• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Schlesienmodelle] EU07-539 PKP Cargo

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Nie wiem czy ktoś już o tym smaczku mówił, ale dziś sobie dooglądałem przy okazji odbioru 527 moją Janeczkę i doszedłem do wniosku że nie zwróciłem wcześniej na ten detal uwagi... może już ktoś o tym "smaczku" pisał, ale Janeczka wygląda na to ze ma owiewkę szyby bocznej od strony maszynisty, czego nie ma na przykład 527... Powiem szczerze że uwzględnienie takich detali a nie ślepe klepanie przemalowanek jednego modelu bazowego jest mocno na plus :)
 

Załączniki

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Nie wiem czy ktoś już o tym smaczku mówił, ale dziś sobie dooglądałem przy okazji odbioru 527 moją Janeczkę i doszedłem do wniosku że nie zwróciłem wcześniej na ten detal uwagi... może już ktoś o tym "smaczku" pisał, ale Janeczka wygląda na to ze ma owiewkę szyby bocznej od strony maszynisty, czego nie ma na przykład 527... Powiem szczerze że uwzględnienie takich detali a nie ślepe klepanie przemalowanek jednego modelu bazowego jest mocno na plus :)
Dokładnie zgadza się, są takie bajerki jak owiewki w 539, których 527 nie posiada, co jest jak najbardziej prawidłowe.
Od razu rzuciła mi się w oczy różnica, ale pod wpływem pozytywnych oczywiście emocji, zapomniałem o tym napisać :)
Są to drobne szczegóły, ale podobnie jak widoczne pod tym względem mega profesjonalne podejście producenta do tematu, jak najbardziej zasługują na uznanie. (y)
Dla mnie 3 x TAK (y)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
... Powiem szczerze że uwzględnienie takich detali a nie ślepe klepanie przemalowanek jednego modelu bazowego jest mocno na plus :)
A co do "ślepego klepania przemalowanek jednego modelu bazowego", to miał Pan na myśli jakieś konkretne modele lokomotyw PKP polskiej konstrukcji, czy to tylko tak... ogólnie, dla "podkręcenia atmosfery" ?
Bo jakoś nic konkretnego mi na myśl nie przychodzi...
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
A co do "ślepego klepania przemalowanek jednego modelu bazowego", to miał Pan na myśli jakieś konkretne modele lokomotyw PKP polskiej konstrukcji, czy to tylko tak... ogólnie, dla "podkręcenia atmosfery" ?
Bo jakoś nic konkretnego mi na myśl nie przychodzi...
Rozumiem że pisząc o ślepym klepaniu modeli różniących się numerem i malowaniem jestem zobligowany do pisania tylko i wyłącznie o modelach PKP? Otóż nie, mam na tyle modeli PKP polskiej konstrukcji że wiem że modele pomimo pewnych uproszczeń różnią się między sobą, ale uwzględnianie takich detali niestety nie jest standardem i można się natknąć na modele, które po prostu mają detale takowe pominięte.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Rozumiem że pisząc o ślepym klepaniu modeli różniących się numerem i malowaniem jestem zobligowany do pisania tylko i wyłącznie o modelach PKP? Otóż nie,
Każdy kto śledzi pana wpisy wie, co pan Gethvar miał na myśli. Ale w zetknięciu z autorytetem zawsze można odkręcić kota ogonem. Już nawet nie wspomnę kwestionowania mojego opisu EU07-348 http://forum.modelarstwo.info/threads/piko-96362-eu07-348.24769/ . Ale - jak pisałem. Teraz mnie to nie obchodzi. Może pan "produkować się" dalej.
[DOUBLEPOST=1425539230,1425538574][/DOUBLEPOST]
Powiem szczerze że uwzględnienie takich detali a nie ślepe klepanie przemalowanek jednego modelu bazowego jest mocno na plus :)
Co do przemalowanek i uwzględniania detali (co pan tak podkreśla), proponuję pomalować barierki w 527 na niebiesko, bo te w modelu są "z matrycy bite"- tzn. nie odpowiadają oryginałowi. Podobnie z pomostami przy pantografach na dachu w 539 (dwóch brakuje). To tak a propos smaczków, które pan lubi i mocno wychwala w modelach wiadomo jakiej firmy. Nie pisałbym tego, ale co mi tam...
 
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
W sumie to miałem nie odpisywać publicznie, ale widzę że od razu zbiera się komitet. Nie podoba mi się fakt że cokolwiek człowiek napisze zaraz jest posądzany o złe intencje w stosunku do "konkurencji", panu @jafrap przy okazji chciałem podziękować za zdolności telepatyczne i wiedzę odnośnie moich intencji lepszą niż posiadam ja sam. Prosił bym przy tej okazji o trolowanie gdzie indziej i kogo innego. Pisząc post o który taką wojnę pan jafrap próbuje wywołać i treści jakowe mi stara się udowodnić nie miałem nawet pojęcia że można to zinterpretować w ten sposób jaki ów pan to interpretuje, najwyraźniej nie doceniłem owego pana zdolności dedukcyjnych. Jak już napisałem Panu w wiadomości prywatnej jest to sprowadzanie wątku na złe tory i de facto czynienie z forum chlewa.
Miejscem tego typu wypocin może być co najwyżej bocznica.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Takie pytanie.
Czy montaż budy w kolejnych modelach zostanie poprawiony? Na chwilę obecną nie wygląda to ciekawie. Budy od podwozia nie można rozdzielić, bo czarny kabel jest przylutowany na stałe, poza tym jest bardzo krótki i (przynajmniej w moim egzemplarzu) mam bardzo ograniczone miejsce na odstawienie nadwozia.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Nie będę.
Rzeczywiście mogę go po prostu uciąć, ale byłoby lepiej, gdyby w przyszłości był wypinany ze złącza jak pozostałe kable w modelu.
 

Gustlik

Użytkownik
Reakcje
65 0 0
Witajcie,
Czy u Waszych modeli też były przewody hamulcowe przyklejone na klej? U mnie niestety były i przy ich wyjęciu nie odbyło się bez strat.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
  • akby ktoś się jeszcze zastanawiał czy ów stukot kół przyspiesza i zwalnia razem z pociągiem... powiem że bajer, normalnie uwielbiam ten efekt :) Gratuluję @Elvis nagranie godne Króla, z góry przepraszam za jakość(komórka) i kadrowanie (promile)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
  • akby ktoś się jeszcze zastanawiał czy ów stukot kół przyspiesza i zwalnia razem z pociągiem... powiem że bajer, normalnie uwielbiam ten efekt :) Gratuluję @Elvis nagranie godne Króla, z góry przepraszam za jakość(komórka) i kadrowanie (promile)
Nie tylko mi się należą, ja byłem odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia. Dziękuję za wszystkich.
 
Reakcje
10 1 0
Takie pytanie.
Czy montaż budy w kolejnych modelach zostanie poprawiony? Na chwilę obecną nie wygląda to ciekawie. Budy od podwozia nie można rozdzielić, bo czarny kabel jest przylutowany na stałe, poza tym jest bardzo krótki i (przynajmniej w moim egzemplarzu) mam bardzo ograniczone miejsce na odstawienie nadwozia.
Dokładnie tak jak Pan pisze, w dodatku na przyszłość polecam, żeby firma lepiej przyłożyła się do zaprojektowania mocowania śrub do budy(4 szt.) , ponieważ jeden jedyny raz zdejmowałem obudowę, żeby zainstalować dekoder , a już był problem z wkręceniem ich z powrotem, bo zwyczajnie plastikowe gwinty się wytarły... Gdy byłem już zrezygnowany i w desperacji mógłbym nawet użyć jakiegoś słabego kleju wpadłem na pomysł zamienienia śrub i dopiero pomogło. Boję się jednak co będzie, gdy przyjdzie mi kolejny raz zdjąć obudowę...

Oczywiście cała operacja była robiona delikatnie i z wyczuciem, przy użyciu odpowiednich narzędzi, żeby sobie ktoś nie pomyślał, że wkrętarką przykręcałem...
 

Podobne wątki