelom dla mnie robionym, teraz chodzi o to by każdy kto nabędzie ten model EU07 był z niego zadowolony. I chociaż nie ustrzeżemy się błędów, bo modeli idealnych nie ma i nie myli się ten co nic nie robi, to ale walka trwa, by to co trafi do modelarzy cieszyło ich jak nic wcześniej co powstało.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#25
Wprawdzie w zasadzie nie zbieram modeli pojazdów elektrycznych, ale trudno nie mieć kultowej polskiej lokomotywy, więc na pewno co najmniej jeden model kupię. Poczekam chyba jednak na wcześniejszą wersję, z pierwszej serii Pafawagu z gładkim pudlem. Trochę mnie tylko zmartwiła informacja, że płytka elektroniczna będzie dostosowana do dekodera Zimo. Nie wiem, na czym to dostosowanie ma polegać, ale ja osobiście używam ESU i uważam, że model powinien umożliwić zastosowanie każdego standardowego dekodera. Co do samego modelu, to chyba za wcześnie na głębsze analizy i komentarze, poczekajmy aż będzie więcej wiadomo. Pokazane zdjęcia są bardzo obiecujące, mam nadzieję na naprawdę dobry model.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#26
Jeśli mogę Irku. W zasadzie może to być każdy dekoder że złączem MTC, czyli 21pin. Pod warunkiem, że będzie miał wystarczającą ilość normalnych wyjść funkcyjnych, by wpełni wykorzystać możliwości modelu.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#27
Dokładnie tak jak Elvis napisał. Dzięki za poprawkę. Pisałem o Zimo, bo pod ten dekoder robione były przymiarki, ale jest tak jak Elvis napisał. A ponieważ płytka ma dawać wiele możliwości, to i dekoder warto jakby mógł je wykorzystać.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#28
Ja mam pytanie z innej beczki, czy będzie możliwosc połączenia przewodów wielokrotnego sterowania? Pytam bo bylo to dość częste. Powodzenia Panowie.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#29
Jeśli mogę Irku. W zasadzie może to być każdy dekoder że złączem MTC, czyli 21pin. Pod warunkiem, że będzie miał wystarczającą ilość normalnych wyjść funkcyjnych, by wpełni wykorzystać możliwości modelu.
Mówisz o dekoderze jazdy? Podejrzewam, że Irek pisząc o ZIMO, miał na myśli to, że zapewne tylko na ZIMO będą osiągalne porządne sample dźwiękowe. Jeśli się Lechu mylę to popraw mnie.
Pozdrawiam
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#30
PX48-28, obecnie nie zakładamy tego. Oczywiście piszemy tu o imitacji takich przewodów jedynie.

Gor717, co do dekodera, to miałem na myśli funkcje świetlne, bo dźwięk to osobny temat.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#31
Mówisz o dekoderze jazdy? Podejrzewam, że Irek pisząc o ZIMO, miał na myśli to, że zapewne tylko na ZIMO będą osiągalne porządne sample dźwiękowe. Jeśli się Lechu mylę to popraw mnie.
Pozdrawiam
Pewnie nie tylko na Zimo będą dostępne dźwięki pod EU07, jeśli ktoś je przygotuje. Natomiast na Zimo już jakiś czas mam.
 
1

12g

Gość
#33
Ze zdjęć budy wynika że mufa z gniazdami starowania wielokrotnego i obudowy reflektorów będą jako osobne elementy. Czy tak?
Jeśli chodzi o obudowy świateł to nie powinno być tego widać, podobnie z gniazdami. A jeśli będzie to siódemka bez gniazd to co wtedy? Będzie widać włożoną zaślepkę?
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#37
Jako że siódemka to jedna z moich ulubionych lokomotyw i znam jej konstrukcję bardzo dobrze to wpadł mi w oko pewien szczegół który zaznaczyłem na czerwono:
Czoło 07.JPG

Linia rynienki i linia wnęki na okna biegnie w oryginale niemal równolegle, a w modelu linia wnęki zbliża się do rynienki nad środkowym oknem. Na rysunkach które posiadam wychodzi na to że rynienka nad środkowym oknem idzie do góry pod reflektorem, ale zdjęcia już tego nie potwierdzają.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#39
Linia rynienki i linia wnęki na okna biegnie w oryginale niemal równolegle, a w modelu linia wnęki zbliża się do rynienki nad środkowym oknem. Na rysunkach które posiadam wychodzi na to że rynienka nad środkowym oknem idzie do góry pod reflektorem, ale zdjęcia już tego nie potwierdzają.
Też mi się wydaje że jest tak jak piszesz. Aby uwidocznić to na zdjęciu obiektyw powinien znajdować się dokładnie na wysokości rynny dachu, co wymagałoby użycia drabiny. Pewnie nie uda się poprawić tego na tym etapie projektu, jest to jednak szczegół tak finezyjny i drobny że próbny wytrysk;) i tak wygląda rewelacyjnie.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#40
Poczekam chyba jednak na wcześniejszą wersję, z pierwszej serii Pafawagu z gładkim pudlem.
Ma Pan na myśli wersję 4E i taka jest planowana w późniejszym czasie.

Ze zdjęć budy wynika że mufa z gniazdami starowania wielokrotnego i obudowy reflektorów będą jako osobne elementy. Czy tak?
Jeśli chodzi o obudowy świateł to nie powinno być tego widać, podobnie z gniazdami. A jeśli będzie to siódemka bez gniazd to co wtedy? Będzie widać włożoną zaślepkę?
Zgadza się, wymienione przez Ciebie części stanowią osobne elementy. Co do reflektorów, to wewnętrzna budowa ich wymusiła wykonanie ich obudów jako osobne elementy. Przy czym wypustka na której są gniazda przewodów sterowania wielokrotnego ostatecznie ma być odlana wraz z budą. EU07 bez klasycznych gniazd przewodów sterowania wielokrotnego to rzecz spotykana dopiero w ostatnich latach, wcześniej były one zawsze. Ale egzemplarze bez tych gniazd mają także inne detale zmienione. Dlatego też konstrukcja modelu nie przewiduje możliwości wykonania wersji z gniazdami i bez. Ale, jeśli i taki model miałby powstać, wtedy zostanie opracowana nowa wstawka formy (slide) czoła modelu.

Mnie najbardziej interesują wózki oraz odbieraki. Wykonanie tych elementów to najlepsze kryterium oceny wyglądu modelu.
Na to trzeba troszkę poczekać. Jak już wspominałem, przy odbieraku cały czas jeszcze trwa walka. Co do wózków... Będą piękne. Chciałem wypisać detale, ale lepszy efekt będzie jak już sami zobaczycie.

Ostbahn, dzięki za uwagi, zostają przekazane dalej.

asap2u, zacytowałeś moją wypowiedź w tej sprawie a mimo to o to pytasz. Jak pisałem - jak przyjdzie na to czas, to pojawi się informacja dotycząca sprzedaży. Już raz był falstart, więc teraz zachowajmy spokój.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki