• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Schlesienmodelle] EU07-539 PKP Cargo

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#82
A jak sądzisz, które miały wpływ na nasze morale przy pracy? I czemu właśnie o tym piszę? W nas wielu nie wierzyło, wręcz wielu życzyło nam i życzy nadal samych niepowodzeń.
Nie pisz proszę, że o pozytywnych komentarzach nie pamiętam, bo kilkukrotnie za nie dziękowaliśmy. I dziękujemy nadal, bo Wasze zadowolenie to nasz sukces.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#83
Ślizgacze w 539 sa różne. .... jeden z nich przystosowany jest do trakcji czeskiej. W 527 są takie same:) eu07-539 wyjezdzalo za naszą poludniowa granice:)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#84
Cocu, w takim razie Ci Kolekcjonerzy- Twórcy są już Fachowcami!
Proszę przejdź już na Jasną Stronę Mocy i poczuj Jej siłę, zapomnij o negatywnych opiniach i miej świadomość, ze tacy kolekcjonerzy jak ja Was doceniają. Wiem jak trudno coś od początku stworzyć.
Ponieważ mam modele obu firm i nie należę do żadnej grupy lobbingu, stąd moja lekkość bytu, z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że zrobiliście dużo lepszą robotę niż PIKO i to nie dlatego że Oni zrobili zły model, ale dlatego, że zrobiliście model ponadprzeciętny, wręcz znakomity.
Konieczna wydaje mi się jeszcze tylko praca nad PR. Pozdrawiam
Dziękujemy za miłe słowa. Są bardzo ważne dla nas.
Fachowcami staniemy się może wtedy, gdy stworzymy coś więcej a Wy będziecie chcieli to kupować.
Co do PR, to właśnie pracujemy nad czymś nowym. Wkrótce premiera.

Piterson.
Skoro masz te lokomotywę to masz ją dwoma różnymi ślizgaczami?
W katalogu jest podane że miały być ślizgacze dwa takie same.
Cocu.
Czy możesz to jakoś wytłumaczyć tak to jest.
Mogę. Lokomotywa 539 ukazuje stan na rok 2010, gdy jeden odbierak miał ślizg bliźniaczy do pracy na czeskiej sieci kolejowej, a drugi pojedynczy. Mamy też 539 w wersji z numerami EVN, gdzie oba odbieraki miały ślizgi podwójne.
A lokomotywa 527 to stan z roku 2009 i oba ślizgi pojedyncze, oraz 527 z EVN z roku 2014 z oboma ślizgami podwójnymi. Modele odwzorowują to.

Wkrótce takie rzeczy zostaną Wam bliżej przybliżone, abyście nie musieli pytać czemu model nie ma grzałek w kabinie albo czemu ma różne ślizgi.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#86
Skoro udzielają się tu twórcy modelu to taka prośba na przyszłość. Zróbcie małe wycięcie w elemencie przykrywającym, będzie łatwiej go wyjąć. Nie każdy ma skalpel w domu.

P1.JPG
 

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 3 4
#88
Po obejrzeniu świateł halogenowych w Cargo ubolewam, że Pan Robert zrezygnował z EU07-498. Ten trapez bosko by z nimi wyglądał. Szkoda, że będą dwa trapezy z prawie tego samego okresu różniące się jedynie nr i przydziałem 400 i 424. Skoro schemat malowania jest identyczny trochę nie rozumiem tej decyzji. Myślę że był by to jeszcze lepszy wybór dla klientów bo to chyba V epoka. Może w przyszłości taki model powstanie. Trzymam kciuki i czekam na moją zamówioną 7.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#89
Weź pod uwagę, że my możemy robić bardzo krótkie serie, a zatem jeśli to co jest planowane się sprzeda i będzie zapotrzebowanie na więcej, to nie ma problemu by coś tam jeszcze dołożyć w kolejnej krótkiej serii.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#91
Ja jako klient z niecierpliwością czekający na zamówioną IV-o epokową 303E, trzymam kciuki za powodzenie sprzedaży całej partii z każdego planowanego malowania 303E Schlesienmodelle i liczę na to, że dzięki temu będziecie mogli koledzy przystąpić do realizacji i sprzedaży kolejnych modeli, a szczególnie ET41 i EU07 w wersji 4E na co BARDZO liczę i zapewne nie tylko ja. Na takie modele czekali modelarze! Osobiście gratuluję choć bywało, że krytykowałem jakieś tam detale (ale proszę mi wierzyć, nie w złej wierze - a jeśli taki był odbiór, to sorry) :) Generalnie dużo krytykuję, nawet żona mnie za to opiernicza :D Prawda jest taka, że ta siódemka mi się podoba i liczę na więcej jeszcze lepszych wersji (203E i 4E), głównie w IV epoce. Jak to napisał niedawno kolega TV "to jest model!".
 
Ostatnio edytowane:

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
#92
No i ja wreszcie doczekałem się swojej zamówionej EU07-539. Model piękny, niestety w przeciwieństwie do wcześniej odebranej 527, ma uszkodzoną jedną lampę i wygięty pantograf (nie tak jak było mówione na forum, tylko tak jakby go ktoś kciukiem mocno wygiął). :-(
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#93
Moim zdaniem nie ma sensu w dyskusji na temat modelu pisanie o tym, że ktoś dostał przesyłkę z uszkodzonym modelem.
Takich sytuacji jest wiele w odniesieniu do różnych modeli i jak przy każdym opisie modelu zaczniemy wstawiać posty że dostałem przesyłkę a w moim wagonie był ułamany bufor to nieodwołalnie to forum zamieni się w magiel...
Jak przesyłka jest uszkodzona to zgłasza się to jej nadawcy i są odpowiednie procedury reklamacji, co do których jestem przekonany że nadawca (sklep?) powinien je uwzględnić i dosłać uszkodzone części lub wymienić model.
Dopiero np. zlekceważenie takiej reklamacji powinno być pretekstem do napisania posta na forum.
Pzdr, Piotr
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
#94
Moim zdaniem nie ma sensu w dyskusji na temat modelu pisanie o tym, że ktoś dostał przesyłkę z uszkodzonym modelem.
Takich sytuacji jest wiele w odniesieniu do różnych modeli i jak przy każdym opisie modelu zaczniemy wstawiać posty że dostałem przesyłkę a w moim wagonie był ułamany bufor to nieodwołalnie to forum zamieni się w magiel...
Jak przesyłka jest uszkodzona to zgłasza się to jej nadawcy i są odpowiednie procedury reklamacji, co do których jestem przekonany że nadawca (sklep?) powinien je uwzględnić i dosłać uszkodzone części lub wymienić model.
Dopiero np. zlekceważenie takiej reklamacji powinno być pretekstem do napisania posta na forum.
Pzdr, Piotr
Ma Kolega rację, troszkę mnie może poniosło, mimo tych małych wad tj. pisałem - model piękny. Uszkodzone elementy są dość solidne, więc myślę że odrobina pracy [własnej] wystarczy aby to doprowadzić do akceptowalnego stanu.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#95
Pytanie.
Chciałem podświetlić sobie prędkościomierz.
Jakie parametry diody są zalecane do podłączenia?
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#96
A ja mam pytanie do kolegów którzy posiadają już model, czy te odstające moduły wentylatorów na dachu można łatwo naprawić? Fotka z MM: http://www.modelmania.com.pl/images/schlesienmodelle/107003.jpg
One są wciskanie, nie klejone?

Na zdjęciu widać jakby nie trzymały poziomu. Pytam bo czekam na swój egzemplarz i zawczasu wolę wiedzieć, a widzę, że to się powtarza również na zdjęciach kolegów: http://forum.modelarstwo.info/attachments/poszycie-2-jpg.269298/ , np. w tym dziale: http://forum.modelarstwo.info/threads/porównanie-lokomotyw-eu07-piko-96360-vs-schlesienmodelle-107001.24542/page-2
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#98
Są klejone - od wewnątrz budy wyraźnie widać ślady kleju. U mnie jeden lekko odstaje, ale może uda się go docisnąć mimo kleju.
uuu, trochę kiszka. No nic, dzięki.... (przydałby się bardziej dokładny chiński montaż). Ciekawe jaki odsetek ma to tak wklejone. Mam nadzieję, że mały. Uważam poza tym, że takie egzemplarze powinny być jakoś weryfikowane przed wysyłką do klientów, ale może za dużo wymagam (mam tylko nadzieję, że będzie można wymienić, gdyby nie dało się takich rzeczy skorygować we własnym zakresie).
Ale biorąc pod uwagę post kol. Salsa...
Moim zdaniem nie ma sensu w dyskusji na temat modelu pisanie o tym, że ktoś dostał przesyłkę z uszkodzonym modelem.
...już nie ciągnę tego. Chciałem tylko to wiedzieć.
 
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#99
uuu, trochę kiszka. No nic, dzięki.... (przydałby się bardziej dokładny chiński montaż). Ciekawe jaki odsetek ma to tak wklejone. Mam nadzieję, że mały. Uważam poza tym, że takie egzemplarze powinny być jakoś weryfikowane przed wysyłką do klientów, ale może za dużo wymagam (mam tylko nadzieję, że będzie można wymienić, gdyby nie dało się takich rzeczy skorygować we własnym zakresie).
Ale biorąc pod uwagę post kol. Salsa...

...już nie ciągnę tego. Chciałem tylko to wiedzieć.
W moim model nie zauważyłem żeby były krzywo więc nie ma co zakładać że będzie źle ;)
 

Podobne wątki